خوزستان حال و روز خوشی ندارد

نماینده اهواز:

خوزستان حال و روز خوشی ندارد

22 فروردین 1397 12:48

نماینده مردم اهواز با انتقاد از عملکرد مسئولین در خصوص مشکلات خوزستان تاکید کرد که خوزستان حال و روز خوشی ندارد.

همایون یوسفی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامی‌داشت مقام شامخ شهدای مدافع حرم گفت: امروز منطقه غرب آسیا در آستانه ورود به تحولات عظیم است و ایران اسلامی هم در پیچ تاریخی مهمی است که همت و وحدت بیشتر دولت و ملت را نیازمند است.

وی افزود: امروز در آغاز سال 97 جامعه ما درگیر مشکلاتی اعم از بیکاری، خشکسالی، نوسانات نرخ ارز و تنش‌های سیاسی است که انسجام بیشتر ملی تحت اوامر مقام معظم رهبری را نیازمند است. خوزستان مانند همیشه استوار در خط اول دفاع آماده نقش آفرینی است اما متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که خوزستان حال خوشی ندارد و وجود مشکلاتی همچون خشکسالی، بیکاری، ریزگردها و مشکلات اجتماعی موجب شده رضایت مردم حتی نسبت به زمان جنگ کمتر شده باشد. 

یوسفی اضافه کرد:‌ خوزستان سد اول دفاعی، امنیتی و اقتصادی کشور است و به همان دلیل که دشمنان در زمان جنگ آن را نقطه هدف قرار داده بودند در حال حاضر هم به همان دلایل دشمنان خوزستان را هدف خود قرار دادند با این تفاوت که امروز با جنگ نرم به میدان آمدند. این شرایط فوق توجه بیشتر دولت و مسئولین استان را می‌طلبد که متاسفانه شاهد مدیریت بدون راهبرد و نگاه دلسوزانه اما بدون برنامه از سوی دولت به خوزستان هستیم.

نماینده مردم اهواز تصریح کرد: هر روز شاهد یک خبر ناگوار از خوزستان هستیم. متاسفانه مدیریت ناکارآمد و بدون راهبردی استان باعث فزونی این مشکلات است. در خوزستان اتاق‌های فکر مسموم در پی دامن زدن به اختلافات قومی، تعطیلی کارخانه‌ها و ایجاد نارضایتی در بین مردم است اما مردم با هوشیاری اقدام کردند و با تلاش نماینده ولی فقیه، روحانیت و مسئولین شاهد در نطفه خفه شدن این ابهامات بودیم.

وی افزود: دولت محترم و وزیر کشور درصدد بهبود وضعیت باشند. در صورت عدم تغییر وضع موجود در گام بعدی از تمامی ابزارهای قانونی و تریبون مجلس برای اعلام واقعیات درون استان استفاده می‌کند.

یوسفی در پایان در تذکری به وزیر اقتصاد، تعیین تکلیف موسسه آرمان و رسیدگی به مشکلات کارکنان کارخانه ملی فولاد و در تذکری دیگر به وزیر نفت، تغییر وضعیت نیروهای قراردادی و همچنین در تذکری به وزیر آموزش و پرورش رسیدگی به مشکلات معیشتی فرهنگیان را خواستار شد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما