کریمی: بازی با آبروی من تاوان بدی دارد

خون جادوگر به جوش آمد؛

کریمی: بازی با آبروی من تاوان بدی دارد

10 مهر 1396 16:11

روزان: اتفاقات عجیبی که در باشگاه نفت طلاییه تهران می‌افتد، این روزها سوژه خنده خیلی از هواداران فوتبال شده است. یک روز درخشان می‌آید و کریمی‌ می‌رود و روز دیگر کریمی ‌می‌آید و درخشان می‌رود! اتفاقاتی هم که در چند روز اخیر بین کریمی‌ و مالک باشگاه نفت افتاده، باعث عصبانیت شدید جادوگر شده است. علی کریمی ‌در پایان تمرین تیم نفت در جمع خبرنگاران حاضر شد و حسابی از خجالت مالک این باشگاه درآمد. گزیده صحبت‌های مهم کریمی ‌را در ذیل می‌خوانید:

روزان: اتفاقات عجیبی که در باشگاه نفت طلاییه تهران می‌افتد، این روزها سوژه خنده خیلی از هواداران فوتبال شده است. یک روز درخشان می‌آید و کریمی‌ می‌رود و روز دیگر کریمی ‌می‌آید و درخشان می‌رود! اتفاقاتی هم که در چند روز اخیر بین کریمی‌ و مالک باشگاه نفت افتاده، باعث عصبانیت شدید جادوگر شده است. علی کریمی ‌در پایان تمرین تیم نفت در جمع خبرنگاران حاضر شد و حسابی از خجالت مالک این باشگاه درآمد. گزیده صحبت‌های مهم کریمی ‌را در ذیل می‌خوانید:
ماجرای پیامک
من که در مورد پیامک دادن صحبتی نکرده بودم، قبل از آن پیامک، صحبت‌ها و حرف‌های دیگری هم بوده است. بابت گرفتاری و مشکلاتی که تیم داشت و کم و کسری‌هایی که وجود داشت. در ادامه گفته بودم اگر با این شرایط ترتیب اثری داده نشود و اتفاقی رخ ندهد، شرایط برای ادامه همکاری مهیا نیست. این مسائل مربوط به دو روز قبل از بازی با سپاهان بود که اتفاق افتاد، در آن بازی تیم با روحیه خوب 3 امتیاز را گرفت و سپس این اتفاقات افتاد که به نظرم درست نیست، ایشان مالک باشگاه هستند ولی هر کاری قوانین و قواعد خودش را دارد، ایشان باید از همان طریق اقدام کنند. نمی‌دانم مشاورانش چه کسانی هستند که چنین مشاوره‌هایی به او می‌دهند اما در نهایت امیدوارم این مشاوره‌ها به سودش تمام شود. 
قبلا التماس می‌کردند حالا از مدرک A آسیا حرف می‌زنند
کریمی‌در مورد اینکه مالک باشگاه اظهار کرده بود مدرک سرمربیگری کریمی‌ دارای درجه A آسیا نیست و با این شرایط به‌عنوان مربی نفت به هدایت تیم پرداخته‌اید،‌ گفت: بحث این صحبت‌ها نیست؛ ایشان آن‌قدر مشاور درست و حسابی در اطرافشان هست که چنین چیزهایی را می‌گویند. در آسیا اسم من به عنوان سرمربی نمی‌تواند درج شود، کما اینکه در همان لیگ برتر خودمان به عنوان مربی درج شده زیرا مدرک A ندارم اما از همکارانم که در کادر فنی هستند مثل امامی‌فر که مدرک A آسیا را دارد، می‌توانیم اسمش را به عنوان سرمربی بدهیم و مشکلی نیست. نمی‌دانم ایشان گذشته را فراموش کرده‌اند؛ آن زمانی که به من التماس می‌کردند تا قرارداد ببندند و با ما یک عکس بگیرند. قبلش می‌توانستند تحقیق کنند یا با همان کادر فنی قبلی ادامه بدهند، هر صحبتی که مالک باشگاه می‌کند علیه خودش است، بهتر است یک مقدار سکوت کند و ببیند تفکر جامعه و مردم چه چیزی است، با این شرایط وضعیت بهتر خواهد شد. 
این کارها به ضرر خودشان است
افرادی به فوتبال ما می‌آیند که نمی‌دانم به دنبال چه چیزی هستند، قرارداد من به عنوان سرمربی درج شده است؛ اصلا فرض را هم بگیرید قرارداد من مربی بوده، مگر من در همه رسانه‌ها همه‌کاره فنی تیم اعلام نشدم، در این قرارداد هم اگر اسم من مربی خورده بود، چه اتفاقی می‌افتاد؟‌ 21 روز است به این عنوان در حال کار کردن هستم، اما اکنون که اتفاقاتی دیگر می‌خواهد بیفتد، فکر نمی‌کنم این کارها درست باشد. ایشان فعلا به عنوان مالک باشگاه معرفی شده‌اند و حق هرگونه کاری دارند اما اگر بخواهند با عوام‌فریبی و این‌جور مسائل کار کنند، اشتباه می‌کنند زیرا همه چیز به ضرر خودشان است. 
به کارم در نفت طلاییه ادامه می‌دهم
ایشان به عنوان مالک حق دارد کادر فنی‌اش را مشخص کند، اما طبق اصول و قوانین که وجود دارد، مشکلی وجود ندارد؛ تا وقتی من به عنوان سرمربی تیم هستم، کارم را با تیم ادامه می‌دهم تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد. امیدوارم هر اتفاقی که می‌افتد در مجموع به سود باشگاه نفت باشد تا از این شرایط خارج شود؛ حالا ما باشیم و نباشیم اصلا مهم نیست.
مشخص می‌شود حق با چه کسی است
یکسری از این بازیکنان از قبل هم بوده‌اند، یکسری هم بعد از ما به تیم اضافه شده‌اند. شما می‌توانید برنامه تمرینی ما که تا 9 آبان که بازی با استقلال است، ببینید. قطع همکاری هم اصول و حساب و کتابی دارد که در همه دنیا آن را می‌بینید، همین چند روز پیش بایرن‌مونیخ آنجلوتی را برکنار کرد. هر چیزی قوانین و اصولی دارد که اتفاق می‌افتد، اینجا که ما چنین چیزی را ندیده‌ایم اما پیش می‌رویم تا ببینیم حق با چه کسی است.
مالک باشگاه از من بیشتر مصاحبه کرده است
کریمی ‌اینکه اتفاقات دوران سابق پرسپولیس درحال جریان است و در آن زمان با حضور علی دایی، حمید درخشان در تمرینات حاضر می‌شد، خاطرنشان کرد: ایشان از روزی که آمدند، خیلی مصاحبه کردند در رادیو، تلویزیون و رسانه‌ها، از منی که به عنوان مسئول کادر فنی هستم بیشتر مصاحبه کرده استو یک مصاحبه با یک سایت قبل از این داستان‌ها داشتم،‌ دو مصاحبه مطبوعاتی انجام دادم، دو نشست خبری قبل از بازی هم رفتم، سه مصاحبه هم بعد از بازی رفتم. یک نشست خبری قبل از بازی را به خاطر جلسه‌ای که داشتم، نرفتم؛ اما شما آمار را در بیاورید، ببینید ایشان چقدر مصاحبه کرده‌اند. حق دارد، دوست دارد مصاحبه بکند. در مجموع ما کارمان را انجام می‌دهیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. توصیه دوستانه من به ایشان این است اگر می‌خواهند شاهد آن اتفاقات نباشند، چنین کارهایی نکنند.
برای خودم متاسفم
در نهایت این اتفاقات برای تیم خودش در ادامه راه مشکل‌ساز می‌شود. فکر می‌کنم ایشان تیم فوتبال برایش مهم نیست چون اگر مهم بود، این اتفاقات نمی‌افتاد ما تیم را از دوازدهم جدول تحویل گرفتیم و به نهم جدول رساندیم، در سه بازی یک برد، یک باخت، یک مساوی نتیجه بدی نیست. برای کسی که با این شرایط تیم را تحویل گرفته است تا روزی که باشم کارم را با قدرت ادامه می‌دهم. ایشان این مسائل را در نظر ندارد که همه مسائلی که در برنامه مختلف تلویزیونی پخش شده در آرشیو موجود است. طبیعتا این مسائل در برنامه تلویزیونی به نمایش گذاشته می‌شود، برایم مهم نیست اما برای خودم متاسفم که وارد چنین همکاری‌ای شده‌ام؛ اما من می‌گویم انسان‌ها ارزش یک‌بار اعتماد کردن را دارند. من این اعتماد را کردم اما پشیمان هستم، شجاعتش را دارم که بگویم پشیمانم، اگر در این شرایط قرار بگیریم، طبیعتا راهکارهایش را هم دارم که با این‌جور قضایا به خوبی مقابله کنم، روزهای آینده را خواهیم دید، هیچ مشکلی نیست. 
تا ته قضیه را پیگیری می‌کنم
روز اولی هم که به نفت آمدم، گفتم در آلمان هم که بازی می‌کردم، الکس‌نوری را هم در تیم آلمانی کسی نمی‌شناخت اما آمدند و خوب کار کردند. من مالک باشگاه را که اصلا نمی‌شناسم؛ او می‌تواند هر کسی را به عنوان سرمربی بیاورد، مشکلی هم نیست. او مالک باشگاه است و می‌تواند تیمش را هم آتش بزند و به من ارتباطی پیدا نمی‌کند چون اختیارش را دارد و پولش را هم می‌دهد؛ اما هر چیزی اصولی دارد که باید رعایت شود. در نهایت تا تهش این قضیه را پیگیری می‌کنم. اگر او آدمی منطقی بود، حداقل در مورد من تحقیقی می‌کرد، بعد این داستان‌ها را شروع می‌کرد.
بازگشت درخشان
طرف صحبت من درخشان نیست. ایشان مربی است و دوست دارد کار بکند؛ مثل بقیه مربیان. تمام روی صحبت من با مالک باشگاه است. اینکه با ایشان شرایط مناسبی داشتند با او کارش را ادامه می‌داد و بحث تعهد مالی اضافه برای باشگاه درست نمی‌کردند. هر کسی بعد من آمد و تیم را تحویل گرفت، برایش آرزوی موفقیت می‌کنم؛ این کار حرفه‌ای است.
تاوانش را خواهند داد
وی در مورد اینکه آیا با اسم شما در این قضیه بازی نشد؟ گفت: باید تاوانش را بدهد، شما صبر کنید. در صحبت‌هایم گفتم این قضیه داستان دارد، امثال ایشان باید تاوانش را بدهد تا فکر نکنند خبری است و پشت سر به ما بخندند. اینجا همه در ایران هستیم و این قضیه تاوان دارد و به گوش شما می‌رسد. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما