رحمان رضایی:شانس قهرمانی پرسپولیس بالاست

مدافع سابق تیم ملی و پرسپولیس در گفتگو با «روزان»

رحمان رضایی:شانس قهرمانی پرسپولیس بالاست

25 شهریور 1396 14:40

صعود پرسپولیس به جمع 4 تیم برتر آسیا هنوز در صدر اخبار روز فوتبال ایران است و بسیاری معتقد هستند در صورت حمایت از پرسپولیس می‌توان به صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا امیدوار شد. در همین رابطه گفتگویی انجام دادیم با رحمان رضایی، مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران که در ذیل می‌خوانید:

میثم صیامی:صعود پرسپولیس به جمع 4 تیم برتر آسیا هنوز در صدر اخبار روز فوتبال ایران است و بسیاری معتقد هستند در صورت حمایت از پرسپولیس می‌توان به صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا امیدوار شد. در همین رابطه گفتگویی انجام دادیم با رحمان رضایی، مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران که در ذیل می‌خوانید:
آقای رضایی صعود پرسپولیس به جمع 4 تیم شما را غافلگیر نکرد؟
شاید قبل از دیدار برگشت با تیم الاهلی نمی‌شد با اطمینان از صعود پرسپولیس به نیمه‌نهایی صحبت کرد ولی عملکرد خوب این تیم در دیدار برگشت ثابت کرد که نماینده کشورمان کاملا شایسته صعود به مرحله نیمه‌نهایی بود.
شما به عنوان یکی از کارشناسان فوتبال دلیل پیروزی پرسپولیس را حتی بعد از 10 نفره شدن چه می‌دانید؟
خب همان‌طور که در بازی دیدیم پرسپولیس در دقیقه بسیار بدی کامیابی‌نیا را به خاطر اخراج از دست داد و تصور اینکه بعد این اتفاق پرسپولیس بتواند تسلطش را در بازی از دست ندهد، کمی‌سخت به نظر می‌رسید ولی بازیکنان به خوبی توانستند حتی با یک یار کمتر به وظایف خود بهتر عمل کنند و به خوبی راه‌های نفوذ حریف را بگیرند. به نظرم غیر از گلی که پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم از حریف خورد در بقیه دقایق بازی توانسته بود بازیکنان حریف را کنترل کرده و مانع از حملات خطرناک این تیم شود. پرسپولیس حتی 10 نفره هم موقعیت‌های خطرناک‌تری نسبت به حریف توانست ایجاد کند و در نهایت نیز توانست به حق خودش که یک پیروزی شیرین بود برسد.
تعویض‌های برانکو هم به نظر می‌رسد در این پیروزی خیلی دخیل بود؟
به نظر من پرسپولیسی‌ها باید به خودشان ببالند که یک مربی حرفه‌ای در سطح برانکو روی نیمکتشان نشسته است. عملکرد برانکو در پرسپولیس واقعا بی‌نظیر بوده و این مربی تا به امروز توانسته نقش اصلی را در موفقیت‌های پرسپولیس ایفا کند. در همین دیدار با الاهلی نیز شاهد بازی‌خوانی خوب این مربی بودیم و برانکو باز هم در بهترین زمان ممکن دست به تعویض‌هایی طلایی زد که توانست نتیجه را به سود پرسپولیس برگرداند.
به نظر شما پرسپولیس با این مربی و این بازی که انجام داد، شانس قهرمانی آسیا را دارد؟
اگر قبل از دیدار با الاهلی خیلی‌ها شانس قهرمانی به پرسپولیس نمی‌دادند مطمئناً الان نظرشان عوض شده و پرسپولیس را شایسته قهرمانی می‌دانند. من هم به نوبه خودم فکر کنم این تیم می‌تواند قهرمان آسیا شود. تیمی‌که 10 نفره توانست تیم گران‌قیمت و پرقدرت الاهلی را با مشکل مواجه کند، هر تیمی‌را می‌تواند دچار مشکل کرده و من امیدوارم پرسپولیس به حق واقعی خود که همانا قهرمانی آسیاست برسد.
به نظر شما چه عاملی باعث شد پرسپولیس ارزان‌قیمت تیم الاهلی گران‌قیمت را شکست دهد؟
آن دورانی که یک تیم با خریدهای میلیاردی می‌توانست به موفقیت برسد، گذشته است. البته نمی‌توان گفت حضور ستاره‌ها در تیم ضامن موفقیت نیست. الان تاکتیک و تلاش تیمی‌بیشتر در یک مسابقه نتیجه می‌دهد. پرسپولیسی‌ها با جان و دل بازی کردند و حتی اخراج کامیابی‌نیا هم نتوانست انگیزه پیروزی را در آنها کاهش دهد. الان در فوتبال هر تیمی‌بازیکنانش به خوبی به وظایف مربی عمل کنند در نتیجه‌گیری هم موفق هستند.
شما به بازیکنان پرسپولیس برای موفقیت در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا چه توصیه‌ای دارید؟
عملکرد بازیکنان آن‌قدر خوب بوده که به توصیه من نیاز نداشته باشند. بالاخره یک مربی بادانش مثل برانکو بالا سر تیم است که می‌تواند بهترین توصیه‌های ممکن را برای بازیکنان داشته باشد ولی از نظر من بازیکنان باید خیلی در این دیدارها مواظب باشند که یک اشتباهشان کار دست تیم ندهد. مثلا در اخراج کامیابی‌نیا پرسپولیس می‌توانست خیلی متضرر شود و واقعا خدا رحم کرد که این اخراج به قیمت حذف تیم از لیگ قهرمانان تمام نشد. تنها توصیه همین است که بازیکنان مواظب باشند تا با کارت‌های بیجا کار را برای تیم مشکل نکنند.
نظر شما در مورد لیگ برتر امسال چیست و فکر می‌کنید این فصل کدام تیم شانس بیشتری برای قهرمانی دارد؟
امسال هم تیم‌های مدعی در لیگ برتر زیاد هستند و ما شاهد بازی‌های خوبی هستیم ولی با وجود این پرسپولیس آماده کار بقیه تیم‌ها برای قهرمانی سخت است. البته همین مسئله باعث می‌شود رقابت خیلی بیشتر شده و ما یک لیگ جذابی را شاهد باشیم. هر چقدر تیم‌ها تلاش بیشتری از خود نشان دهند، باعث زیباتر شدن مسابقات لیگ برتر می‌شوند و تیم ملی هم از این موضوع سود خواهد برد. ان‌شاءالله که شاهد سال خوبی برای فوتبال ایران و لیگ برتر باشیم و هم تیم پرسپولیس بتواند قهرمان آسیا شود و هم تیم ملی در جام جهانی عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهد.  

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما