اصفهان سالانه 20 میلیون مترمکعب کمبود آب دارد

زندآور، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:

اصفهان سالانه 20 میلیون مترمکعب کمبود آب دارد

23 دی 1396 18:43

 اصفهان – پوستین‌دوز- عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در این شهر سالانه 20 میلیون مترمکعب کمبود آب وجود دارد، گفت: مدیریت شهری اصفهان با توجه به نیاز مبرم شهر به آب، باید استفاده از پساب تصفیه شده را به نقطه عطفی برساند.

 اصفهان پوستین‌دوز- عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در این شهر سالانه 20 میلیون مترمکعب کمبود آب وجود دارد، گفت: مدیریت شهری اصفهان با توجه به نیاز مبرم شهر به آب، باید استفاده از پساب تصفیه شده را به نقطه عطفی برساند.
امیراحمد زندآور اظهارکرد: هفته گذشته به‌دلیل هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثراث بلایای طبیعی، سالروز زلزله بم و از سویی وقوع زلزله در استان‌های کرمانشاه، کرمان و تهران، مانور عملیاتی با رویکرد زلزله و اثرات ثانویه آن با همکاری تمامی دستگاه‌های امنیتی، خدماتی و امدادی در منطقه 11 شهرداری اصفهان برگزار شد.
وی با بیان اینکه باید برگزاری مانورها مستمر و تداوم داشته باشد و مناسبتی نباشد، افزود: لازم است آموزش‌های همگانی در راستای ایمنی و امنیت در سطح محلات شهر اصفهان در دستور کار قرار گیرد و بودجه مناسبی در سال 97 برای این مهم پیش‌بینی شود، زیرا متاسفانه امکانات موجود در ارتباط با مقابله با بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی نسبت به جمعیت شهر همخوانی ندارد.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: یکی از عوامل مهم بازدارنده توسعه فضاهای سبز شهری اصفهان، تامین آب برای آبیاری گیاهان است زیرا سالانه 20 میلیون مترمکعب کمبود آب وجود دارد.
زندآور با بیان اینکه بیشتر آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز از چاه‌های آب تامین می‌شود که هزینه‌های سنگینی برای شهروندان به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: یکی از منابع آب شیرین، در دسترس و دارای ارزش غذایی نسبی، پساب تصفیه‌شده است.
وی با بیان اینکه در راستای ماده یک قانون توزیع عادلانه آب و سند چشم‌انداز 20 ساله در بخش آب، استفاده مجدد از فاضلاب به‌عنوان یک منبع جدید آب، از جمله سیاست‌های مورد تاکید وزارت نیرو است، تصریح کرد: هم‌اکنون در دنیا از این منبع برای آبیاری بخشی از فضاهای سبزی چون زمین‌های ورزشی، کمربندهای سبز، فضای سبز، کارخانه‌ها و پارک‌ها و فضای سبز اماکن عمومی استفاده می‌شود، در اصفهان نیز چند سالی است که استفاده از این منبع مورد توجه قرار گرفته و احداث تصفیه‌خانه تکمیلی سپاهان‌شهر و اجرای تصفیه‌خانه تکمیلی شاهین‌شهر به‌عنوان قدم‌های مثبت مدیریت شهری انجام گرفته است.
این عضو شورا ادامه داد: حتی در مدیریت شهری گذشته مذاکرات و قراردادی در قالب بیع متقابل با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان منعقد شده است، بنابراین انتظار می‌رود با توجه به نیاز مبرم شهر به منابع آب، معاونت خدمات شهری، سازمان پارک‌ها و فضای سبز و سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری اصفهان به‌صورت جدی پیگیر تعیین تکلیف قرارداد بیع متقابل باشند و موضوع استفاده از پساب تصفیه‌شده را به نقطه عطف مثبتی برسانند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما