اعزام تیم کارشناسی برای پیگیری تفاهمنامه‌های اقتصادی با کشور لهستان

شریعتی استاندار خوزستان:

اعزام تیم کارشناسی برای پیگیری تفاهمنامه‌های اقتصادی با کشور لهستان

16 دی 1396 22:17

استاندار خوزستان گفت: یک تیم کارشناسی برای پیگیری و تسریع در رسیدن تفاهمنامه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان استان خوزستان و کشور لهستان به قراردادهای نهایی تعیین شد.

استاندار خوزستان گفت: یک تیم کارشناسی برای پیگیری و تسریع در رسیدن تفاهمنامه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان استان خوزستان و کشور لهستان به قراردادهای نهایی تعیین شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، دکتر غلامرضا شریعتی در نشستی با سفیر ایران در لهستان که روز چهارشنبه گذشته در سالن جلسات استانداری برگزار شد با تشکر از تلاش‌های سفیر ایران در لهستان برای برقراری ارتباط اقتصادی میان استان خوزستان و کشور لهستان گفت: در سفر سال گذشته که همراه با تعدادی از مدیران استان به کشور لهستان داشتیم از نزدیک در جریان پتانسیل‌های این کشور برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف در استان خوزستان و ایجاد مراودات اقتصادی قرار گرفتیم و تعدادی تفاهمنامه با شرکت‌های لهستانی به امضا رسید.
استاندار خوزستان افزود: در طول یک سال گذشته مذاکرات و پیگیری‌هایی برای اینکه این تفاهمنامه‌ها به مرحله قرارداد نهایی برسند انجام شده است و خوشبختانه در برخی از موارد کارها به نسبت به خوبی پیش رفته، گرچه در برخی موارد دیگر هنوز به جایی نرسیده است.
شریعتی اظهار کرد: یک تیم کارشناسی برای پیگیری و تسریع در رسیدن تفاهمنامه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان استان خوزستان و کشور لهستان به قراردادهای نهایی تعیین شد و امیدواریم کار با سرعت بیشتری پیش رود.
استاندار خوزستان تصریح کرد: از میان تفاهمنامه‌های مختلفی که سال گذشته در لهستان به امضا رسید در بخش صنعت برق و همچنین تکنولوژی‌های مربوط به مدیریت پسماند در شرف رسیدن به قرارداد نهایی با طرف‌های لهستانی هستیم.
همچنین در این نشست رامین مهمانپرست، سفیر ایران در لهستان گفت: در زمینه نیروگاه‌های بادی و انرژی‌های تجدید‌پذیر که استان خوزستان با توجه به موقعیت خود پتانسیل خوبی دارد و همچنین حمل‌و‌نقل ریلی، ماشین‌آلات کشاورزی، اتوبوس برقی و سایر موضوعاتی که می‌تواند به جذب سرمایه‌گذاری کمک کند در سفارت و از طریق وزارت خارجه در حال پیگیری هستیم.
سفیر کشورمان در لهستان ادامه داد: وجود منطقه آزاد اروند با وسعت خوبی که دارد و در همسایگی کشور عراق می‌تواند موضوع صادرات مجدد کالا را فراهم کنند از فرصت‌های مهم برای ایجاد مراوده اقتصادی میان خوزستان و لهستان است.
مهمانپرست خاطرنشان کرد: از این فرصت‌ها و مزایایی که در استان خوزستان وجود دارد و برای شرکت‌های لهستانی جذابیت بالایی دارد باید استفاده کنیم و امیدواریم با تلاش استاندار خوزستان و همکارانشان و حمایت‌های وزارت امور خارجه بتوانیم برای کشور و همچنین اشتغال جوانان قدمی برداریم.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما