124 حلقه چاه در اصفهان طی چهار سال خشک شد

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

124 حلقه چاه در اصفهان طی چهار سال خشک شد

16 مهر 1396 15:33

پوستین‌دوز-معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: 124 حلقه چاه طی چهار سال گذشته در استان اصفهان خشک شده است. 

پوستین‌دوز-معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: 124 حلقه چاه طی چهار سال گذشته در استان اصفهان خشک شده است. 
حسن غلامی‌اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون هیچ جیره‌بندی یا قطعی آب ناشی از تنش آبی در استان رخ نداده و تنها در برخی از آپارتمان‌ها افت فشار گزارش شد. 
وی با اشاره به کاهش 30 درصدی بارش‌ها در استان اصفهان نسبت به میانگین بلند‌مدت (44 ساله) اضافه کرد: سرانه مصرف آب در بخش مسکونی به ازای هر نفر در شبانه ‌روز از 189 لیتر در سال 95 به 151 لیتر در سال 96 رسید و این آمار بیانگر آن است که شهروندان نیز در راستای کاهش مصرف خود را مسئول می‌دانند. 
معاون آبفای استان اصفهان با رد شائبه هرگونه آلودگی در آب شرب تولیدی در استان اصفهان گفت: فرایند تصفیه و پایش بهداشت و سلامت آب شرب در استان اصفهان بنابر استانداردهای لازم و با همکاری ارگان‌های مرتبط با سلامت و بهداشت نظیر دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌گیرد. 
وی گفت: آب آشامیدنی که همه ما استفاده می‌کنیم در محل تولید، منابع نگهداری، شبکه توزیع و حتی در خانه‌ها و سازمان‌ها به عنوان مصرف‌کنندگان از حیث سلامت و بهداشت مورد پایش و آزمایش‌های گوناگون قرار می‌گیرد. 
غلامی‌به شاخص کلر باقیمانده به عنوان شیوه‌ای برای ارزیابی میزان آلودگی و سلامت آب اشاره کرد و گفت: هنگامی‌که کلر آب در منازل به عنوان مصرف‌کنندگان به نسبت ابتدای چرخه تولید، با افت روبه‌رو نشود، نشان می‌دهد که آب دارای کلر کافی است، بنابراین سلامت و بهداشت آن ثابت می‌شود. 
وی گفت: از سال 89 تا 95 بیش از 500 هزار واحد به آمار مصرف‌کنندگان آب شرب اضافه و در عین حال در چهار سال گذشته 124 حلقه چاه در استان اصفهان خشک و از چرخه تامین آب خارج شد. 
معاون بهره‌برداری شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان بیان کرد: اگر به طور استاندارد برای هر نفر در شبانه‌روز 150 لیتر مصرف آب در نظر بگیریم و هر نفر 1. 5 لیتر یعنی معادل یک بطری نوشابه خانواده از مصرف خود بکاهد در طول شبانه‌روز 6 میلیون لیتر آب در استان اصفهان صرفه‌جویی می‌شود. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما