وضعیت ذخایر آبی خوزستان با بارش اخیر تغییر نکرد

وضعیت ذخایر آبی خوزستان با بارش اخیر تغییر نکرد

19 فروردین 1397 18:27

 
اهواز- معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه وضعیت مخازن آبی استان همچنان در وضعیت بحرانی است، گفت: بارش باران در روزهای اخیر در استان روی ذخیره منابع آبی خوزستان تاثیرگذار نبوده است.
هوشنگ حسونی‌زاده اظهار کرد: متوسط بارش باران در روزهای اخیر در استان خوزستان حدود 9میلی‌متر بوده و این میزان بارندگی روی منابع آبی استان تاثیرگذار نبوده است.
وی افزود: بر اساس اعلام و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی قرار است در این هفته شاهد بارش باران باشیم و در این زمینه منتظر هستیم تا این بارش‌ها اتفاق بیفتد.
معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: بارش‌هایی که در استان اتفاق افتاده، به صورت پراکنده بوده و باعث تلطیف هوا و تعدیل درجه حرارت هوا شده است. در این زمینه ناشکر نیستیم اما اینکه این بارش‌ها روی ذخایر و منابع آبی استان تاثیرگذار باشد، چنین مسئله ای اتفاق نیفتاده است.
حسونی‌زاده ادامه داد: برای آنکه بارش باران روی ذخایر و منابع آبی استان اثرگذار باشد، باید بارش در حوضه‌های بالادست و ایستگاه‌های ورودی به مخازن اتفاق بیفتد تا بتوان آن بارش‌ها را در مخازن ذخیره کرد.
وی با بیان اینکه وضعیت مخازن آبی استان همچنان در وضعیت بحرانی است، عنوان کرد: این بارش‌ها روی بهبود کیفیت آب رودخانه‌ها موثر است و کیفیت آب رودخانه‌ها را تعدیل می‌کند و بی‌تاثیر نیست اما نمی‌توان این بارش‌ها را به‌عنوان ذخیره آبی تلقی کرد.
تاکید شهردار اهواز بر رسیدگی به مشکلات محلات شهر
نشست مشترک شهردار اهواز با دکتر حاجتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد.
در این نشست منصور کتانباف بر لزوم حمایت دولت از پروژه‌های عمرانی شهرداری اهواز تاکید و تصریح کرد: با اختصاص بودجه مناسب، می‌توان بسیاری از پروژه‌های عمرانی شهرداری اهواز را پیش برد.

وی با تاکید بر اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی در محلات مختلف اهواز افزود: توجه به مشکلات مناطق باید در دستور کار همه قرار گیرد. باید به‌گونه‌ای‌ در شهر اهواز کار انجام شود تا مردم متوجه این تلاش‌ها و فعالیت‌ها شوند.
همچنین در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز بر لزوم حمایت از شهرداری‌ها به‌ویژه شهرداری اهواز تاکید کرد.
حاجتی افزود: طبق نشستی که با استاندار خوزستان خواهم داشت درخصوص اختصاص اعتباراتی به پروژه‌های عمرانی شهرداری اهواز گفتگو خواهم کرد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما