پدیده «آقازادگی» در انتخاب زنان شهردار

«روزان» در گفتگو با اعضای شورای شهر تهران بررسی می‌کند؛

پدیده «آقازادگی» در انتخاب زنان شهردار

22 شهریور 1396 15:24

این روزها خبرهایی از شهردار شدن زنان در گوشه و کنار کشور به گوش می‌رسد؛ زنانی که بعضی از آنها سابقه چندانی ندارند و نمی‌توانید هیچ رزومه کاری از آنها پیدا کنید. همین موضوع باعث شده تا سوال‌هایی در مورد این انتصابات شوراها مطرح شد.

مهدخت قویدل - این روزها خبرهایی از شهردار شدن زنان در گوشه و کنار کشور به گوش می‌رسد؛ زنانی که بعضی از آنها سابقه چندانی ندارند و نمی‌توانید هیچ رزومه کاری از آنها پیدا کنید. همین موضوع باعث شده تا سوال‌هایی در مورد این انتصابات شوراها مطرح شد. آیا زنان شهردار بر اساس رزومه و توانایی به این سمت رسیده‌اند یا پای داستان ژن خوب و آقازادگی به شهرداری زنان هم رسیده و انتخاب آنها بر اساس روابط فامیلی و قدرت بوده است؟ در این صورت آیا این انتصابات کمکی به افزایش حضور زنان توانمند در عرصه مدیریت شهری می‌کند یا بهانه‌ای می‌شود برای بستن همین دریچه کوچک مدیریتی به روی زنان؟
پایتخت در انتظار شهرداران زن
به گزارش «روزان»، در کلان‌شهر تهران اما وضعیت زنان فرق می‌کند. محمدعلی نجفی از بین چند کاندیدای شهرداری به عنوان شهردار پایتخت انتخاب شد. در بین کاندیداهای شهرداری، خانم الهه کولایی هم حضور داشت که تقریبا همه از اصلاح‌طلب و اصول‌گرا به نمادین بودن این کاندیداتوری اذعان داشتند. البته کار پایتخت به همین جا ختم نمی‌شود. تهران 22 منطقه دارد و هر کدام از این مناطق نیاز به یک شهردار دارند. شورای شهر تهران و حتی خود شهردار جدید هم بارها گفته‌اند که به توانمندی زنان در حوزه مدیریت شهری باور دارند و همین باعث شده تا همه منتظر باشند چند شهردار و معاون شهردار زن در تهران انتخاب شوند. 
نجفی هنوز شهردار و معاون زن ندارد
شهردار جدید تهران تا امروز چند معاون و شهردار خود را انتخاب و اسامی‌آنها را اعلام کرده است اما تا این لحظه هیچ زنی نتوانسته از او برای مدیریت شهری حکم بگیرد. با این حال با توجه به وعده‌های لیست امید برای حضور 30 درصدی زنان در مدیریت شهری همه منتظر هستند تا آقای نجفی سنت‌‌شکنی کند و چند شهردار منطقه و معاون شهردار زن انتخاب کند. 
 در کنار انتظارها برای معرفی شهردار زن در پایتخت، این نگرانی وجود دارد که این زنان با چه ساز‌و‌کاری قرار است انتخاب شوند؟ چهره‌های سفارش شده از سوی فلان نماینده و همسر فلان شخص و خواهر آن یکی نماینده و سفارش‌شده فلان جناح به شهرداری‌های پایتخت می‌روند یا اینکه ساز و کاری برای انتخاب شهرداران زن در شورای شهر و توسط شهردار در نظر گرفته شده است؟
شهردار به حضور مدیران زن باور دارد
محمد‌جواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، در پاسخ به این سوال خبرنگار «روزان» که آیا ساز و کاری برای جلوگیری از انتصاب شهرداران زن «ژن خوب» در پایتخت در نظر گرفته شده، می‌گوید: این جزء بدیهیات است؛ علی‌القاعده ما انتظار داریم که جناب آقای نجفی پیشنهادهای خود را بدهند و بر اساس آن شاخص‌ها عمل کنند. ما هم خواسته‌هایمان را به ایشان منتقل می‌کنیم. چند روز قبل جلسه‌ای با شهردار داشتیم که دو نفر از خانم‌های عضو شورا توجه به انتخاب مدیران زن در شهرداری را به آقای نجفی گوشزد کردند. ایشان هم در نگاه کلان به این مسئله باور دارند. 
به سهم 25 درصدی زنان در مدیریت شهری تهران می‌رسیم
وی با اشاره به برنامه تخصیص سهم 30 درصدی به زنان در مدیریت‌های شهری می‌افزاید: ممکن نیست در وهله اول به عدد 30 درصد برسیم ولی وضعیتی که امروز از نظر مدیران زن در شهرداری داریم، 5 درصد است؛ شما می‌توانید در 4 سال آینده ببینید که سهم زنان در مدیریت شهرداری به 25 درصد رسیده و این شدنی است. این خواست ما از شهردار است و روی آن تاکید داریم. مشخصا خود بنده از گذاشتن معاون رئیس‌جمهور زن به عنوان یک خواسته مقدم یاد نمی‌کنم اما قطعا از داشتن حداقل 30 درصد مدیر کل زن حمایت می‌کنم. تحقق این خواسته به ارتقای جایگاه زنان کمک می‌کند. 
اولویت انتخاب شهردار زن از بین کارکنان شهرداری
زهرا صدر اعظم نوری، دیگر عضو شورای شهر هم در پاسخ به سوال «روزان» در مورد اینکه آیا شاخص‌هایی برای انتصاب زنان توانمند در حوزه شهری در شورا مصوب شده یا اینکه باید نگران انتصاب خانم‌های ژن خوب و آقازاده در شهرداری باشیم، می‌گوید: تا این لحظه به صورت مکتوب چیزی تدوین نکرده‌ایم ولی اولویت ما این است که از پتانسیلی که داخل شهرداری وجود دارد، استفاده کنیم. در مجموعه شهرداری، 63 هزار و 600 نفر کار می‌کنند که 9 هزار و 700 نفر از آنها خانم هستند. منطق و عدالت ایجاب می‌کند که در وهله اول از پتانسیل زنان مناسب و توانمند شاغل در شهرداری استفاده کنیم. برای این کار باید در رزومه این زنان به دنبال نیروهای شایسته باشیم. 
شاخص‌های انتخاب شهردار زن
خانم صدر‌اعظم‌نوری که اولین شهردار زن بعد از انقلاب در ایران هم است، در مورد ویژگی‌های مورد نظر برای انتخاب شهرداران زن در پایتخت می‌افزاید: زنان هم باید از همان شاخص‌هایی برخوردار باشند که برای انتخاب بقیه مدیران مد نظر است؛ یعنی باید پاکدست باشند؛ کارآمدی داشته باشند و در حوزه‌هایی که می‌خواهیم از ظرفیت‌شان استفاده کنیم، متخصص باشند تا بتوانند آن کاری که به عهده‌شان گذاشته شده را به خوبی انجام دهند و فردا همه ما از این انتصاب‌ها سربلند باشیم. من فکر نمی‌کنم در نظر گرفتن این شاخص‌ها خیلی سخت و پیچیده باشد ولی نیاز به زمان هست که این زنان را بشناسیم. تا جایی که امکان دارد باید رزومه‌های اینها را بگیریم وتجارب‌شان را در شهرداری ارزیابی کنیم. 
زنان «با انگیزه» برای شهرداری مناسب هستند
این عضو شورای شهر از انتصاب زنان یک نگرانی خاص دارد و به تجربه گذشته در انتصاب زنان شهردار اشاره کرده و تصریح می‌کند: یک نکته دیگر در انتصاب زنان شهردار هست که حتما باید مد نظر قرار بگیرد که خود این زنان هم بخواهند و بپذیرند شهردار باشند. مثلا در همین دوره قبل از یک تعداد از خانم‌ها برای شهرداری ناحیه استفاده کردند؛ این خانم‌ها بعد از یک مقطع کوتاهی استعفا دادند چون اساسا می‌گفتند ما به این کارها علاقه‌مند نیستیم یا وقتش را نداریم یا شرایطش برای ما فراهم نیست. این مسئله خیلی مهم است چون بالاخره کار در شهرداری یک کار سخت و زمان‌بر است. زنانی باید برای این کار انتخاب شوند که انگیزه کافی، وقت کافی و اعتماد به نفس کافی برای شهردار بودن را داشته باشند. جمیع این شاخص‌ها را باید برای انتخاب شهرداران زن در نظر بگیریم. 
ما در انتخاب شهرداران زن مصمم هستیم 
شهردار سابق منطقه 7 تهران می‌افزاید: ما در انتخاب شهرداران زن مصمم هستیم؛ هم به واسطه اینکه خودمان زن هستیم و هم باور و اعتقادمان بر این است که حضور زنان در مدیریت‌های شهری یک ظرفیت است که جامعه باید از این ظرفیت برخوردار شود، یعنی آن چیزی که مهم‌تر است، نفع بردن جامعه است نه خود زنان. دنبال این نیستیم که بگوییم فقط زنان یک مسئولیتی بگیرند و  به پست و موقعیت و منفعتی حتی معنوی برسند؛ آن طرف قضیه را هم می‌بینیم که جامعه هم باید از این انتخاب‌ها نفع ببرد و بهره‌مند شود. قرار نیست از هر کسی استفاده کنیم و بگوییم به صرف اینکه زن است، شهردار شده؛ اگر این آدم موفق نباشد خب فرق ما با دیگران و قبلی‌ها چیست؟ من واقعا اعتقاد دارم که بالاخره ما باید به عنوان اصلاح‌طلبان تفاوت تفکرمان را در اینجاها نشان بدهیم. قبلی‌ها هم یکسری نیرو را گذاشتند که موفق نبوند. ما آمدیم که موفق شویم. 
تقش مشورتی شورا در انتخاب شهرداران زن پایتخت
صدر اعظم نوری در پاسخ به این سوال که تعامل شورا با آقای نجفی در انتخاب شهرداران زن چگونه است و آیا طبق سوگندنامه‌ای که شهردار امضا کرده، شورا می‌تواند در این زمینه دخالت کند، گفت: ایشان که طبیعتا برای انتخاب زنان تلاش می‌کنند و ساز و کاری برای این موضوع دارند. ما هم در حدی که در توانمان باإ، این زنان توانمند را شناسایی می‌کنیم و آنها را به شهردار معرفی می‌کنیم. در نهایت اما انتخاب کاملا بر عهده شهردار است. این کار در حیطه اجراست و ما نباید در این حیطه ورود پیدا کنیم. کار شورا سیاست‌گذاری و نظارت بوده و کار شهرداری و شهردار هم اجراست. ما به حسب شانیت‌مان اصلا نباید در اجرا ورود پیدا کنیم ولی به شهردار مشاوره می‌دهیم و به او کمک می‌کنیم  تا اینکه کارها بهتر انجام شود.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما