کاهش محبوبیت ترامپ در ایالت جورجیا

کاهش محبوبیت ترامپ در ایالت جورجیا

23 دی 1396 12:1

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، میزان محبوبیت رئیس‌جمهوری آمریکا در ایالت جورجیا به شدت کاهش یافته است. ترامپ در جریان انتخابات نوامبر 2016 توانست با اختلاف زیادی در این ایالت پیروز شود.

 ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، براساس نظرسنجی آتلانتا ژورنال که از طرف دانشکده روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه جورجیا انجام شد، تنها 36.7 درصد از پاسخ‌دهندگان در ایالت مذکور از عملکرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا رضایت دارند و در مقابل 58.7 درصد ناراضی‌اند.

 

این آمارها به شدت با یافته‌های نظرسنجی همین نهاد در ژانویه 2017 تفاوت دارد و نشان می‌دهد رای‌دهندگان ایالت جورجیا دیدگاه‌های خودشان را از ترامپ جدا کردند.

 

اکنون، حدود یکسال پس از روی کار آمدن ترامپ در کاخ سفید، از هر 10 پرسش‌شونده در ایالت جورجیا 6 تن دیدگاه نامناسبی نسبت به رئیس‌جمهوری آمریکا دارند. براساس این نظرسنجی،‌ دیدگاه‌ها درباره ترامپ در امتداد خط حزبی هم تفاوت دارد. در میان کسانی که به ترامپ رای دادند، 85 درصد می‌گویند سال اول ریاست جمهوری او را تایید می‌کنند. از طرف دیگر، جمع کثیری از پاسخ‌دهندگان دموکرات (96 درصد) از عملکرد او به عنوان رئیس‌جمهوری رضایت ندارند.

 

دونالد ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016 توانست با اختلاف بیش از 200 هزار رای هیلاری کلینتون دموکرات را در ایالت مذکور شکست دهد. این نظرسنجی که بین 940 تن انجام شد، همچنین نشان می‌دهد اکثر رای‌دهندگان در ایالت جورجیا (57 درصد) از تحولات جاری در ایالات متحده آمریکا رضایت ندارند. در مقابل، حدود 40 درصد بسیار راضی یا نسبتا راضی هستند. ایالت جورجیا همواره به گزینه جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری رای می‌دهند اما دموکرات‌ها در سال‌های اخیر امید دارند تا آرای این ایالت را به دست بیاورند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما