پایکوبی سعودی‌ها به خاطر بی تدبیری مدیران پرسپولیس

مقصرین بحران پیش آمده برای پرسپولیس چه کسانی هستند؟

پایکوبی سعودی‌ها به خاطر بی تدبیری مدیران پرسپولیس

3 مهر 1396 12:13

پرسپولیس در آستانه دیدار حساس با الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با شوک بزرگ محرومیت چهار ماهه مهدی طارمی ‌و جریمه نقدی و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی زمستان و تابستان آینده مواجه شد.

فرهاد رحیمی: پرسپولیس در آستانه دیدار حساس با الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با شوک بزرگ محرومیت چهار ماهه مهدی طارمی ‌و جریمه نقدی و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی زمستان و تابستان آینده مواجه شد. بعد از شنیده شدن این خبر ابتدا فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس به تکذیب ماجرا پرداختند؛ ولی ساعتی بعد مشخص شد که خبر محرومیت طارمی‌کاملا درست بوده و این حکم به فدراسیون فوتبال و مهدی طارمی ‌ابلاغ شده است. البته شاید دلیل بی‌اطلاعی فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس از این حکم به خاطر این بوده که این حکم روز جمعه ابلاغ شده بود و فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس تعطیل بودند! این محرومیت نتیجه عملکرد غیرحرفه‌ای طارمی ‌و همچنین باشگاه پرسپولیس نسبت به قرارداد طارمی ‌با تیم ریزه اسپور ترکیه است. همان موقع هم ما و هم دیگر رسانه‌ها در این باره چندین بار به باشگاه پرسپولیس هشدار دادیم که فسخ قرارداد یکجانبه طارمی ‌با این باشگاه می‌تواند عواقب بدی برای باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران داشته باشد؛ ولی متاسفانه هیچ‌کدام از مسئولان باشگاه پرسپولیس پاسخی به این نگرانی‌ها ندادند و گفتند ما فکر همه چیز را کرده‌ایم و هیچ‌گونه خطری پرسپولیس و مهدی طارمی ‌را تهدید نمی‌کند! حالا منتظر هستیم آقای طاهری و دوستانشان تشریف آورده و به رسانه‌ها و مردم پاسخ دهند که چرا کار به اینجا کشید و همان زمان که ما اخطار دادیم توجهی به این اخطارها و نگرانی‌ها داده نشد؟ فیفا حتی فروردین امسال نیز به باشگاه پرسپولیس در این زمینه اخطار داده و اعلام کرده بود که به زودی حکم خود را در رابطه این قضیه ابلاغ خواهد کرد؛ ولی باز هم متاسفانه باشگاه پرسپولیس اقدامی‌انجام نداد تا این تیم در آستانه مهمترین دیدار چند سال اخیر خود با معضل بزرگی رو به رو شود. طارمی ‌و مسئولان باشگاه پرسپولیس در این مدت به راحتی می‌توانستند به مسئولان باشگاه ریزه اسپور مذاکره کرده و اجازه ندهند کار به فیفا کشیده شود. پرسپولیس و طارمی ‌می‌توانستند به صورت دوستانه با ریزه اسپوری‌ها توافق کرده و حتی رقم فسخ قرارداد را هم پرداخت کنند. اگر این کار انجام شده بود، مطمئناً امروز شاهد این اتفاق تلخ برای طارمی ‌و پرسپولیس نبودیم. پرسپولیس در بدترین زمان ممکن نمی‌تواند از طارمی ‌استفاده کند و شاید همین اتفاق باعث شود پرسپولیس نتواند عملکرد خوبی مقابل الهلال داشته باشد. 
مدیران باشگاه پرسپولیس باید این موضوع را جدی می‌گرفتند؛ چون این باشگاه پرونده‌های متعددی در فیفا دارد و همین مسائل باعث شده بود فیفا روی اتفاقات باشگاه پرسپولیس حساس باشد و شاید همین موضوع یکی از علت‌های اصلی این محرومیت و جریمه سنگین برای باشگاه پرسپولیس باشد. البته پرسپولیسی‌ها باید از یک جهت دیگر خوشحال باشند که رای فیفا از این سنگین‌تر نبود؛ چون احتمال داشت حتی پرسپولیس به کسر امتیاز یا حتی سقوط به یک دسته پایین‌تر محروم شود که از این لحاظ باید بگوییم شانس آوردیم! حالا پرسپولیس در آستانه دیدار با الهلال با بحران بزرگی رو‌به‌رو شده که روحیه تیم را به هم ریخته است و هواداران فوتبال نگران هستند که این موضوع باعث شود تیم در دیدار با الهلال ضربه بخورد و نتواند به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد. شاید ابلاغ حکم فیفا در این مقطع حتی به کارشکنی سعودی‌ها هم ارتباط داشته باشد و ما نباید از نفوذ سعودی‌ها در AFC و فیفا غافل شویم. کاش همان موقع مسئولان پرسپولیس قضیه را جدی می‌گرفتند و اجازه نمی‌دادند سعودی‌ها در آستانه آغاز دیدار نیمه نهایی از محرومیت طارمی ‌به جشن و پایکوبی بپردازند. مطمئناً طارمی ‌هم الان حسرت می‌خورد که کاش هیچ موقع به ترکیه نمی‌رفت یا هرگز این‌طور قراردادش را بدون اطلاع مسئولین تیم ترکیه‌ای فسخ نمی‌کرد. طارمی ‌شانس بزرگی را برای آقای گلی آسیا و حتی انتخاب به عنوان بهترین بازیکن آسیا از دست داد و این چهار ماه می‌تواند تلخ‌ترین لحظات زندگی مهدی طارمی ‌باشد. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما