نامه سرگشاده به آقای دکتر دیناروند معاونت محترم بهداشت و درمان

نامه سرگشاده به آقای دکتر دیناروند معاونت محترم بهداشت و درمان

25 شهریور 1396 14:25

«واحد اندازه‌گیری انسانیت‌، دست‌هایی است که گرفتیم.‌.‌. گره‌هایی است که از مشکلات دیگران باز کردیم.‌.‌. دل‌هایی که به دست آوردیم و اشک‌هایی است که به لبخند نشاندیم».‌.‌.

«واحد اندازه‌گیری انسانیت‌، دست‌هایی است که گرفتیم.‌.‌. گره‌هایی است که از مشکلات دیگران باز کردیم.‌.‌. دل‌هایی که به دست آوردیم و اشک‌هایی است که به لبخند نشاندیم».‌.‌.
جناب آقای دیناروند با عرض ادب و احترام چند روز پیش در همایش کارگزاران نظا‌م سلامت که وزیر محترم بهداشت هم حضور داشت در نطق کوتاهی که در پایان منجر به شوخی جناب وزیر با لرها گردید، فرمودید: (‌.‌.‌. قول می‌دهیم که واقعا مماشات نمی‌کنیم تحت تأثیر فشار‌ها قرار نمی‌گیریم و به هیچ عنوان به افرادی که می‌خواهند سودجویی کنند، سوء‌استفاده کنند باج نمی‌دهیم‌. من خدا را شکر می‌کنم که خیالم راحت است واقعاً آرامش دارم و وجدان قوی کامل دارم که زیر بار زور به هیچ عنوان نرفتم.)
جناب دیناروند بنده حسین خداکرمی، ‌دبیر بازنشسته که یک ماه پیش در بیمارستان فوق تخصصی!!! شفا خرم‌آباد لرستان بدون اطلاع از کشتار بیماران بی‌گناه که صد در صد لیست آنها در دسترستان است و از اعتراض گسترده مردم خرم‌آباد بی‌خبر نیستید عمل ساده (کاتاراکت) آب مروارید چشم راستم با توجه به اطلاع پزشک و یادداشت در پرونده‌ام دارای مشکل قلبی و 2 فقره فنر موجود در قلبم و سن و سالم (63 سال) بدون مشورت یا اطلاع در یک لحظه مرا بیهوش کردند که متأسفانه طبق گفته یکی از پرسنل اتاق عمل در وسط عمل، حالم خراب شده و گرفتار تپش قلب شدید می‌شوم‌. دو، سه ساعت در اتاق ریکاوری حبسم کرده تا همراهانم با آن حال و وضعیت مرا نبینند تا سرانجام جنازه بیهوشم را تحویل همراهم داده و مرخص می‌کنند‌. بعد از این عمل سه روز اول را به خاطر نمی‌آورم و هم‌اکنون که یک‌ماه از عمل گذشته مشکلاتی از قبیل عدم تعادل، افسردگی به‌ویژه آریتمی ‌مبتلا شده‌ام‌. پس از اعتراض خانواده‌های داغدار و دخالت رئیس دانشگاه پزشکی تنها به پایین آوردن تابلوی جعلی فوق‌تخصصی بیمارستان و گویا تعطیل اتاق عمل‌ها اکتفا کرده، هر چند هنوز این تابلو‌های جعلی و فریب‌دهنده در بیلبوردهای برقی در سطح شهر و همچنین تبلیغ در پشت اتوبوس‌های خط واحد و. . . خودنمایی می‌کند. ناگفته نماند تا زمانی که رئیس کل دادگستری لرستان خواستار اعمال قانون در مورد بیمارستان شفا شد هیچ اقدامی‌علیه این بیمارستان به عمل نمی‌آمد.
جناب دکتر دیناروند به عنوان معاونت بهداشت و درمان ناله و فریاد خانواده‌هایی که عزیزانشان را با پای خود به این قتلگاه- نه بیمارستان- رفتند و جنازه آنها را تحویل دادند گوش فلک را کر کرد. شما که لرستان زادگاهتان است، روزی پای صحبت هم ولایتی‌های خود به درد دل خونین آنها گوش سپرده‌اید؟ آیا سکوت شما باج دادن به رئیس این بیمارستان نیست که با عنوان جعلی فوق تخصصی در مواردی بدون نیاز بیمار به بستری شدن کیسه آنها را خالی کرده و بعد هم در مصاحبه‌ای با روزنامه افلاک مدعی می‌شود راه‌پیمایی مردم به طرف دانشگاه پزشکی به عنوان اعتراض (هجمه‌ها هدفشان فقط تخریب است‌) کشتار زن و مرد و جوان را باید هجمه بداند! برادر عزیز: به مصداق(‌من از بینوایی نیم روی زرد.‌..‌) آنچه باعث تخریب روح و روان بنده شده گرفتاری خودم نیست. آن نوجوانی که از «رومشکان» برای معالجه دیسک کمرش فریب این تابلوی فوق تخصصی خورده بود، بیهوشی او را به آن دیار فرستاد. یک خانواده محترم کارگر در همین چند قدمی‌ما دخترشان بعد از سزارین به علت بی‌توجهی و عدم تشخیص صحیح مشکل ایشان پس از دو، سه هفته در بیمارستان مظلومانه جان سپرد. دیدن طفل معصوم و بی‌گناهش قلب هر انسانی را به درد می‌آورد. اما دریغ از یک جو همدردی رئیس بیمارستان و دیگر پزشکان مقصر و افراد بی‌گناه دیگری که جانشان به بازی گرفته شد. آقای دکتر اگر آرامشتان را مختل نمی‌کنم و از وجدان قوی و کامل خود بیان فرمودید که (‌زیر بار زور به هیچ عنوان نرفتم‌) با دخالت و جانبداری از حق و برخورد با پزشکانی که واحد اندازه‌گیری انسانیت آنها فقط پول است و پول! ادعایتان محقق می‌شود. امیدوارم جانب ستمدیده را گرفته تا بعد از این مقام نام نیکی از خود به یادگار بگذاری.  
ایدون باد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما