وعده وزیر صنعت برای تثبیت تعرفه‌ها

وعده وزیر صنعت برای تثبیت تعرفه‌ها

22 شهریور 1396 15:24

قرار است تا تعرفه‌های تجاری کشور برای چهارسال آینده تثبیت شوند. این وعده‌ای است که محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به بخش خصوصی اقتصاد ایران داده است.

گروه اقتصادی: قرار است تا تعرفه‌های تجاری کشور برای چهارسال آینده تثبیت شوند. این وعده‌ای است که محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به بخش خصوصی اقتصاد ایران داده است. روز گذشته مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان این موضوع، ابراز امیدواری کرد که یک صدای واحد به ویژه در حوزه اقتصاد از دولت شنیده شود. پیش از آنکه جلسه رای اعتماد به اعضای کابینه دولت دوازدهم در بهارستان برگزار شود، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق بازرگانی ایران و تهران حضور پیدا کرد. در همان جلسات بود که شریعتمداری اعلام کرد حمایت از بخش خصوصی و استفاده از توان آنها در فعالیت‌های اقتصادی دولت دوازدهم یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها خواهد بود. حالا چند هفته‌ای از آن زمان می‌گذرد و به نظر می‌رسد صحبت‌های مطرح شده از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار است در آینده‌ای نزدیک، عملی شوند.
روز گذشته در جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران بود که مسعود خوانساری عنوان کرد: وزیر جدید صنعت وعده داده است که تعرفه‌ها در چهار سال آینده تغییری نخواهد کرد و تغییرات تنها در ضرورت‌های خاص اتفاق می افتاد. خوانساری ادامه داد: مسائلی از جمله تک‌نرخی کردن ارز، اصلاح سیستم نظام بانکی، مبارزه با فساد و رونق بازار سرمایه باید در رأس کار دولت باشد. اتاق بازرگانی تهران آمادگی دارد با همکاری دولت در مورد تحقق این اهداف گام بردارد. رئیس اتاق بازرگانی تهران همچنین اضافه کرد: وزرای اقتصادی دولت دوازدهم با 24 بند ارائه شده از سوی اتاق تهران به‌عنوان راهکارهای مثمر ثمر در اقتصاد ایران موافق بودند؛ البته وزیر صنعت نیز آمادگی دارد که همه شرکت‌ها به بخش خصوصی واگذار شود؛ ضمن اینکه موضوع دیگری که در دیدار هیات رئیسه اتاق ایران با وزیر صنعت، این موضوع مطرح شد که وزیر جدید قصد دارد تا تعرفه‌ها را به مدت 4 سال ثابت نگه دارد و فقط در موارد ضروری این تغییرات صورت گیرد. رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: تغییر یک شبه تعرفه‌ها هم فساد‌زاست و هم ناامنی اقتصادی به وجود می‌آورد. خوانساری با بیان اینکه تغییر تعرفه‌ها یکی را از فرش به عرش و دیگری از عرش به فرش می‌رساند، افزود: خوشبختانه وزیر صنعت معدن و تجارت قول داده است تعرفه‌ها را برای 4 سال تثبیت کند، مگر در موارد اضطراری که نیاز به تغییر باشد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما