گرد و خاک؛ همیشه به وقتِ خوزستان است!/ هواشناسی پیش‌بینی کرد...

گرد و خاک؛ همیشه به وقتِ خوزستان است!/ هواشناسی پیش‌بینی کرد...

23 اسفند 1396 10:36

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره پیش‌بینی خیزش گرد و خاک در خوزستان از ورود سامانه بارشی به کشور از روز جمعه (25 اسفندماه) خبر داد.

 احد وظیفه افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها با گذر امواج کم دامنه تراز میانی امروز (23 اسفندماه)  بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی، ارتفاعات خراسان شمالی، نواحی مرکزی کرمان، شرق سیستان و بلوچستان، ارتفاعات استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی،‌ لرستان وشرق کرمانشاه به ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، خلیج فارس امروز (23 اسفندماه) مواج است.

وی در ادامه گفت: فردا (24 اسفندماه) این وضعیت در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، گیلان، شرق مازندران، ارتفاعات غربی تهران، ارتفاعات سمنان، شمال خراسان رضوی،  ارتفاعات استان‌های کرمانشاه، لرستان و مرکزی قابل پیش‌بینی است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز جمعه (25 اسفندماه) سامانه بارشی از مرزهای غربی وارد کشور می‌شوند، تصریح کرد: این سامانه سبب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی، سواحل شمالی، و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرزی غربی و مرکزی می‌شود که بارش در ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود.

 به گفته وظیفه در این روز در استان‌ خوزستان پدیده گرد وخاک پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: فردا (24 اسفندماه) آسمان کمی ابری همراه با وزش باد در بعد ازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دما دراین روز 21 و 8 درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین روز جمعه (25 اسفندماه) آسمان پایتخت به‌تدریج ابری در بعد ازظهرهمراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که بیشینه و کمینه دمای این روز 19 و 10 درجه سانتیگراد خواهد بود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما