صندوق‌های بازنشستگی شایسته اداره نمی‌شود

صندوق‌های بازنشستگی شایسته اداره نمی‌شود

16 دی 1396 22:17

دغدغه‌های قابل‌توجهی در خصوص نحوه مدیریت سرمایه‌ها و منابع و چگونگی انجام مأموریت‌ها در وزارت تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی وجود دارد که باید مرتفع شود. مسلماً بخش مهمی از این مشکلات و یا سامانی که باید به آن اختصاص یابد محصول برنامه‌ریزی و عمل مدیران آن دستگاه به‌تناسب مسئولیت و اختیارات آنها خواهد بود.

محمدرضا نجفی
نماینده مجلس
دغدغه‌های قابل‌توجهی در خصوص نحوه مدیریت سرمایه‌ها و منابع و چگونگی انجام مأموریت‌ها در وزارت تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی وجود دارد که باید مرتفع شود. مسلماً بخش مهمی از این مشکلات و یا سامانی که باید به آن اختصاص یابد محصول برنامه‌ریزی و عمل مدیران آن دستگاه به‌تناسب مسئولیت و اختیارات آنها خواهد بود.
بخش مهم دیگری از مشکلات ناشی از روش‌ها و اقداماتی‌ است که در دورهای قبل از ناحیه دولت‌ها و مدیران آن دستگاه‌ها به‌دلیل نحوه مدیریت و استفاده از منابع آن ایجادشده است. بخش دیگر مسئله هم از رهگذر وضعیت نامناسب اقتصادی و فضای کسب‌وکار یا به تعبیری محیط این حوزه اقتصادی ناشی می‌شود. در تمامی این موارد وجود یا عدم وجود مدیریتی راهبردی، کارآمد، سلامت و شفاف نقشی تعیین‌کننده در عاقبت و سرانجام کارها خواهد داشت. باوجود چنین زمینه‌ای دور از ذهن نخواهد بود که بنا به دلایل، انگیزه و علت‌های مختلف، مستمراً شاهد بروز چالش‌های متعدد، در اشکال مختلف بین کنشگران حول این موضوع باشیم.
لازمه اصلی پیشگیری و خاتمه این‌گونه موقعیت‌های آسیب‌زا، اطمینان از قرار داشتن امور در جهتی صحیح است که مؤلفه‌های اساسی آن کارآمدی، سلامت و شفافیت است. در این صورت زمینه‌های مولد این وضعیت نامطلوب برای همه اطراف قضایا با هر نیت و انگیزه‌ای حال خیر و یا شر که باشد از بین خواهد رفت.
واقعیت این است در وضع موجود نگرانی‌ها و دغدغه‌های واقعی و مسئولانه‌ای، با توجه به شرایط موجود و محتمل برای آینده، حول این دستگاه وجود دارد که حتماً باید در مقام برنامه و عمل، پاسخ متناسب و درخور پیدا کند. مادام که چنین نشود زمینه ایجاد این چالش‌ها باانگیزه‌های مختلف، در اشکال مختلف وجود خواهد داشت.
این شرایط سبب می‌شود تا بخشی از منابع و توان مجلس و وزارتخانه صرف این کشمکش‌ها و رفت‌وآمدها شود که نوعی سرمایه سوزی بوده و به صلاح آن دستگاه و کشور نیست و همان‌طور که قبلاً عرض کردم رفع این زمینه‌های آسیب‌زا به طریق اصولی ممکن نخواهد بود مگر آنکه در برنامه‌ها و اقدامات، کارآمدی، سلامت و شفافیت متعین باشد.
انتظار آن است که منابع و سرمایه‌ها به نحوی مولد و کارآمد صرفاً در راستای اهداف و مأموریت‌های اولویت‌دار با رعایت شرط سلامت و امانت‌داری به کار گرفته شود. شفافیت هم یکی از ضرورت‌های کار در حوزه سرمایه‌های عمومی است. به‌کارگیری منابع و سرمایه‌ها، کارآمدی، سلامت و شفافیت در راستای انجام مسئولیت، اهداف و مأموریت‌های ذاتی، ضرورتی عقلی، ایمانی و ملی محسوب می‌شود که باید به‌کفایت در نگهداری، بهره‌وری و ارزش افزایی بر اموال و امکانات عمومی در همه دستگاه‌ها رعایت شود که از مصادیق مهم آن صندوق‌ها، سازمان‌ها و بخش اقتصادی و بنگاه‌داری این وزارتخانه به‌حساب می‌آید.  
با توضیحات قبل، به اعتقاد بنده به نظر می‌رسد در حال حاضر، این صندوق آن‌گونه که لازم و شایسته و بایسته است اداره نمی‌شود.
صندوقی با این ابعاد و آثار، در چنین بزنگاهی حتماً نیازمند مدیریتی مستقر، استراتژی محور، هدفمند، روشمند، شفاف، کارآمد و پاسخگو است. این صندوق باید تمامی دارایی، سرمایه و شرکت‌های خود را براساس یک استراتژی مدون و تایید شده توسط مراجع ذی‌صلاح راهبری، اداره و کنترل کند. ممکن نیست مجموعه‌ای با این ابعاد، از مدیریتی با این ویژگی‌ها برخوردار نباشد آنگاه کارآمد بوده و سرمایه‌‌سوزی نشود.  
این صندوق در متن و بطن خود برای زمان حاضر و خصوصاً آینده‌ای که نسبت به آن مسئولیت دارد واجد فرصت‌ها و تهدیدات فراوان و بااهمیتی برای کشور و ذی‌نفعانش است. این سبک اداره تناسبی با این جایگاه ندارد و حق این مسئولیت آن‌گونه که لازم و شایسته است ادا نشده و بخشی از زمان و فرصت‌ها ازدست‌رفته و لاجرم گرفتاری‌هایی برجا خواهد نهاد.
مدیریت باید راهبردی، هدفمند و روشمند باشد. در خلق استراتژی، برنامه‌ریزی و بالطبع عملکرد شایسته و تحت کنترل مدیران دستگاه‌ها نقش اساسی دارند و درصورتی‌که به‌دلیل عدم ثبات، عدم تناسب و تعدد مشاغل این لوازم محقق نشود بدون شک باید در انتظار خسارت‌های ناشی از آن بود.
ما در تعامل با این وزارتخانه سعی در تأمین و تحقق ضرورت‌های پیش‌گفته خواهیم داشت. مجلس راهکارها و سازوکارهای خود را دارد. نمایندگان مردم تلاش خواهند کرد از امکانات موجود جهت یاری‌رسانی و مساعدت، مشورت و ارائه تذکرات استفاده کنند و در صورت نیاز و ضرورت از سایر روش‌ها به فراخور در جهت بهبود امور بهره گیرند. امیدواریم این مجموعه مهم و اثرگذار با رعایت و بهره‌گیری از قواعد علمی، تجربی، ایمانی و مردمی مستمراً در مسیر بهره‌وری و تعالی هرچه بیشتر قرار داشته و اسباب توسعه و تعالی روزافزون کشور و خدمت به ذینفعان خود را هرچه بهتر طی کند.
پس‌ازآنکه محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در آبان ماه استعفای خود را تقدیم ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرد، از سوی وزیر کار ابراهیم صادقی‌فر به‌عنوان سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری انتخاب شد. او علاوه بر سرپرستی صندوق، به‌طور همزمان سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار، مشاور و مدیرکل دفتر وزیر و دبیر کمیته انتصابات وزارت کار است و درواقع ابوالمشاغل این وزارتخانه به‌حساب می‌آید که پس از انتشار خبر چندشغله بودن او یعنی رفتار خلاف قانون توسط افرادی ناشناس از طریق تماس تلفنی و با شماره ناشناس تهدید شد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما