مزیت‌های اقتصادی کشور در فولاد مبارکه به کار گرفته شده است

جمعی از اقتصاددانان برجسته کشور مطرح شد:

مزیت‌های اقتصادی کشور در فولاد مبارکه به کار گرفته شده است

12 دی 1396 16:45

 اصفهان – پوستین‌دوز - جمعی از اقتصاددانان برجسته کشور به فولادمبارکه آمدند و ضمن دیدار و گفتگو با دکتر سبحانی مدیرعامل فولادمبارکه از نزدیک از طرح‌های توسعه و خطوط تولید فولادمبارکه بازدید کردند.

 اصفهان پوستین‌دوز - جمعی از اقتصاددانان برجسته کشور به فولادمبارکه آمدند و ضمن دیدار و گفتگو با دکتر سبحانی مدیرعامل فولادمبارکه از نزدیک از طرح‌های توسعه و خطوط تولید فولادمبارکه بازدید کردند.
دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل فولادمبارکه در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فولادمبارکه به سؤالات مطرح‌شده پاسخ داد.
چنانچه تولیدکننده‌ای بخواهد یک کالای مصرفی صادر کند، بالطبع تازگی محصول و شکل بسته‌بندی در موفقیت کالای صادراتی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ اما این موضوع در بخش صادرات محصولات صنعتی و فولادی به این سادگی نیست؛ زیرا در پایین دست کارخانه‌هایی هستند که فعالیت خود را با این محصول تنظیم میکنند، به همین منظور سفارش می‌دهند و در بازۀ زمانی مشخصی محصول خود را تحویل می‌گیرند. در تولید این محصول الزاماتی وجود دارد که اگر رعایت نشود، کار با موفقیت پیش نمی‌رود؛ بنابراین باید شناخت خوبی از بازارها و رقبای جهانی داشت. در عین حال صادرکننده باید به تعهدات اخلاقی و اقتصادی خود نیز پایبند باشد. خوشبختانه امروز فولادمبارکه یکی از شرکت‌های خوشنام در دنیاست. ضمن اینکه ما از همان روزهای اول حضور در فولادمبارکه معتقد بودیم که باید خود را به بازار 1.6 میلیارد تنی جهانی وصل کنیم تا موفق باشیم. به لطف الهی این اتفاق هم افتاده و آسیب‌پذیری فولادمبارکه به شدت پایین آمده است.
احداث صنایع مادر ازجمله فولادسازی فقط در حالی که با ظرفیت‌های بیشتر از 5 میلیون تن و با مطالعات جغرافیایی کافی راه‌اندازی شود، می‌تواند سودآور باشد. در عین حال ایجاد صنایع پایین‌دستی، بسته به نوع مصرف و کشش بازار منطقه، اگرچه در تناژهای پایین باشد، چون رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند، می‌تواند به سهم خود، سودآور و کارگشا باشد. همچنین باید در نظر داشته باشیم صنعت فولاد مانند لوکوموتیو است که سایر واگن‌ها را به دنبال خود می‌کشاند و به حرکت وامی‌دارد. با احداث صنایع فولاد، صنایع پایین‌دستی هم به وجود می‌آیند و رشد می‌کنند.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما