قرائت گزارش عملکرد شورای عالی اصلاح‌طلبان در اولین جلسه

حسن رسولی در گفتگو با «روزان» خبر داد:

قرائت گزارش عملکرد شورای عالی اصلاح‌طلبان در اولین جلسه

16 مهر 1396 15:33

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و عضو شورای شهر تهران در گفتگویی با«روزان» به بررسی حواشی اخیر این شورا و همین طور جلسه اخیر آن با اعضای هیات رئیسه فراکسیون امید و شوراهای کلان‌شهرها پرداخته است.

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و عضو شورای شهر تهران در گفتگویی با«روزان» به بررسی حواشی اخیر این شورا و همین طور جلسه اخیر آن با اعضای هیات رئیسه فراکسیون امید و شوراهای کلان‌شهرها پرداخته است. او همچنین به موضوع گزارش کمیته ویژه شورای عالی سیاست‌گذاری اشاره می‌کند و به ما می‌گوید که « این گزارش آماده است که در اولین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.» رسولی همچنین در واکنش به انتقاداتی که نسبت به این گزارش مطرح است، توضیح داد:« اینکه برخی می‌گویند در این گزارش نظر منتقدان منعکس نشده است کمی‌دور از انصاف است. چراکه اعضای کمیته ویژه تلاش کردند تا جمیع نظرات، چه آنانی که پیشنهاد و نقدی نسبت به شورای عالی سیاست‌گذاری داشتند و چه آنانی که از عملکرد شورای عالی سیاست‌گذاری رضایت داشتند، در گزارش نهایی قید شود.» به گفته او، شاید بهتر باشد ابتدا این گزارش قرائت شود و سپس به این موضوع بپردازیم که گزارش چقدر جامع بوده یا نبوده است. 
*اخیرا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به ریاست آقای عارف جلسه‌ای برگزار کرده است. به عنوان یکی از اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری بفرمایید که در این جلسه به چه موضوعاتی اشاره شد؟
جلسه اخیر اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری بیشتر یک نشست مشترک بین اعضای محترم هیات رئیسه فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی‌و همین طور هیات رئیسه اعضای محترم شورای شهر کلان‌شهرها برگزار شد که طی آن یک هماهنگی در مورد برخی موضوعات صورت گرفت. 
*این روند از چه زمانی آغاز شده است و فکر می‌کنید اصلاح‌طلبان در فاصله دو سالگی تا انتخابات آینده چقدر فرصت برای موفقیت در انتخابات دارند؟
این مسئله چیز جدیدی نیست و از مدت‌ها پیش نیز چنین روندی وجود داشته است تا اصلاح‌طلبان بتوانند در موضوعات مختلف با هماهنگی و همراهی نزدیک‌تر و بهتری نسبت به گذشته عمل کنند. 
*پیشتر شما و آقای میرلوحی که عضو کمیته ویژه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستید، گفته بودید که گزارشی درباره عملکرد و رویکرد این شورا در ادوار انتخاباتی اخیر را تجمیع کرده‌اید. این گزارش اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد؟
گزارش کمیته ویژه در مراحل نهایی قرار دارد. 
*چه زمانی این گزارش اعلام و منتشر خواهد شد؟
این گزارش آماده است که در اولین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری مورد نقد و بررسی قرار بگیرد. 
*یعنی این گزارش در جلسه اخیر شورای عالی مطرح نشده است؟
در جلسه اخیر مطرح نشد چون اساسا بررسی این گزارش در دستور کار نبود. 
*چرا؟
به این علت در دستور کار قرار نگرفت که ماهیت جلسه به این شکل نبود که قرار بود صرفا درباره عملکرد سابق و آینده شورای عالی سیاست‌گذاری بحث شود. 
*جلسه بعدی شورای عالی سیاست‌گذاری چه زمانی خواهد بود که گزارش آن نیز اعلام و منتشر شود؟
هنوز در این خصوص تصمیم‌گیری دقیقی صورت نگرفته است که بخواهیم زمان دقیق آن را اعلام کنیم. 
*در واکنش به اطلاع‌رسانی شما درباره گزارش کمیته ویژه شورای عالی سیاست‌گذاری و تاکید شما مبنی بر اعلام رضایت عموم اصلاح‌طلبان از این شورا، برخی اعتقاد داشتند که در این گزارش نظر منتقدان در نظر گرفته نشده است. نظر شما در این خصوص چیست؟
اینکه برخی می‌گویند در این گزارش نظر منتقدان منعکس نشده کمی‌دور از انصاف است. چراکه اعضای کمیته ویژه تلاش کردند تا جمیع نظرات، چه آنانی که پیشنهاد و نقدی نسبت به شورای عالی سیاست‌گذاری داشتند و چه آنانی که از عملکرد شورای عالی سیاست‌گذاری رضایت داشتند، در گزارش نهایی قید شود. 
*اما برخی معتقد هستند که شورای عالی سیاست‌گذاری برای بهبود و تقویت نیازمند یکسری تغییرات و تحولات است. فکر می‌کنید این پیشنهاد قابلیت اجرا داشته باشد؟
به هرحال کسی مخالف تغییر و اصلاح نیست و در این گزارش نیز به این مسئله اشاره شده است. من فکر می‌کنم که شاید بهتر باشد ابتدا این گزارش قرائت شود و سپس به این موضوع بپردازیم که گزارش چقدر جامع بوده است یا نبوده است. 
*ماه گذشته آقای عارف‌، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری صحبت‌هایی درباره نحوه ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات مطرح کردند. اکنون نظرات مختلفی درباره این مسئله مطرح است. موضع اصلی شورای عالی نسبت به این مسئله چیست؟
هنوز درباره انتخابات 89 و 1400 به نظر یا تصمیمی‌نرسیده‌ایم و از حالا نمی‌توان به صورت مشخص گفت که اصلاح‌طلبان قصد دارند که چگونه برای انتخابات آینده ائتلاف کنند یا چگونه وارد رقابت شوند. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما