رقابت مدعیان اسکار سال گذشته برای جایزه گرمی

رقابت مدعیان اسکار سال گذشته برای جایزه گرمی

8 آذر 1396 11:19

فیلم «لالا لند» 9 ماه پس از مراسم اسکار 2016 این بار در مراسم گرمی درخشید و در چندین رشته نامزد دریافت جایزه شد.

 خبرآنلاین، «لالا لند» که از مدعیان هشتادونهمین دوره اسکار بود با چند مدعی نودمین دوره اسکار برای رسیدن به جایزه گرمی رقابت می‌کند. این رقابت از آن رو است که جایزه گرمی تمامی آثاری که از اکتبر سال گذشته تا پایان ماه سپتامبر امسال عرضه شده‌اند را واجد شرایط شرکت در رقابت می‌داند.

به غیر از «لالا لند» فیلم «چهره‌های پنهان» نیز در میان نامزدهای گرمی حضور دارد. این دو فیلم در رشته‌های بهترین مجموعه آهنگ و بهترین موسیقی متن محصولات تصویری شانه‌به‌شانه برای جوایز گرمی رقابت می‌کنند.

انیمشن «موانا» که در اسکار پیشین نامزد دو جایزه بود نیز در رشته بهترین مجموعه آهنگ نامزد جایزه است. آهنگ مشهور این انیمیشن با عنوان «چقدر دور می‌روم» در رشته بهترین آهنگ نوشته شده برای محصولات تصویری با آهنگ «شهر ستاره‌ها» از فیلم «لالا لند» رقابت می‌کند.

در رشته بهترین مجموعه آهنگ فیلم‌های جدید از جمله «راننده بیبی» و قسمت دوم «نگهبانان کهکشان» به جمع نامزدهای جایزه گرمی راه پیدا کرده‌اند.

«لالا لند» و «چهره‌های پنهان» در رشته بهترین موسیقی متن رقبای قدری چون فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»، «ورود» فیلم نامزد جایزه اسکار سال قبل و «دانکرک» مدعی اسکار امسال را پیش رو دارد.

کری فیشر بازیگر سرشناس هالیوود که اواخر سال 2016 از دنیا رفت برای صداپیشگی در نسخه صوتی «خاطرات نویس شاهزاده خانم» یکسال پس از مرگ نامزد جایزه گرمی شد.

نام ستاره‌های سرشناس هالیوود در میان نامزدهای جایزه بهترین آلبوم کمدی نیز به چشم می‌خورد. در این رشته دیو چپل، جری ساینفیلد، سارا سیلورمن و کوین هارت نامزد دریافت جایزه هستند.

منبع:  هالیوودریپورتر/ 28 نوامبر

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما