الهه احمدی: امیدوارم شرایط حضور بانوان در ورزشگاه‌ها ایجاد شود

بانوی ملی پوش تیراندازی ایران در گفتگو با «روزان»؛

الهه احمدی: امیدوارم شرایط حضور بانوان در ورزشگاه‌ها ایجاد شود

15 مهر 1396 17:18

ملیحه سالم: الهه احمدی، ملی پوش تیراندازی کشورمان که در رقابت‌های المپیک نیز حضور داشت، هم اکنون خود را آماده حضور در رقابت‌های فینال فینالیست‌ها در کشور هند می‌کند. این رقابت‌ها که پنجم آبان آغاز خواهد شد، رقابت مهمی ‌برای احمدی است. به بهانه این رقابت‌ها گفتگویی انجام دادیم با این بانوی ارزنده و خوش اخلاق تیراندازی ایران که در ذیل می‌خوانید:

ملیحه سالم: الهه احمدی، ملی پوش تیراندازی کشورمان که در رقابت‌های المپیک نیز حضور داشت، هم اکنون خود را آماده حضور در رقابت‌های فینال فینالیست‌ها در کشور هند می‌کند. این رقابت‌ها که پنجم آبان آغاز خواهد شد، رقابت مهمی ‌برای احمدی است. به بهانه این رقابت‌ها گفتگویی انجام دادیم با این بانوی ارزنده و خوش اخلاق تیراندازی ایران که در ذیل می‌خوانید:
به نظر می‌رسد سخت مشغول تمرین برای حضور موفق در رقابت‌های فینال فینالیست‌ها هستید.
خداراشکر تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارم و امیدوارم تا زمان شروع این مسابقات در آمادگی خیلی خوبی قرار داشته باشم. این رقابت‌ها برای ما مهم است و امیدوارم با دست پر برگردیم. 
شرایط برای قهرمانی یا کسب مدال در این دوره از رقابت‌ها به چه شکلی است؟
شرایط که کلا تغییر پیدا کرده و مسابقات گویا به شکل دیگری برگزار می‌شود و باور کنید خود من هم دقیقا اطلاعی از چگونگی برگزاری این مسابقات و راهیابی به فینال ندارم. بنده به همراه آقای حسین باقری در رقابت‌های میکس تیمی‌ به رقابت خواهیم پرداخت. میکس تیمی‌، جدیدا وارد رشته تیراندازی شده و ما آشنایی کاملی از آن نداریم. ان‌شاءالله تا شروع مسابقات اطلاعات کاملی از چگونگی انجام این رقابت‌ها به‌دست خواهیم آورد تا بتوانیم بهتر در شرایط این مسابقات قرار بگیریم.
فکر نمی‌کنید همین عدم داشتن اطلاعات کافی می‌تواند باعث سردرگمی‌شما در این مسابقات شود؟
خوب اگر ما بخواهیم با نداشتن اطلاعات به این رقابت‌ها برویم، مطمئناً به مشکل می‌خوریم؛ ولی خوب زمان تا شروع این رقابت‌ها زیاد است و ما تا آن زمان حتما اطلاعات کاملی از این مسابقات به‌دست خواهیم آورد. 
به نظرتان رقبای شما در این رقابت‌ها از کدام کشورها هستند؟
روسیه و چین همیشه از حریفان قدرتمند ما بودند و در این دوره از مسابقات نیز مطمئناً رقبای اصلی ما خواهند بود. ان‌شاءالله که بتوانیم حضور خوب و شایسته‌ای در این مسابقات داشته باشیم و با دست پر به ایران برگردیم.
سال آینده سال پرفشاری برای تیم ملی تیراندازی ایران است. آیا حجم زیاد مسابقات در سال آینده نمی‌تواند شما را از نظر بدنی دچار مشکل کند؟
خوب صد‌در‌صد اگر تمرینات اصولی نداشته باشیم به مشکل خواهیم خورد. و حتما باید باید با برنامه‌ریزی دقیق و تمرینات درست خودمان را آماده این مسابقات کنیم. فقط آمادگی بدنی برای موفقیت ما کافی نیست و باید از نظر روحی نیز در سطح بالایی قرار داشته باشیم. امیدوارم که همه چیز خوب پیش برود و بتوانیم سال خوبی را در تیراندازی سپری کنیم.
مشکلات موجود در تیم ملی چقدر اذیتتان می‌کند؟
مشکلات همیشه کم و بیش بوده و ما تقریبا به مشکلات موجود عادت داریم. امیدوارم که این مشکلات رفته رفته کاهش پیدا کند و به‌خصوص در مسائل مالی شاهد بهبود اوضاع باشیم. ان‌شاءالله که به زودی شاهد رفع مشکلات موجود خواهیم بود تا بدون دغدغه در مسابقات آتی حضور پیدا کنیم. 
به عنوان یکی از بانوان قهرمان ایران نظرتان در مورد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها چیست؟
من هم مثل بسیاری از بانوان ایرانی آرزو می‌کنم شرایطی ایجاد شود تا بانوان کشورمان بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کرده و به تماشای ورزش‌های مورد علاقه خود بپردازند. به نظر من ابتدا باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود تا خدای ناکرده شاهد اهانت در ورزشگاه‌ها در حضور بانوان نباشیم. 
آیا برای تسریع این روند راهکاری هم پیشنهاد می‌کنید؟
اگر مطالبات خود را در چارچوب قانون ادامه دهیم، مطمئناً می‌توانیم شاهد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها باشیم. متاسفانه گاهی شاهد برخی رفتارهای خارج از قانون هستیم که این موضوع به هیچ عنوان کمکی به رفع مشکلات موجود نخواهدکرد. شما همین الان شاهد موفقیت بانوان در عرصه‌های مختلف ورزش هستید. فکر می‌کنید این موفقیت‌ها به این راحتی به‌دست آمده؟ بانوان ورزشکار هم با مشکلات جنگیدند تا توانستند حضور موفقی در رقابت‌های جهانی داشته باشد. سال‌ها پیش بسیاری از کشورها در خیلی از مسابقات به خاطر حجابمان از حضورمان جلوگیری می‌کردند، ولی از راه درست ثابت کردیم که حجاب نمی‌تواند مشکلی برای رقابت ما ایجاد کند و الان خداراشکر می‌بینیم که بانوان ورزشکار ما در اکثر رشته‌ها با حجاب ورزشی در همه مسابقات بین‌المللی حضوری فعال دارند و موفق به کسب مدال نیز می‌شوند.  

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما