بازگشت مجیدی هواداران ناراضی را آرام می‌کند؟

وینفرد شفر 67 ساله سرمربی استقلال تهران شد؛

بازگشت مجیدی هواداران ناراضی را آرام می‌کند؟

11 مهر 1396 16:51

فرهاد رحیمی:بعد از مدت‌ها کشمکش بر سر انتخاب سرمربی تیم استقلال تهران بالاخره این تیم سرمربی جدید خود را شناخت. وینفرد شفر، سرمربی 67 ساله آلمانی با نظر کمیته فنی استقلال به عنوان سرمربی جدید این تیم به زودی کارش را شروع خواهد کرد.

فرهاد رحیمی:بعد از مدت‌ها کشمکش بر سر انتخاب سرمربی تیم استقلال تهران بالاخره این تیم سرمربی جدید خود را شناخت. وینفرد شفر، سرمربی 67 ساله آلمانی با نظر کمیته فنی استقلال به عنوان سرمربی جدید این تیم به زودی کارش را شروع خواهد کرد. در چند روز گذشته اسامی‌زیادی برای هدایت استقلال مطرح بود که مطرح‌ترین آنها فاتح تریم ترکیه‌ای بود که استقلالی‌ها روی قیمت با این مربی به توافق نرسیدند. والتر زنگای ایتالیایی نیز از گزینه‌های مطرح تیم استقلال بود، حتی صحبت از پرویز مظلومی‌نیز شنیده می‌شد ولی در نهایت افتخاری و کمیته فنی استقلال تهران وینفرد شفر را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کردند. این مربی باسابقه آلمانی یک‌سالی می‌شود که در تیمی‌مربیگری نکرده است و آخرین تیمی‌که هدایتش را بر عهده داشت تیم ملی فوتبال جامائیکا بود و دوران پرفراز و نشیبی را با این تیم سپری کرد. شفر در تیم‌های عربی نیز سابقه فعالیت دارد و توانست یک‌بار با تیم الاهلی امارات به عنوان قهرمان لیگ این کشور دست پیدا کند. این مربی سابقه مربیگری در تیم‌های دیگری چون اشتوتگارت، مونشن گلادباخ، کالسروهه، تیم ملی کامرون، تیم ملی تایلند را داشته است. انتخاب یک مربی خارجی بعد از 15 سال خبر مهمی‌برای استقلال و هواداران این تیم است. استقلالی‌ها حدود 15 سال بود که از مربی خارجی در تیمشان استفاده نکرده بودند و به نظر می‌رسد موفقیت پرسپولیسی‌ها با برانکو باعث شد که استقلال نیز این‌بار به جای یک مربی ایرانی به یک مربی خارجی پا به سن گذشته به نام شفرد اعتماد کند. هر چند که هواداران استقلال تهران زیاد از این انتخاب راضی نیستند و روی موفقیت این مربی با استقلال شک دارند. البته در مورد شفرد که یک مربی کارنامه‌دار است نمی‌توان از الان قضاوت کرد و باید به وی فرصت داد تا بتواند برنامه‌های تاکتیکی خود را در استقلال پیاده کند. البته مطمئناً برای استقلال بهتر بود که در این انتخاب حمایت هوادارانشان را نیز داشته باشند ولی حالا بیم آن می‌رود که با یکی، دو ناکامی‌بار دیگر سکوها علیه کادرفنی و مدیریت این باشگاه شود. استقلالی‌ها به هیچ عنوان از مدیریت تیمشان راضی نیستند و اعتقاد داشتند که علاوه بر منصوریان باید مدیرعامل این باشگاه نیز تغییر می‌کرد. البته شنیده می‌شود مدیریت باشگاه استقلال برای اینکه ترکش‌های انتخاب شفر را کاهش دهند به دنبال جلب رضایت فرهاد مجیدی هستند تا وی به عنوان دستیار ایرانی شفرد روی نیمکت استقلال تهران قرار بگیرد. مطمئناً در صورت آمدن مجیدی هواداران این تیم به راحتی با حضور شفر کنار خواهند آمد. این مربی آلمانی با مجیدی رابطه خوبی دارد و همین احتمال همکاری این دو نفر را در استقلال افزایش می‌دهد. طبق آخرین خبرها خود شفرد نیز از حضور مجیدی به عنوان دستیار استقبال کرده است ولی از هموطنانش نیز در کادرفنی استقلال استفاده خواهد کرد. امیدوار هستیم با انتخاب شفر تیم استقلال بتواند به وضعیت خود در جدول لیگ برتر سر و سامان داده و بار دیگر به روزهای اوج خود بازگردد.
دین محمدی:شفرد از چهارشنبه کارش را آغاز می‌کند
سیروس دین‌محمدی، یکی از اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال بعد از پایان جلسه این کمیته و انتخاب شفر به عنوان سرمربی به خبرنگاران گفت:در حال حاضر کمیته فنی آقای شفر را به عنوان سرمربی انتخاب کرده و تا آخر از ایشان حمایت می‌کنیم. درباره مبلغ قرارداد ایشان باید از آقای افتخاری سوال شود. ایشان کارشان را از روز چهارشنبه آغاز خواهند کرد. وی در مورد دستیاران این مربی نیز گفت: مشخص نیست که چه کسانی دستیار او خواهند شد؛ طی یکی، دو روز آینده همه چیز مشخص خواهد شد. از جزئیات قرارداد آقای شفر اطلاعی ندارم اما فکر می‌کنم که قراردادشان یک‌ساله است و شاید تمدید کنند. وی به شایعات حضور مجیدی روی نیمکت استقلال نیز اشاره کرد و در این مورد گفت:«درباره حضور فرهاد مجیدی هیچ اطلاعی ندارم و بنده در جریان نیستم. زمانی که کمیته فنی شخصی را انتخاب می‌کنند دیگر صد‌درصد پشتش هستند و از او حمایت خواهند کرد.» دین‌محمدی در مورد حاشیه‌های موجود روی سکوها هم می‌گوید:«کمیته فنی تمام حصارها را از بین خواهد بود و این تیم برای هواداران است. امیدوارم این مشکلات برطرف شود و هواداران باز هم بر سر تمرینات حاضر شوند و تیم خودشان را تشویق کنند. وی در پایان گفت: دالیچ واسکوچیچ در بین گزینه‌های مدنظر ما بودند اما آقای شفر رزومه خوبی داشتند و همان‌طور که در جریان هستید در کشورهای خلیج فارس سابقه سرمربیگری دارند و در تیم الاهلی و العین کار کردند. رزومه خوبی داشتند و به نظرم با امکانات ایران بتوانند موفق باشند. 

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما