شبکه برق خوزستان نوسازی خواهد شد

استاندار در مراسم افتتاح پست برق 132 کیلوولتی:

شبکه برق خوزستان نوسازی خواهد شد

12 دی 1396 16:46

خوزستان- فاز اول پست و خط 132 کیلوولتی کوی ملت در اهواز با حضور استاندار خوزستان، معاون وزیر نیرو و جمعی از مسئولان افتتاح شد.  

خوزستان- فاز اول پست و خط 132 کیلوولتی کوی ملت در اهواز با حضور استاندار خوزستان، معاون وزیر نیرو و جمعی از مسئولان افتتاح شد.  
 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان فاز اول پست و خط 132 کیلوولتی کوی ملت در اهواز روز یک‌شنبه، 10 دی ماه با حضور استاندار خوزستان، معاون وزیر نیرو و جمعی از مسئولان افتتاح شد.
دکتر غلامرضا شریعتی در جریان آیین بهره‌برداری از این پست برق در گفتگو با خبرنگاران گفت: در طول یک سال و نیم اخیر که توفیق خدمت به مردم استان را داشته‌ام به خصوص در طول 11 ماه اخیر توجه ویژه‌ای به برق استان شده و کارهای جدی در حال انجام است.
استاندار خوزستان افزود: تعدادی پست‌های جی‌ای‌‌اسی  هم‌اکنون در حال ساخت هستند و تعدادی ترانس‌های فوق توزیع سفارش شده که خریداری شود و به این ترتیب شبکه برق استان که بعضا دارای تجهیزات فرسوده و با قدمت بیش از 30 سال است، نوسازی خواهد شد.
شریعتی تصریح کرد: کار اساسی در زمینه نوسازی شبکه برق استان در حال صورت گرفتن است؛ اگرچه این کار‌ها دیده نمی‌شود چون مردم فقط برق را می‌بینند که در منازل است اما با این کارها شبکه برق از ثبات و پایداری بیشتری برخوردار خواهد شد.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: با کارها و برنامه‌های در دست اقدام ان‌شاءالله برق استان به تدریج از تزلزل و ناپایداری نسبی خارج می‌شود و با طیب‌خاطر می‌توانیم به سرمایه‌گذاران مجوز بدهیم که تا در زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری پیشرفت و رونق داشته باشیم.
در این مراسم همچنین هوشنگ فلاحتیان، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در گفتگو با خبرنگاران گفت: از تلاش‌ها و پشتیبانی استاندار خوزستان که همراهی بی‌نظیری را در سطح کشور با صنعت برق دارند و اگر همت و پشتکار شبانه‌روزی ایشان نبود، ما نمی‌توانستیم این موفقیت‌ها را در سطح صنعت برق استان داشته باشیم، صمیمانه تشکر می‌کنم.
 
معاون وزیر نیرو افزود: استان خوزستان به دلیل اینکه یکی از استان‌هایی در کشور است که بیشترین مصرف برق را دارد برای ما بسیار حائز اهمیت است و از این جهت باید زیرساخت‌های برق را به میزان مورد نیاز برای عبور از دوره‌های اوج مصرف فراهم کنیم.
فلاحتیان با اشاره به مشکلات شبکه برق استان در بهمن سال گذشته عنوان کرد: بعد از حوادثی که در بهمن سال 95 به دلیل هجوم ریزگردها به تاسیسات برق داشتیم، برنامه‌ریزی منسجمی در سطح استان خوزستان انجام دادیم و هم سیستم تعمیر و نگهداری شبکه‌های برق استان را به‌صورت اساسی متحول کردیم.
گفتنی است؛ با بهره‌برداری پست 132 کیلووات کوی ملت اهواز اهدافی مانند تغذیه پست ملت، کاهش بارگیری از ترانس‌های پست زرگان، زیتون و ملی راه و تامین برق مطمئن و پایدار برای نواحی تحت پوشش و همچنین افزایش قابلیت مانور در شبکه توزیع محقق شد.  

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما