آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها / بازگشایی سه محور مهم جاده‌ای/ کاهش 36 درصدی ترددها

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها / بازگشایی سه محور مهم جاده‌ای/ کاهش 36 درصدی ترددها

9 بهمن 1396 11:55

با توجه به بارش سنگین برف و کولاک در بسیاری جاده‌ها سطح قابل توجهی از مسیرهای زمینی کشور با بار ترافیکی بسیار سبکی حرکت می‌کند.

 طبق اطلاع ارائه شده از سوی مرکز مدیریت راه‌ها آخرین اطلاعات دریافتی از 2185 دستگاه ترددشمار نشان می‌دهد که در 24 ساعت گذشته میزان تردد برون‌شهری بیش از 36 درصد نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

در روز گذشته بیشترین تردد مربوط به ساعت 16 الی 17 و کمترین تردد به ساعت 3 الی 4 صبح مربوط می‌شود.

با وجود برف سنگین و ترافیک قابل توجه همچنان آزادراه کرج به تهران پرترافیک‌ترین جاده بوده و پس از آن تهران به کرج، کرج به قزوین، قزوین به کرج و ساوه به تهران قرار داشتند. همچنین در دو مسیر رفت و برگشت میان تهران و قم روز گذشته بیش از 100 هزار خودرو تردد کرده‌اند.

وزارت راه و شهرسازی 18 جاده را به دلیل مداخلات جوی همچنان مسدود اعلام کرده که محور شمشک به دیزین، آزادراه زنجان به قزوین، محور قدیم رشت به قزوین، آزادراه قزوین به رشت بخشی از آزادراه تهران – ساوه، محور قدیم تهران – قم و محور چرمشهر مهم‌ترین جاده‌هایی هستند که در حال حاضر به دلیل مداخلات جوی مسدود اعلام شده‌اند.

با این وجود طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی محور کندوان از صبح امروز بازگشایی شده و محور هراز نیز که به دلیل بارش برف مسدود شده بود، گشایش یافته است.

همچنین لاین شرقی آزادراه ساوه به تهران نیز که بارش برف آن را مسدود کرده بود باز شده، اما لاین غربی آن همچنان مسدود خواهد بود.

وزارت راه و شهرسازی گفته که در حال حاضر تردد در آزادراه تهران – قم بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما