خاطرات «پائولو کوئلیو» در کتاب «هیپی»

خاطرات «پائولو کوئلیو» در کتاب «هیپی»

23 اسفند 1396 10:49

کتاب جدید «پائولو کوئلیو» با نام «هیپی» تابستان امسال روانه بازار می‌شود.

«کاتماندو پست» نوشت: «هیپی» که خاطرات «پائولو کوئلیو» ـ نویسنده سرشناس برزیلی و خالق «کیمیاگر» ـ را در دهه 1970 میلادی دربردارد، از ماه ژوئن تا دسامبر  2018 در سرتاسر دنیا منتشر می‌شود.

«کوئلیو» در این کتاب به سفر خود در سپتامبر 1970 از آمستردام به کاتماندو پرداخته است. او در این‌باره گفت: کتاب جدیدم «هیپی» تابستان در همه جا منتشر می‌شود. وقایع این کتاب در سپتامبر 1970 که من یک هیپی بودم و با یک اتوبوس (که اتوبوس جادویی نامیده می‌شد) راهی کاتماندو شده بودم، رخ می‌دهد.  

این رمان‌نویس 70 ساله در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: نمی‌دانم مردم هنوز هم به آن دوران اهمیت می‌دهند یا نه، اما من باید به دنبال ندای درونی خودم باشم.

«کوئلیو» تا کنون حدود 20 کتاب در حوزه‌های ادبیات داستانی و غیرداستانی به نگارش درآورده که مشهورترین آن‌ها «کیمیاگر» و «خاطرات یک مغ» است. آثار او به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده و میلیون‌ها جلد فروش داشته است.

«پائولو کوئلیو»  نویسنده مطرح برزیلی است که رمان‌های او بین مردم عامه در کشورهای مختلف دنیا طرفداران زیادی دارد. او از سال 2007، سفیر صلح سازمان ملل در حوزه فقر و گفت‌وگوی بین‌ فرهنگی است.

او پرطرفدارترین نویسنده در شبکه‌های اجتماعی  محسوب می‌شود؛ 29 میلیون و 500 هزار نفر در فیس‌بوک و 12 میلیون و 200 هزار کاربر توییتر، پست‌های او را دنبال می‌کنند.

از دیگر کتاب‌های «کوئلیو» به «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد»، «والکیری‌ها»، «مکتوب»، «کنار رود پیدرا نشستم و گریستم»، «کوه پنجم»، «نامه‌های عاشقانه یک پیامبر»، «اعترافات یک سالک»، «یازده دقیقه»، «شیطان و دوشیزه پریم»،‌ «زهیر» و «پرنده تنهاست» می‌توان اشاره کرد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما