خشک شدن سه هور در اطراف منطقه نفتی «کریت کمپ» اهواز

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان عنوان کرد:

خشک شدن سه هور در اطراف منطقه نفتی «کریت کمپ» اهواز

20 دی 1396 19:27

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: پس از رفع تحریم‌ها جهش عظیمی در صادرات نفت داشته‌ایم ولی افزایش تولید نفت در خوزستان باید پیوست‌های زیست محیطی داشته باشد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: پس از رفع تحریم‌ها جهش عظیمی در صادرات نفت داشته‌ایم ولی افزایش تولید نفت در خوزستان باید پیوست‌های زیست محیطی داشته باشد.
 به گزارش ایسنا کیامرث حاجی‌زاده در نشست بررسی مشکلات ناشی از فعالیت‌های نفتی در خوزستان و لزوم مدیریت اصولی انتشار آلاینده‌های خروجی از فلرهای نفتی و راهکارهای کارشناسی در این زمینه با اشاره به فعالیت‌های نفتی در خوزستان اظهار کرد: خوزستان همیشه شرایط ویژه‌ای داشته است.  عمده تولید نفت در خوزستان انجام می‌شود و قطعا هر تولیدی آلایندگی‌هایی نیز ایجاد می‌کند.
حاجی‌زاده خطاب به مدیران نفتی فعال در خوزستان گفت: باید یاد بگیریم انتقادات را بپذیریم.  قطعا در خصوص مقابله با انتشار آلاینده‌های خروجی از فلرهای نفتی آنچه به صلاح استان خوزستان باشد، تصویب می‌شود.  س از برجام و رفع تحریم‌ها نیز جهش عظیمی در خصوص صادرات نفت داشتیم
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های ستاد مدیریت بحران حل مسائلی مانند آلایندگی فلرهای نفتی است و نباید بگذاریم این مشکلات به بحرانی مثل ریزگردها تبدیل شود.  
حاجی‌زاده تصریح کرد: کمیته‌ای متشکل از استانداری خوزستان، مدیریت بحران، حفاظت محیط زیست، دادستانی، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دانشگاه علوم پزشکی اهواز تشکیل خواهد شد تا با کار کارشناسی سهم آلایندگی هر مؤلفه در خوزستان مشخص شود و شرکت نفت برنامه زمان‌بندی برای کنترل آلایندگی فلرهای نفتی تدوین کند.  
 وی با اشاره به خشکی هورهای اطراف اهواز در پی خشکسالی و فعالیت‌های نفتی افزود: در خوزستان علاوه بر بحران ریزگردها دچار خشکسالی نیز هستیم.  در بازدید از منطقه نفتی «کریت کمپ» اهواز مشاهده کردیم که سه هور غیزانیه، شریفیه و منصوریه خشک شده و به هم چسبیده‌اند و منطقه شبیه به کویر شده است.
 مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به اجرای فاز اول طرح آماک (جمع‌آوری گازهای همراه نفت در پروژه‌های استخراج نفت خوزستان) تصریح کرد: در حال حاضر به‌دلیل اینکه تنها یک فاز از طرح آماک اجرایی شده نمی‌توان تأثیرات آن را بررسی کرد و باید پس از اجرای فاز دوم این طرح درباره آن نظر داد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما