احتمال بازگشت بخشی از مالکیت سهام عدالت به دولت

احتمال بازگشت بخشی از مالکیت سهام عدالت به دولت

15 مهر 1396 17:26

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از احتمال بازگشت بخشی از مالکیت سهام عدالت به دولت در صورت عدم واریز مابقی مبلغ سهام خود خبر داد. به گزارش سازمان خصوصی‌سازی، میرعلی اشرف‌عبدالله‌پوری‌حسینی گفت:

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از احتمال بازگشت بخشی از مالکیت سهام عدالت به دولت در صورت عدم واریز مابقی مبلغ سهام خود خبر داد. به گزارش سازمان خصوصی‌سازی، میرعلی اشرف‌عبدالله‌پوری‌حسینی گفت: اگر مشمولان مبلغ بقیه سهام خود را نپردازند، سهام آنها پس از اتمام مهلت مقرر به مالکیت دولت خواهد رسید. وی در مورد آخرین وضع پرداخت سهام عدالت، اظهار کرد: از اول مرداد تا پایان اسفند، شرکت‌های سرمایه‌پذیر موظف به پرداخت سودهای مربوط به سهام عدالت به سازمان خصوصی‌سازی بوده و سازمان خصوصی‌سازی موظف به پرداخت آن به سهامداران است. وی با بیان اینکه از اول مرداد، سازمان خصوصی‌سازی آمادگی دریافت سود سهام و پرداخت آن به مشمولین را داشته است، گفت: اگر اول مرداد، همه سود به سازمان خصوصی‌سازی واریز می‌شد، این سازمان قادر به پرداخت به موقع آن بود.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه تاکنون تنها 500 میلیارد تومان به حساب سازمان خصوصی‌سازی برای پرداخت سهام عدالت واریز شده است، گفت: شرکت‌ها 5 ماه دیگر فرصت قانونی برای پرداخت دارند. وی با بیان اینکه 47 میلیون سهام گیرنده، دهک‌بندی شده‌اند و پرداخت‌ها با توجه به واریزهای صورت‌‌گرفته به صورت هدفمند بر اساس اولویت به سهام‌گیرندگان داده می‌شود، گفت: پرداخت‌ها از دهک‌های پایین شروع می‌شود. پورحسینی با بیان اینکه از ابتدا نیز قرار بود شروع پرداخت‌ها از اواخر شهریور باشد، نه اینکه در آن تاریخ تمام سود سهام  پرداخت شده باشد، گفت: پرداخت‌ها ممکن است تا پایان فروردین سال 97 طول بکشد. وی گفت: اگر مشمولان بقیه سهام خود تا یک میلیون تومان را نپردازند، تنها به اندازه همان میزان کنونی سهام خود سود دریافت می‌کنند و بقیه سهام پس از اتمام مهلت مقرر (پایان مهر) به مالکیت دولت خواهد رسید. رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه اگر یکی از مشمولین فوت کرده باشد، حق سود سهام وی با وراث خواهد بود، اظهار کرد: وراث حتما باید گواهی حصر وراثت داده باشند و پس از اعلام سازمان خصوصی‌سازی مدارک را تحویل این سازمان دهند تا سود متوفی را در اختیارشان قرار دهیم.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما