کاهش 15.4 درصدی تلفات جاده‌ای در خوزستان

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان خوزستان خبرداد:

کاهش 15.4 درصدی تلفات جاده‌ای در خوزستان

2 دی 1396 1:51

خوزستان- مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه در 7ماهه سال 96 میزان فوتی‌ها در جاده‌های استان، 15.4 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: کیفیت خودرو نقشی اساسی در تلفات تصادفات دارد و باید کیفیت خودروها ارتقا پیدا کند. خودروی پراید بیشترین سهم را در تلفات جاده‌ای در استان خوزستان دارد .

خوزستان- مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه در 7ماهه سال 96 میزان فوتی‌ها در جاده‌های استان، 15.4 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: کیفیت خودرو نقشی اساسی در تلفات تصادفات دارد و باید کیفیت خودروها ارتقا پیدا کند. خودروی پراید بیشترین سهم را در تلفات جاده‌ای در استان خوزستان دارد .
به گزارش ایسنا، غلام‌عباس بهرامی‌نیا در نشست خبری که 30 آذرماه به مناسبت گرامیداشت «هفته حمل‌ونقل، رانندگان و راهداری» در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در بخش حمل‌ونقل عمده کارهای اجرایی به بخش خصوصی واگذار و بیش از 97 تا 98 درصد از کارها برون‌سپاری شده است و فقط بخش حاکمیتی کارها بر عهده ماست .
وی افزود: کار اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حوزه حمل‌ونقل، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در حمل‌ونقل جاده‌ای و شبکه‌های مواصلاتی راه‌ها در استان است. همچنین در بحث راهداری نیز، نگهداری از شبکه راه‌های کشور بر اساس قوانین و مقررات بر عهده ماست .
بهرامی نیا عنوان کرد: استان به واسطه موقعیت خاصی که از نظر جغرافیایی، صنایع و... دارد، یک استان ویژه و حمل‌ونقلی در کشور به حساب می‌آید و شکل‌های مختلف حمل‌ونقلی نیز در آن وجود دارد. استان خوزستان از معدود استان‌هایی است که مدهای مختلف حمل‌ونقل در آن است .
خوزستان در بسیاری از شاخص های حمل‌ونقلی رتبه اول را دارد
وی با بیان اینکه استان خوزستان در بسیاری از شاخص‌های حمل‌ونقلی در کشور رتبه اول را دارد، گفت: در استان خوزستان 3 پایانه باربری، 24 پایانه مسافری، 2پایانه مرزی، 143 شرکت فعال مسافربری، 302 شرکت فعال کالا و یک شرکت حمل‌ونقل توانمند فعال است .
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان اظهار کرد: در استان خوزستان 43 مجتمع خدمات رفاهی وجود دارد که در این زمینه استان اصفهان و خوزرستان مشترکا مقام اول را دارند. از نظر پراکنش این مجتمع‌های خدمات رفاهی به نسبت طول راه‌ها به‌تنهایی در جایگاه نخست کشور قرار داریم .
بهرامی نیا بیان کرد: به ازای هر 55کیلومتر راه در استان خوزستان، یک مجتمع خدمات رفاهی در طول جاده‌ها وجود دارد و در این زمینه حتی از استان اصفهان نیز بالاتر هستیم. این شاخص در سطح کشور 129.7 کیلومتر است و استان خوزستان در این زمینه از میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد .
خوزستان رتبه دوم در زمینه تلفات جاده‌ای
وی با اشاره به اینکه خدماتی که در سطح محورهای استان ارائه می شود، مطلوب است، ادامه داد:استان خوزستان بر اساس آمار پزشکی قانونی در 7ماهه امسال پس از استان فارس، پرتلفات ترین استان کشور است .
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد: این مساله به واسطه طول راه‌هایی است که در استان خوزستان وجود دارد و باعث می‌شود تا شاهد تردد بیشتری در استان باشیم. در 7ماهه سال 95، 371 فوتی داشتیم، اما در 7ماهه سال 96، شاهد فوت شدن 314نفر در جاده های استان بودیم که این آمار بیانگر کاهش 15.4 درصدی میزان فوتی‌ها در جاده های استان است .
خوزستان در کاهش تلفات در کشور رتبه چهارم را دارد
بهرامی نیا با بیان اینکه استان خوزستان در زمینه کاهش تلفات رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: ما تردد بسیار زیادی را با توجه پتانسیل‌های استان در بخش‌های مختلف شاهد هستیم و این رتبه با توجه به طول راه‌های استان، رتبه مناسبی در کشور است.
وی با اشاره به اینکه 48درصد از تلفات استان بر اثر واژگونی است، گفت: 45درصد از تصادفات در استان خوزستان در روز و 55درصد دیگر در شب اتفاق می افتد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان عنوان کرد: بیش از 70درصد از تلفات در محل حادثه اتفاق می افتد و این مساله بیانگر آن است که شدت تصافات در خوزستان بالا است و به محض اینکه تصادف اتفاق می‌افتد، افراد فوت میکنند .
بهرامی نیا با بیان اینکه کیفیت خودرو نقشی اساسی در تلفات تصادفات دارد و باید کیفیت خودروها ارتقا پیدا کند، گفت: 55درصد تلفات ناشی از تصادفات کشور مربوط به خودروهای سواری است و خودروی پراید بیشترین سهم را در تلفات جاده‌ای در استان خوزستان و کشور دارد.
 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما