احداث اردوگاه‌ها در مجاورت روستاهای منطقه زلزله‌زده با بیشترین جمعیت

نماینده مردم کرمان و راور خبر داد

احداث اردوگاه‌ها در مجاورت روستاهای منطقه زلزله‌زده با بیشترین جمعیت

10 آذر 1396 20:39

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص اسکان اضطراری به خبر آنلاین گفت: در ستاد بحران شهرستان جمع‌بندی نهایی شد و احتمالاً در مجاورت روستاهایی با بیشترین جمعیت، اردوگاه‌هایی برای اسکان موقت با نصب چادر انجام می‌شود، هم‌چنین همه احتیاجات مورد نیاز توسط جمعیت هلال‌احمر تأمین شده و در صورت نیاز مردم و افرادی که دچار آسیب شده‌اند، خدمات مورد نیاز ارایه می‌شود.

دکتر «محمدرضا پورابرهیمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: جاده‌هایی که به‌علت ریزش بار مسدود شده بودند، همه مسیرها بازگشایی شده‌اند.

وی با بیان این‌که روستاهای  دوردست بازدید شدند و گزارشی مبنی بر این‌که مشکلی در آن‌ها باشد تاکنون گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: شمار روستاهای منطقه زیاد است اما به حدود 10 روستا بین 30 تا 70 درصد(خانه‌های قدیمی) خسارت وارد شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: به واحدهای مسکونی نوسازی که در سال‌های اخیر احداث شده‌اند، خسارتی وارد نشده است و کمترین آسیب را در مناطق بازسازی داشتیم.

وی به وضعیت زیرساخت‌های مناطق زلزله‌زده اشاره کرد و افزود: برق 4 روستا در ساعات اولیه زلزله قطع بود که در ساعت 11 برق آن‌ها وصل شد، ضمن آن‌که اکنون مشکل خاصی در بحث آب، برق و مخابرات مناطق زلزله‌زده وجود ندارد و تنها مشکل قنوات است.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما