خدمات‌رسانی تیم

معاون امور جوانان هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

خدمات‌رسانی تیم "سحر" هلال احمر خوزستان به زلزله‌زدگان کرمانشاهی

4 بهمن 1396 11:23

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در مرحله دوم اعزام تیم ساماندهی حمایت‌های روانی و اجتماعی(سحر) به یک هزار و 244 نفر از زلزله‌زدگان کرمانشاه خدمات‌رسانی شد.

علی پهلوان  با اشاره به اعزام تیم ساماندهی حمایت‌های روانی و اجتماعی جمعیت هلال احمر خوزستان(سحر) به کرمانشاه، اظهار کرد: این تیم در دو مرحله و به منظور ارائه خدمات روانی و اجتماعی و توانمندسازی خانواده‌های زلزله‌زده به کرمانشاه اعزام شد. 

وی افزود: در مرحله دوم اعزام تیم ساماندهی حمایت‌های روانی و اجتماعی(سحر) یک هزار و 244 نفر از  زلزله‌زدگان کرمانشاه از خدمات آن بهره‌مند شدند. 

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه خدمات در دو سطح عمومی و تخصصی ارائه شد، تصریح کرد: در سطح عمومی مشاوره روانشناسی به صورت گروهی و انفرادی، آموزش مهارت‌های زندگی و حل مسأله به زلزله‌زدگان ارائه و آسیب‌های وارده به آنها توسط کارشناسان شناسایی شد. 

پهلوان گفت: در سطح دوم مشاوره روان‌درمانی، آرام سازی، زوج‌درمانی، والددرمانی، حساسیت‌زدایی تدریجی و بازی‌درمانی توسط گروه حمایت‌های روانی به خانواده‌های زلزله‌زده و اقدامات پیشگیرانه توسط روانشناس گروه به مددجویان ارائه شد. 

وی اضافه کرد: مشاوره و غربالگری خانواده‌های روستاهای محروم توابع سرپل ذهاب توسط تیم سحر همراه با روان‌درمانی و مشاوره مادر و فرزندان همراه با توزیع شیر خشک و کارگاه آموزشی سلامت روان تیم سحر برای معلمان و مدیران روستاهای توابع سر پل ذهاب و غربالگری دانش‌آموزان در روستای آینه‌وند از دیگر خدمات ارائه شده به زلزله زدگان کرمانشاهی بود. 

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه ویزیت و ارائه دارو به صورت رایگان توسط پزشک گروه از دیگر خدمات ارائه شده به زلزله‌زدگان کرمانشاهی بوده است، گفت: این خدمات از 21 تا 28 دی ماه توسط تیم سحر هلال احمر استان به زلزله‌زدگان شهر قصرشیرین استان کرمانشاه ارائه شد. 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما