پرسپولیس باروحیه مصمم برای شکست الهلال

الهلال عربستان- پرسپولیس، دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا؛

پرسپولیس باروحیه مصمم برای شکست الهلال

4 مهر 1396 16:5

فرهاد رحیمی: تیم پرسپولیس ایران بعد از پیروزی شیرین برابر الاهلی عربستان توانست به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. این تیم امروز در دیدار رفت مرحله نیمه‌نهایی در شهر ابوظبی مهمان تیم قدرتمند الهلال عربستان است.

فرهاد رحیمی: تیم پرسپولیس ایران بعد از پیروزی شیرین برابر الاهلی عربستان توانست به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. این تیم امروز در دیدار رفت مرحله نیمه‌نهایی در شهر ابوظبی مهمان تیم قدرتمند الهلال عربستان است. این دو تیم قبلا در مرحله گروهی لیگ قهرمانان نیز به مصاف هم رفته بودند که هر دو دیدار با تساوی به پایان رسید. در دیدار رفت که پرسپولیس در عمان میزبان بود، بازی با تساوی یک بر یک خاتمه پیدا کرد و در دیدار برگشت که در همان عمان برگزار شد، به میزبانی الهلال بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. البته لازم به ذکر است در هر دو دیدار پرسپولیس عملکرد بهتری نسبت به تیم الهلال داشت. اما این بار کمی‌شرایط فرق می‌کند. پرسپولیس از چند روز گذشته درگیر حاشیه‌های مربوط به محرومیت طارمی‌و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات بوده و هواداران نگران هستند که روحیه تیم در این بازی تضعیف شده باشد و بازیکنان نتوانند عملکرد خوب همیشگی‌شان را داشته باشند. ولی تمرینات باروحیه پرسپولیسی‌ها در چند روز اخیر نشان می‌دهد که بازیکنان بدون توجه به این حاشیه تمام تمرکزشان را روی این بازی گذاشته‌اند تا بتوانند با دست پر از این میدان خارج شوند. مطمئناً پیروزی در دیدار رفت می‌تواند شانس صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان را بسیار افزایش دهد. پرسپولیس با اینکه در این دیدار طارمی‌را به همراه ندارد، ولی بازگشت سید جلال حسینی بهترین خبر ممکن برای برانکو و پرسپولیسی‌هاست. پرسپولیس در چند بازی اخیر نبود حسینی را در ترکیب خود به خوبی حس کرده است. حالا با برطرف شدن مشکل مصدومیت این مدافع مستحکم خیال برانکو از خط دفاعی تیمش می‌تواند آسوده باشد. در خط حمله پرسپولیس حضور علیپور و منشا قطعی است. آمادگی بالای علیپور و همچنین منشا می‌تواند خیال هواداران پرسپولیس را در نبود طارمی‌راحت کند. فقط امیدواریم این دو بازیکن از موقعیت‌هایی که در این بازی نصیبشان می‌شود به خوبی استفاده کنند؛ چون از دست دادن موقعیت در این دیدار می‌تواند به قیمت حذف از این رقابت‌ها تمام شود. احمد نوراللهی هم که مجوز حضور در این دیدار را به دست آورده، شاید شانس حضور در ترکیب تیم را پیدا کند. شاید برانکو تصمیم بگیرد از نوراللهی و ربیع خواه به طور همزمان استفاده کند تا خط دفاعی خود را مستحکم‌تر کرده باشد. با حضور نوراللهی بعید است جای خالی کامیابی‌نیای محروم در این دیدار احساس شود. احتمال غیبت حسین ماهینی نیز در این دیدار زیاد است و بعید به نظر می‌رسد ماهینی بتواند شرایط حضور در این دیدار را پیدا کند و احتمالا شاهد حضور شایان مصلح در ترکیب ثابت تیم خواهیم بود. الهلال نسبت به مرحله گروهی تیم آماده‌تر و بهتری است و پرسپولیسی‌ها نباید فکر کنند با همان تیم مرحله گروهی رو‌‌به‌رو خواهند شد. البته نقطه مثبت پرسپولیس حضور یک مربی کاردان و باهوش به نام برانکو روی نیمکت این تیم است که می‌تواند با تاکتیک‌ها و تعویض‌هایش نتیجه را به نفع پرسپولیسی‌ها رقم بزند. دیدار الهلال عربستان - پرسپولیس ایران امروز ساعت 19:30 در ورزشگاه بن‌زائد ابوظبی برگزار خواهد شد. 
برانکو: با قوی‌ترین تیم آسیا بازی می‌کنیم
برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری خود قبل از این بازی، گفت‌: بازی بسیار سختی پیش‌رو داریم. از نظر من هر دو تیم با شایستگی به این مرحله رسیدند و هر دو تیم هم شایسته این هستند که به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یابند. از نظر من الهلال قوی‌ترین تیم حال حاضر آسیاست. پس به همین خاطر بازی سختی را برابر آنها در پیش رو خواهیم داشت. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره غیبت مهدی طارمی‌در این بازی، خاطر نشان کرد: طارمی‌مهم‌ترین بازیکن ما‌ست که متاسفانه ما او را در این بازی در اختیار نداریم. او همان اندازه برای ما مهم است که کارلوس ادواردو، گلزن الهلال برای تیم عربستانی مهم است. متاسفانه اتفاق برای او رخ داده و ما نمی‌توانیم در بازی امروز از او استفاده کنیم. ما به یک بازیکن خاص، تکیه نمی‌کنیم؛ چون اگر روحیه تیم بالایی داشته باشیم، می‌توانیم در زمین مسابقه نتیجه بگیریم. سرمربی پرسپولیس در پایان صحبت‌های خود همچنین ‌اضافه کرد: ما تمام تلاشمان را برای این مسابقه کرده‌ایم. پیشرفت‌های خیلی خوبی در طی چند ماه اخیر داشته‌ایم. تمام بازیکنان برای این بازی آماده هستند و می‌دانیم که برای رسیدن به فینال باید الهلال را از سر راه خود برداریم.  

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما