شریعتی، استاندار خوزستان قول مساعدت داد؛ تامین زمین برای راه‌اندازی مرکز خدمات بیماران اوتیسمی

شریعتی، استاندار خوزستان قول مساعدت داد؛ تامین زمین برای راه‌اندازی مرکز خدمات بیماران اوتیسمی

10 بهمن 1396 18:56

  خوزستان- استاندار خوزستان در دیدار با رئیس انجمن اوتیسم کشور قول مساعد برای تامین زمین به‌منظور راه‌اندازی مرکز جامع خدمات بیماران اوتیسم در خوزستان داد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، برخی مشکلات انجمن حمایت از کودکان اوتیسم استان با حضور دکتر شریعتی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرعامل انجمن اوتیسم کشور و استان مورد بررسی قرار گرفت.
دراین نشست، سعیده صالح غفاری، مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران، ضمن تقدر و تشکر از اهتمام جدی استاندار و پیگیری‌های ویژه مدیر‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، گزارشی از فعالیت‌ها و برخی مشکلات انجمن حمایت از کودکان اوتیسم را مطرح کرد.
صالح غفاری‌، یکی از مشکلات اصلی بیماران اوتیسمی را فقدان مرکز خدمات‌رسانی مناسب به این بیماران دانست و خواستار اختصاص زمین برای راه‌اندازی مرکز خدمات جامع بیماران اوتیسمی در خوزستان شد. وی افزود: در صورت مساعدت و همکاری، ساخت و راه‌اندازی این مرکز به کمک خیرین، هنرمندان و سفیران حامی بیماران اوتیسمی انجام خواهد گرفت.
درادامه این دیدار، دکتر شریعتی نسبت به پیگیری تخصیص یک قطعه زمین برای راه‌اندازی این مرکز قول همکاری و مساعدت داد و از مدیر کل امور اجتماعی استانداری خواست پیگیری‌ها و هماهنگی‌های لازم با شهرداری اهواز، اداره کل مسکن و شهرسازی استان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز صورت گیرد. همچنین از همه دستگاه‌های اجرایی خواست با همدلی و همکاری برای خدمات‌رسانی بهتر، تمام توان خود را برای حمایت‌ها از این طرح به‌کار گیرند.
لازم به ذکر است؛ در صورت راه‌اندازی این مرکز، خوزستان اولین استان مجهز به مرکز جامع خدمات‌رسانی به بیماران اوتیسمی در کشور خواهد شد.
 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما