فیروز به استقلال رسید، تارتار به پرسپولیس

فیروز به استقلال رسید، تارتار به پرسپولیس

21 فروردین 1397 11:13

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران چهارشنبه با دو دیدار آغاز خواهد شد که سرخابی‌های پایتخت در تبریز و تهران به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

 هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی از روز چهارشنبه با دو دیدار آغاز خواهد شد که سرخابی‌های پایتخت به مصاف حریفان میانه جدولی خود خواهند رفت تا آماده دیدارهای خود در لیگ قهرمانان آسیا شوند.

گسترش فولاد – استقلال، ساعت 17، ورزشگاه بنیان‌دیزل تبریز

شاگردان وینفرد شفر در حالی در تبریز به مصاف حریف رده نهمی خود می‌روند که در بازی رفت توانستند با دو گل این تیم را شکست دهند و برای باقی ماندن در کورس کسب سهمیه آسیایی باید بتوانند شاگردان فیروز کریمی را دبل کنند. استقلالی‌ها که اکنون با 47 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به سایپا در رده سوم قرار دارند، می‌توانند در صورت کسب سه امتیاز مقابل تیم تبریزی، موقتا به رده دوم صعود کنند و جای ذوب آهن را در این رتبه بگیرند.

در سوی دیگر میدان، گسترش فولادی قرار دارد که با قرار گرفتن در میانه‌های جدول نه امیدی به کسب سهمیه آسیایی دارد و نه از سقوط به لیگ آزادگان ترسی دارد. شاگردان فیروز کریمی که این فصل یکی از بهترین نتایج خود را در لیگ برتر گرفته‌اند به دنبال خلق یکی از شگفتی‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر هستند.

پرسپولیس – پارس جنوبی، ساعت 19، ورزشگاه آزادی تهران

سرخ‌پوشان پایتخت که هفته گذشته با برتری برابر پدیده توانستند برای دومین بار پیاپی قهرمان ایران شوند، در حالی از ساعت 19 و در ورزشگاه آزادی به مصاف پارس جنوبی می‌روند که دیگر انگیزه چندانی برای با قدرت ظاهر شدن در لیگ برتر را ندارند و به دنبال صعود به عنوان صدرنشین در گروه آسیایی خود هستند. این احتمال داده می‌شود که با توجه به قهرمانی زودهنگام پرسپولیس و بازی حساس این تیم مقابل السد در هفته آینده، سرمربی کروات سرخ‌ها، به بسیاری از بازیکنان اصلی خود در دیدار با شاگردان تارتار استراحت دهد.

از طرف دیگر پارس جنوبی در حالی در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس خواهد رفت که آن‌ها در بازی رفت علی‌رغم برتری نسبی که به حریف داشتند در دقیقه 96 بازی را واگذار کردند و به دنبال انتقام آن دیدار هستند. یکی از تاریخی‌ترین صحنه‌های لیگ برتر در بازی رفت این دو تیم اتفاق افتاد؛ جایی که محسن فروزان دروازه‌بان پارس جنوبی پنالتی که به سود این تیم گرفته شده بود را هدر داد تا این فرصت‌سوزی پایه‌ریز پیروزی یک گله شاگردان برانکو ایوانکوویچ باشد. پارسی‌ها علی‌رغم شانسی که روی کاغذ دارند با توجه به بازی رو در روی سایر تیم‌های مدعی کسب سهمیه، فرصت کمی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا دارند.

 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما