استقلال بدون منصوریان جان گرفت

استقلال خوزستان دقیقه 93 از شکست فرار کرد

استقلال بدون منصوریان جان گرفت

5 مهر 1396 14:51

فرهاد رحیمی: هفته هشتم رقابتهای لیگ برتر دیروز با برگزاری سه دیدار آغاز شد. در اولین و یکی از مهمترین این دیدارها تیم استقلال تهران مهمان تیم سپید رود رشت بود. بعد از کناره گیری منصوریان از استقلال همه منتظر بودند تا ببینند استقلال بدون منصوریان چگونه تیمی است. ترکیب دو تیم در این دیدار به شرح ذیل بود:

استقلال خوزستان دقیقه 93 از شکست فرار کرد
استقلال بدون منصوریان جان گرفت
فرهاد رحیمی: هفته هشتم رقابتهای لیگ برتر دیروز با برگزاری سه دیدار آغاز شد. در اولین و یکی از مهمترین این دیدارها تیم استقلال تهران مهمان تیم سپید رود رشت بود. بعد از کناره گیری منصوریان از استقلال همه منتظر بودند تا ببینند استقلال بدون منصوریان چگونه تیمی است. ترکیب دو تیم در این دیدار به شرح ذیل بود:
ترکیب سپیدرود 
سید محمد حسینی، سید هادی موسوی، امید سام‌کن، مهرداد جماعتی، میثم تهیدست، شهاب کرمی(57- میعاد یزدانی)، حسین ابراهیمی، رضا الماس‌خاله، علی دهقان(76-میثم فردوسی)، میلاد قربان‌زاده و پویا نزهتی.
سرمربی: علی نظری محمدی
ترکیب استقلال 
سید حسین حسینی، لئوناردو پادوانی، مجید حسینی، وریا غفوری، میلاد زکی پور، فرشید باقری (46 - داریوش شجاعیان)، خسرو حیدری، فرشید اسماعیلی(86 - امید ابراهیمی)، سرور جپارف، حسن بیت سعید(61 امید نورافکن) و جابر انصاری
سرمربی: مک درموت.
در نیمه اول این دیدار استقلال مثل چند هفته قبل سردرگم نشان می داد و فقط در دقایقی از آن توانست مالکیت توپ را در اختیار گرفته و حملاتی روی دروازه انجام دهد. تیم سپیدرود در نیمه اول چند فرصت صد در صد گلزنی را با بی دقتی مهاجمینش از دست داد و شاید اگر این بازیکنان قدر موقعیت‌ها را می دانستند با برتری نیمه اول را به پایان می رساندند. حضور تماشاگران رشتی در استادیوم انگیزه این تیم را برای گلزنی بیشتر کرده بود. نیمه دوم شاهد بازی متفاوتی از استقلال تهران بودیم و آنها در این نیمه بسیار بهتر از نیمه اول کار کردند و توانستند بر توپ و میدان مسلط شوند. مک درموت، سرمربی موقت استقلال در این نیمه تعویض خوبی انجام داد و داریوش شجاعیان را وارد بازی کرد. حضور شجاعیان در میدان به خط میانی استقلال نظم خاصی داد تا استقلال بهتر به سمت دروازه سپیدرود پیش رود. درست هفت دقیقه بعد از شروع نیمه دوم بود که فرشید اسماعیلی پاس عمقی زیبایی را برای جابر انصاری فرستاد تا این بازیکن با دروازه‌بان سپیدرود تک به تک شود. انصاری به خوبی قدر این موقعیت را دانست و اولین گل بازی را وارد دروازه رشتی‌ها کرد. این گل شور و شوق را بین هواداران اندک این تیم در ورزشگاه و بازیکنان و کادر فنی بالا برد. بعد از این گل، سپید رود کمی به خود آمد و چندین حمله خطرناک روی دروازه استقلال انجام داد که هر بار سید محمد حسینی دروازه‌بان جوان استقلال با عکس العمل‌های زیبای خود مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد. در دقیقه 68 این دیدار استقلالی‌ها بار دیگر روی حرکت خوب جابر انصاری و پاس زیبای او به داریوش شجاعیان صاحب موقعیت گل شدند که ضربه تماشایی این بازیکن وارد دروازه حریف شد. استقلال با این دو گل در ادامه بازی در حاشیه امنیت خوبی قرار گرفته بود و روحیه حریف نیز به میزان زیادی پایین آمده بود. شاید سپیدرودی‌ها در این لحظه افسوس فرصتهای از دست رفته را می‌خوردند. بازی کمی آرام تر شده بود و موقعیتهای دو تیم نصف و نیمه بود تا اینکه دقیقه 84 بازی سپیدرود صاحب یک ضربه پنالتی شد تا بازی به اوج هیجان خود برسد.حسین ابراهیمی پشت این ضربه ایستاد و توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. بعد از این گل بازی حساسیت بالایی گرفت و تماشاگران رشتی حاضر در ورزشگاه بسیار امیدوار بودند که تیم محبوبشان بتواند گل تساوی را وارد دروازه استقلال کند، ولی بازیکنان استقلال توانستند بازی را به خوبی اداره کنند و حتی پنج دقیقه وقت اضافه بازی نیز نتوانست کمکی به تیم سپیدرود کرده باشد تا این دیدار در نهایت با همین نتیجه دو بر یک به سود استقلال تهران خاتمه پیدا کند. این پیروزی برای استقلالی‌ها بسیار حائز اهمیت بود تا بعد از چند هفته بحران و حاشیه به دیدارهای هفته‌های بعد امیدوار شوند. حالا سوال اصلی هواداران استقلال این است که آیا باید به زودی شاهد حضور سرمربی جدید در تیمشان باشند یا این تیم فعلا با مک درموت فصل را ادامه خواهد داد؟!
در دومین دیدار هفته هشتم لیگ برتر دو تیم ذوب آهن و سایپا به مصاف هم رفتند که این دیدار پربرخورد در نهایت با نتیجه یک بر یک خاتمه یافت. گل اول این دیدار را مرتضی تبریزی دقیقه 53 برای شاگردان قلعه نویی به ثمر رساند و در ادامه و در دقیقه 82 کنعانی زادگان توانست گل تساوی را وارد دروازه تیم ذوب آهن کند تا شاگردان دایی یک امتیاز شیرین را از این بازی خارج از خانه به‌دست آورند.
سومین دیدار این هفته مربوط می‌شد به دربی خوزستان که دو تیم فولاد و استقلال خوزستان به مصاف هم رفته بودند. این دیدار برای هر دو تیم حیاتی و مهم بود. فولاد خوزستان برای حضور در جمع مدعیان به سه امتیاز این دیدار نیاز داشت و استقلال خوزستان نیز برای فرار از انتهای جدول و امیدوار شدن برای آینده و در این دیدار تیم فولاد و شاگردان پورموسوی توانستند با گل دقیقه 54 عبدالله ناصری از استقلال خوزستان پیش بیفتند. در ادامه و در حالی که همه در انتظار سوت پایان بازی بودند، این تیم استقلال خوزستان بود که توانست در وقتهای تلف شده دیدار توسط کولیبالی بازی را به تساوی بکشاند تا این دیدار جذاب و حساس با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما