با هرج و مرج و آشوب مطالبه‌ای محقق نمی‌شود

داریوش قنبری در گفتگو با «روزان»:

با هرج و مرج و آشوب مطالبه‌ای محقق نمی‌شود

12 دی 1396 16:45

اتفاقات و جنجال‌های اخیر باعث شده که طی یک هفته گذشته شایعات و اخبار ضد و نقیضی در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های غیر رسمی و بعضا رسمی مطرح شوند و در پی همین روند بود که روز گذشته شاهد ایجاد اختلالاتی در شبکه‌های مجازی و مشخصا تلگرام و اینستاگرام بودیم داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با «روزان» نسبت به اتفاقات اخیر واکنش نشان داده و به ما می‌گوید که « باید به مطالبات مردم گوش کرد ولی در عین حال نیز باید هرچه زودتر این جنجال‌ها و اتفاقات مهار شود چراکه ادامه این اتفاقات نمی‌تواند به نفع جامعه و منافع ملی و مردم باشد.

اتفاقات و جنجال‌های اخیر باعث شده که طی یک هفته گذشته شایعات و اخبار ضد و نقیضی در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های غیر رسمی و بعضا رسمی مطرح شوند و در پی همین روند بود که روز گذشته شاهد ایجاد اختلالاتی در شبکه‌های مجازی و مشخصا تلگرام و اینستاگرام بودیم داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با «روزان» نسبت به اتفاقات اخیر واکنش نشان داده و به ما می‌گوید که « باید به مطالبات مردم گوش کرد ولی در عین حال نیز باید هرچه زودتر این جنجال‌ها و اتفاقات مهار شود چراکه ادامه این اتفاقات نمی‌تواند به نفع جامعه و منافع ملی و مردم باشد. چراکه وقتی هرج و مرج ایجاد شود و قانون کنار برود، قطعا شرایط نمی‌تواند به سمتی پیش برود که مطالبات مردم محقق شود و از اتفاق در پس همین اتفاقات است  که منافع ملی و مردم بیشتر آسیب و خسارت خواهد دید»
*نظر شما درباره اتفاقات و آشوب‌هایی که اخیرا در برخی شهرهای کشور رخ داده ، چیست؟
در خصوص اتفاقاتی که به تازگی رخ داده است می‌توان این مسئله را مطرح کرد که در این اعتراضات مردم مطالباتی را مطرح کردند. البته کسی با شکل و نحوه اعلام این مطالبات موافق و همراه نیست . قطعا مردم باید انتقادات خود را مطرح کنند ولی این نحوه و این روند قابل دفاع نبوده و نیست . با این حال باید پذیرفت که بخشی از این انتقادات و البته بخش عمده‌ای از این مطالبات، مباحث اقتصادی است. واقعیت آن است که هنوز بخشی از مشکلات و مطالبات اقتصادی مردم از جمله اشتغال و معیشت حل نشده است و دولت باید برای حل این مشکلات اقدامات جدی و صریحی داشته باشد. البته نمی‌توان از این مسئله غافل شد که دولت روحانی طی پنج سال گذشته توانسته است که یک ثبات نسبتی اقتصادی و روانی را در کشور حاکم کند و بر همین اساس باید گفت بخشی از انتقاداتی که نسبت به دولت مطرح می‌شود را باید سیاه نمایی علیه دولت دانست.
*خیلی از افراد تاکنون نسبت به این مسئله موضع‌گیری کرده‌اند. شما چه تحلیلی و برایندی از مجموع این موضع‌گیری‌ها و واکنش‌ها دارید؟
اگر موضع‌گیری و نظر چهره‌های سیاسی را نیز دنبال کرده باشید، قریب به اتفاق همگی بر این نکته اشاره داشتند که اگرچه باید به مطالبات مردم گوش کرد ولی در عین حال نیز باید هرچه زودتر این جنجال‌ها و اتفاقات مهار شود چراکه ادامه این اتفاقات نمی‌تواند به نفع جامعه و منافع ملی و مردم باشد. چراکه وقتی هرج و مرج ایجاد شود و قانون کنار برود، قطعا شرایط نمی‌تواند به سمتی پیش برود که مطالبات مردم محقق شود و از اتفاق در پس همین اتفاقات است که منافع ملی و مردم بیشتر آسیب و خسارت خواهد دید. بنابراین این رفتارها و این روندی که اخیرا شکل گرفته است، نه مشکلی را حل می‌کند و مانعی را از میان برمی دارد بلکه مشکلات را بیشتر می‌کند. اینکه عده‌ای به اموال عمومی آسیب می‌رسانند ، آیا غیر از آن است که آن اموال آسیب دیده مردم را از امکانات و شرایط عبور و مروری محروم می‌کند. بنابراین بهتر آن است که مطالبات از طریق قانون و با گفتگو دنبال شود. دلیلی وجود ندارد که بخواهیم این اتفاقات را توجیه کنیم.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما