یارانه‌ها امشب در حساب‌هاست/ دریافتی هر نفر به مرز 4 میلیون رسید

یارانه‌ها امشب در حساب‌هاست/ دریافتی هر نفر به مرز 4 میلیون رسید

26 اردیبهشت 1397 11:27

یارانه نقدی اردیبهشت ماه به روال معمول ساعت 24 روز 26 ماه واریز خواهد شد.

دولت امشب هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد کرد. طی زمان آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در پایان سال 1389 تاکنون هر فردی که تمام مراحل را دریافت کرده‌ امشب دریافتی کل وی تا مرز 4 میلیون تومان می‌رسد. در این سال‌ها مبلغ یارانه نقدی همواره 45 هزار و 500 تومان برای هر نفر بوده و تغییری نکرده‌اند.

در آخرین آمارها در حال حاضر بیش از 77 میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند و با وجود رایزنی‌ها و پیشنهاداتی که دولت در لایحه بودجه 1396 مطرح کرد تا بتواند بخشی از یارانه‌بگیران پردرآمد را حذف کند، به نتیجه‌ای نرسید و سرانجام روال به مانند گذشته ادامه پیدا کرد.

در طول سال معمولا دولت بیش از 42 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی دریافت می‌کند در حالی که برای سال جاری نزدیک به 33 هزار و 500 میلیارد تومان برای پرداخت‌های نقدی و غیرنقدی خانوارها اختصاص پیدا کرده و در این شرایط اگر غربالگری یارانه‌بگیران انجام نشود، با کسری منابع مواجه خواهد شد.

دولت در هر ماه علاوه بر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی که به هر نفر پرداخت می‌کند، از سال گذشته و طبق قانون بودجه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی را نیز از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها در دستور کار قرار داد. به طوری که سهم خانوارهای یک نفره از گروه‌های هدف 95 هزار تومان، دو نفره 189 هزار تومان، سه نفره 253 هزار تومان، چهار نفره 337 هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر تا 365 هزار تومان مازاد بر مبلغ یارانه پرداخت می‌شود.

در مجموع یارانه‌های نقدی و پرداخت مستمری‌ها در هر ماه حدود 3600 میلیارد تومان پرداختی در روز واریز یارانه‌های نقدی انجام می‌شود.

در رابطه با نحوه واریز یارانه‌ها باید یادآور شد که تا چندی پیش واریز یارانه نقدی از محل بانک‌ها انجام می‌شد، اما با انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی حدود 2 ماهی است که واریز یارانه به طور مستقیم از بانک مرکزی به حساب‌ها انجام می‌شود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما