از معجزه بازگشت به زندگی تا ساخت درمانگاه خیریه

گفتگو با خیر اهوازی‌؛

از معجزه بازگشت به زندگی تا ساخت درمانگاه خیریه

12 مهر 1396 19:45

سوزان بختیاری‌زاده- ماه محرم، ماهی است که «امام حسین» ( ع ) و یارانش با از خودگذشتگی، رشادت و شجاعت در مقابل  ظلم زمانه ایستاده و به شهادت رسیدند و با این عمل شیعه و اسلام را زنده نگه داشته و ابدی کردند. 

سوزان بختیاری‌زاده- ماه محرم، ماهی است که «امام حسین» ( ع ) و یارانش با از خودگذشتگی، رشادت و شجاعت در مقابل  ظلم زمانه ایستاده و به شهادت رسیدند و با این عمل شیعه و اسلام را زنده نگه داشته و ابدی کردند. 
تا این زمان به واسطه این حماسه بزرگ تاریخی پر از شجاعت و مردانگی، مردم به عزاداری مشغول هستند و برای برطرف کردن مشکلاتشان به این امام متوسل شده و در راهش نذر و نیاز می‌کنند. 
در محرم سال 83 خانواده صیاف که از ساکنین اهواز هستند  مانند همه شیعیان در تدارک مراسم عزاداری امام سوم شیعیان بودند که خبر تصادف دختر دانشجویشان را به آنها می‌دهند. 
بعد از مراجعه به بیمارستان آپادانا متوجه می‌شوند حال دخترشان وخیم است و به عمل جراحی سریع نیاز دارد؛ دنده‌ها شکسته شده و ریه‌ها خونریزی شدید دارند. 
عمل جراحی انجام می‌شود و در مدت زمان کوتاهی 11 واحد خون به سیمین جوان تزریق می‌کنند اما با همه تلاش‌های پزشکان و خانواده، بیمار تصادفی به کما می‌رود‌؛ بقیه ماجرا را غلامرضا صیاف پدر«سیمین» توضیح می‌دهد:
بعد از دو، سه روز با تمام سعی و تلاشی که شد، وضع خطرناک فرزندم تغییری نکرد تا اینکه پرستاری از بخش ICU گفت متاسفانه دیگر کاری نمی‌شود کرد‌. به پزشک معالج زنگ زدم، التماس کردم، گفتم هر جا بگویید، هر چه بخواهید مهیا می‌کنم فقط دخترم را نجات دهید و دکتر گفت: دیگر هیچ کاری از دستمان بر نمی‌آید و جا‌به‌جایی بیمار خطرناک بوده و به صلاح نیست. 
صیاف در حالی که از ریختن اشک‌هایش جلوگیری می‌کند، در خاطراتش به دنبال اسامی‌پزشکان و همه آنها که کمک کردند، است و ادامه می‌دهد: شب و روز در بیمارستان آپادانا بودم و در حالی که نمی‌توانستم دخترم را تنها بگذارم به دنبال یک راه چاره یا بهتر بگویم «معجزه» بودم، هفتمین شبی که دخترم در وضعیت کما، در بیمارستان آپادانا بود با  شب «عاشورا‌ی حسینی» مصادف شد. 
بعد از همه رنج‌ها و سختی‌هایی که برای جراحی دخترم، پیدا کردن دارو و … کشیده بودم در حالی که با کوله‌باری از غم پشت در بخش ICU ایستاده بودم، حراست بیمارستان از من خواست که همراهش به طبقه پایین بروم و از آنجا من را به حیاط بیمارستان و بعد به خیابان برد و گفت: پدر جان، دخترتان مرده است، فردا ساعت 7 صبح برای تحویل جسد به بیمارستان بیایید. 
صیاف دیگر نمی‌تواند از ریختن اشک‌هایش جلوگیری کند و بریده‌بریده همراه با بغض ادامه داد: شاید منتظر معجزه بودم که به هیچ‌کس چیزی نگفتم، حتی زمانی که همسرم شک کرد و پرسید چه اتفاقی افتاده‌، چیزی نگفتم‌. برای تحویل گرفتن جسد فرزندم ساعت 7 صبح «روز عاشورا» به بیمارستان آپادانا رفتم اما در ورودی بیمارستان،‌؛ نگهبان با دیدن من گفت: عجله کن و به سمت بخش ICU برو، وقتی داخل ساختمان رفتم، پرستاری نیز همین را گفت‌. به بخش ICU رسیدم، نفرات زیادی از بخش‌های مختلف آنجا حضور داشتند‌. 
وقتی وارداتاق شدم دیگر توان ایستادن نداشتم و روی زمین نشستم در حالی که گریه می‌کردم ناگهان صدای دخترم رو شنیدم که گفت: بابا کجا بودی. 
شاید این لحظه یکی از کمیاب‌ترین لحظات در دنیا باشد و قابل توصیف نیست، احساسات آن موقع را با هیچ زبانی نمی‌شود توضیح داد اما همین را بگویم که همانجا نذر کردم خانه پدری را وقف امام حسین (‌ع‌) و فرزندان شهیدش کنم. 
غلامرضا صیاف اکنون نایب رئیس هیات مدیره موسسه خیریه درمانی حضرت سیدالساجدین (‌ع‌) اهواز است. 
 درمانگاه خیریه امام سجاد (‌ع‌) بنا به ثبت ادای نذر که واقف آن با خدای خود داشته و بنا به نیاز اهواز واحساس وظیفه با همکاری عده‌ای از خیرین در سال 85 تاسیس شد و به موازات آن موسسه خیریه درمانی حضرت سیدالساجدین (‌ع‌) اهواز با شماره 1246 با کمک و هدایت‌های سازمان بهزیستی استان خوزستان به ثبت رسید. 
«‌سیمین صیاف» که خود دلیل وقف منزل پدری و تاسیس موسسه خیریه بوده، اکنون رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این موسسه خیریه است و در همین رابطه گفت: ارائه خدمات بهداشتی- درمانی به کلیه اقشار جامعه با اولویت افراد بی‌بضاعت و ایتام‌، حمایت مادی‌، معنوی و پزشکی از بیماران خاص و صعب‌العلاج و همچنین حمایت از خانواده آنها‌، احداث و راه‌اندازی مراکز آموزشی – بهداشتی‌، درمانی و همچنین فعالیت در زمینه پروژه‌های علمی ‌و تحقیقاتی در حوزه بهداشت و درمان در خصوص معلولین، کمک به معلولین در خصوص توانبخشی و سعی و کوشش در خصوص برطرف یا کم کردن معلولیت آنها و کمک به آسیب‌دیدگان اجتماعی، جمع‌آوری کمک‌ها و نذورات و امکانات اهل خیر و تلاش مستمر در این زمینه به منظور تقویت بنیه مالی موسسه از اهداف اصلی این موسسه است. 
وی گفت: برگزاری همایش‌های علمی‌، آموزشی، بهداشتی و درمانی با هماهنگی ارگان‌های ذی‌ربط به منظور تشویق و ترغیب آحاد مردم به رعایت اصول بهداشتی و همچنین جمع‌آوری وجوهات مردم، احداث و راه اندازی اشتغال کوچک برای نیازمندان و اخذ نمایندگی از سایر موسسات خیریه جهت پیشبرد اهداف آن موسسات و کمک و مساعدت به افراد نیازمند از دیگر اهداف این موسسه خیریه بوده است‌. 
مهندس سیمین صیاف در مورد خدمات درمانگاه خیریه امام سجاد (ع ) توضیح داد:کلیه امور درمانی برای افراد مبتلا به سرطان در این درمانگاه رایگان بوده و درآمد حاصل از این درمانگاه، کمک‌هزینه درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهد شد. 
وی اظهار کرد:یکی از بخش‌های این درمانگاه که خدمات بسیار خوبی را ارائه داده، دندان‌پزشکی است و در تمام روزهای ماه محرم نیز خدمات پزشک عمومی‌و متخصص داخلی برای عموم افراد به صورت رایگان خواهد بود. 
وی به مشکلات بسیاری اشاره کرده و گفت: هزینه آب و برق، تجهیزات پزشکی، حقوق پرسنل و حق بیمه افراد و دیگر مخارج بسیار بالا بوده به همین سبب این موسسه حمایت بیشتری از خیرین را می‌طلبد و انتظار بیشتری از پزشکان خیر برای ارائه خدمات پزشکی و افراد خیر جهت کمک‌های مالی برای بر‌طرف کردن نیازها و ادامه راه داریم. 
صیاف به دختر 15 ساله‌ای که پدر نداشته و همراه مادر بدون جا ومکان در اهواز به سر می‌بردند، اشاره کرده و گفت: این دختر جوان به تومور مغزی با دردهای شدید گرفتار شده که پزشکان زیاد به مداوای آن امیدی نداشتند اما با کمک این موسسه و استانداری بسیاری از هزینه‌های سنگین درمان پرداخت شده و پیگیری کامل شد که بحمدلله بعد از 6 ماه شیمی‌درمانی و درمان‌های دیگر، تومور بسیار کوچک و خطر بزرگ رفع شده است، لبخند این دختر ما را به ادامه راه امیدوار و وظیفه ما را یاد‌آور خواهد شد. 
سیمین صیاف در آخر خاطر‌نشان کرد: بیماری، به جز درد هزینه هم دارد برای همین از همه همشهریان اهوازی خود می‌خواهم که نذرهای خود را در راه درمان بیماران سوق داده و در این امر خداپسندانه شریک شوند. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما