تبدیل بادهای طلایی خوزستان به برق سبز

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خبر داد:

تبدیل بادهای طلایی خوزستان به برق سبز

10 مهر 1396 16:11

سرمایه گذاری 160 میلیون یورویی دانمارکی‌ها

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: تفاهمنامه احداث نیروگاه‌ 50 مگاواتی بادی‌ در شهرستان‌های ایذه و خرمشهر توسط سرمایه‌گذاران لهستانی و دانمارکی بعد از بازدید از محل‌های مورد نظر منعقد شد. 
به گزارش روابط عمومی‌شرکت سهامی‌برق منطقه‌ای خوزستان، محمود دشت‌بزرگ در جلسه انعقاد این تفاهمنامه در استانداری خوزستان افزود: از مزایا و ویژگی‌های احداث این نیروگاه‌ها ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه، رونق اقتصادی و همچنین تولید برق از انرژی‌های تجدید‌پذیر است. 
وی تصریح کرد: برای احداث این نیروگاه‌ها در خرمشهر و ایذه با تسهیلاتی که برای سرمایه‌گذار خارجی فراهم شده، همزمان در حال انجام عملیات اجرایی دو پست برق در شهرستان ایذه هستیم که با احداث پست‌های جدید، اتصال نیروگاه‌های بادی به شبکهِ پیش‌بینی شده است. 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خاطرنشان کرد: پس از اخذ مجوزهای لازم توسط سرمایه‌گذاران لهستانی و دانمارکی، این پروژه‌ها در دو شهرستان ایذه و خرمشهر کلنگ‌زنی خواهند شد. 
وی افزود: از ویژگی‌های خاص این نیروگاه‌ها سایز توربین‌های مورد استفاده است که هر کدام 3. 45 مگاوات است که در نوع خود بزرگ‌ترین فناوری ساخت توربین در سطح دنیاست و برای ساخت هر نیروگاه اعتباری بالغ بر 80 میلیون یورو پیش‌بینی می‌شود. 
گفتنی است؛ غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در نشست انعقاد این تفاهمنامه گفت: پس از سفر سال گذشته به لهستان و دانمارک تفاهمنامه‌ای منعقد شد که نتیجه آن حضور سرمایه‌گذاران برای ساخت نیروگاه بادی 50 مگاواتی در شهرستان‌های ایذه و خرمشهر است. 
شریعتی افزود: این طرح را با همکاری شرکت برق منطقه‌ای استان پیگیری می‌کنیم تا هرچه زودتر مجوزهای لازم را برای عملیات اجرایی احداث این نیروگاه‌ها در خرمشهر و ایذه دریافت کنیم. 
شایان ذکر است، سرمایه‌گذاران لهستانی و دانمارکی طی سه روز حضور در خوزستان از خرمشهر، ایذه و ماهشهر برای مکان‌یابی پروژه‌های پیش‌بینی‌شده، بازدید کردند. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما