ترامپ پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کند

تیلرسون:

ترامپ پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کند

21 مهر 1396 22:34

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد رئیس جمهور این کشور نتیجه گیری کرده است که معافیت تحریم‌های ایران در چارچوب برجام متناسب با منافع آمریکا نیست.

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، رکس تیلرسون -- وزیر امور خارجه آمریکا – امروز (جمعه) اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور نتیجه گیری کرده است که معافیت تحریم‌های ایران در چارچوببرجام متناسب با منافع آمریکا نیست.

تیلرسون اعلام کرد ترامپ تصمیم گرفته است پایبندی ایران به توافقنامه هسته‌ای را تأیید نکند. وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد ترامپ از کنگره نمی‌خواهد که تحریم‌ها علیه ایران را دوباره اعمال کند.
وی افزود ترامپ از کنگره درخواست خواهد کرد با ملزم کردن ایران به موافقت با دسترسی بیشتر به سایت‌های هسته‌ای خود و حذف «بند غروب» در موافقتنامه هسته‌ای (که رفع تدریجی محدودیت‌های اعمال شده بر ایران را درپی دارد)، سیاست آمریکا را در قبال ایران سخت کند.

وی گفت اعلام ترامپ درخصوص تایید نکردن موافقتنامه هسته‌ای ایران به معنی خروج آمریکا از برجام نیست. ما ممکن است نتوانیم موافقتنامه هسته ای ایران را ترمیم کنیم.

تیلرسون تاکید کرد با طرف ایرانی درباره امکان دستیابی به یک توافقنامه جدید که برنامه موشک های بالستیک ایران را نیز شامل شود گفتگو کردم. آمریکا معتقد است موافقتنامه هسته ای نباید تشریح کننده سیاست کلی ما در قبال ایران باشد.

وی افزود ترامپ تحریم‌های هدفمند علیه سپاه پاسداران ایران را به زودی اعلام می کند. او رویکردی رویارویی‌تر را در قبال ایران ترسیم خواهد کرد و به وزارت خزانه داری آمریکا مجوز خواهد داد تحریم هایی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعمال کند.

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا گفت رئیس جمهور این کشور روز جمعه تحریم های بیشتری را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام اما از اعلام سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خودداری خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که قرار دادن یک ارتش کامل (سپاه پاسداران) در فهرست سازمان های تروریستی خطرها و مشکلات خاصی را درپی خواهد داشت.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما