باید بحران یمن پایان یابد

تراز می در اردن:

باید بحران یمن پایان یابد

10 آذر 1396 11:55

نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه وضعیت دردناک در یمن باید پایان یابد، از عربستان خواست تا محاصره اعمال شده علیه یمن را برای "جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی" کاهش دهد.

ایسنا، به نقل از الجزیره، ترزا می‌، نخست وزیر انگلیس در جریان سفر خود به اردن اعلام کرد که در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان درمورد افزایش همکاری میان دو کشور جهت حل بحران یمن توافق یافته است.

وی افزود، مردم یمن نباید در آتش طرف‌های درگیر قرار بگیرند، حدود یک سوم از مردم یمن از نبود امنیت غذایی رنج می‌برند و "این وضعیت دردناک باید پایان یابد".

نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: اگر ما بخواهیم که مانع از فاجعه انسانی شویم، باید ارسال کمک‌ها به یمن از سرگرفته شود. ما بر لزوم اتخاذ گام‌ها به صورت مبرم‌تری جهت حل این مساله توافق یافتیم.

از سوی دیگر، عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیدار با ترزا می گفت که از تلاش‌های وی برای کمک جهت تعامل با چالش‌های منطقه قدردان است.

دو طرف بر لزوم دست یابی به راه‌حل‌های سیاسی برای بحران‌های منطقه تاکید کردند.

طبق بیانیه دفتر پادشاهی اردن، مذاکرات میان این دو مقام بر روابط میان دو کشور متمرکز بود و دو طرف به تبادل نظر درخصوص آخرین تحولات منطقه و جهان پرداختند.

در این مذاکرات همچنین بر لزوم افزایش تلاش‌ها جهت آغاز مذاکرات جدی و کارآمد میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بر اساس راهکار تشکیل دو کشور و طرح صلح عربی تاکید شد که به تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن 1967 با پایتختی قدس شرقی بیانجامد.

ترزا می در جریان سفرهای منطقه‌ای خود به عربستان و عراق نیز رفته بود.

 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما