پرسپولیس امروز باید از جان مایه بگذارد

کاپیتان سابق پرسپولیس در گفتگو با روزان

پرسپولیس امروز باید از جان مایه بگذارد

21 شهریور 1396 16:35

امروز پرسپولیس برای صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا کار سختی مقابل الاهلی عربستان پیش رو خواهد داشت. چشم و امید مردم به ساق‌های بازیکنان پرسپولیس است تا امشب جشن صعود بگیریم. دیدار رفت با نتیجه دو بر دو به پایان رسید و حالا شاگردان برانکو برای صعود چاره‌ای جز پیروزی برای حریف قدرتمندشان ندارند. به بهانه دیدار امروز با محمد پنجعلی، مدافع و کاپیتان سابق سرخ‌پوشان گفتگویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:

مهدی حسینی:امروز پرسپولیس برای صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا کار سختی مقابل الاهلی عربستان پیش رو خواهد داشت. چشم و امید مردم به ساق‌های بازیکنان پرسپولیس است تا امشب جشن صعود بگیریم. دیدار رفت با نتیجه دو بر دو به پایان رسید و حالا شاگردان برانکو برای صعود چاره‌ای جز پیروزی برای حریف قدرتمندشان ندارند. به بهانه دیدار امروز با محمد پنجعلی، مدافع و کاپیتان سابق سرخ‌پوشان گفتگویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:
امروز همه نگاه‌ها به دیدار پرسپولیس-الاهلی است. این دیدار را چطور می‌بینید؟
بدون شک پرسپولیس یکی از دیدارهای سخت خود را در این فصل برابر الاهلی عربستان برگزار می‌کند. نتیجه‌ای که در دیدار رفت رقم خورد به سود نماینده کشورمان نبود با این حال هنوز شانس زیادی برای صعود داریم. دقایق ابتدایی این دیدار خیلی حیاتی است و به نظر من بچه‌ها باید حواسشان جمع باشد تا در دقایق اولیه باز هم گل نخوریم چون این مسئله می‌تواند از نظر روحی تیم را دچار بحران و فشار کند. در دیدار رفت هم گل زودهنگامی‌که خوردیم، باعث شد از نظر روحی و تیمی‌به هم بریزیم.
پس به نظر شما اگر در دقایق ابتدایی گل نخوریم می‌توانیم امیدوار به شکست الاهلی باشیم؟
بله در صورتی که ما بتوانیم 20 دقیقه اول بازی را مدیریت کنیم و گل نخوریم در ادامه می‌توان انتظار عملکرد بهتری از تیم داشت. البته نباید فراموش کنیم با اینکه الاهلی به نوعی میزبان این مسابقه محسوب می‌شود ولی با توجه به دو گلی که در دیدار رفت به ثمر رسانده بی‌محابا به سمت دروازه ما حمله نخواهد کرد چون 2 گل زده آنها در دیدار رفت که مهمان محسوب می‌شدند، شانس صعود این تیم را افزایش داده است. 
حتی اگر الاهلی بی‌محابا هم حمله نکند، مهاجمان خطرناکی دارد که در یک لحظه می‌توانند کار را برای ما سخت کنند.
بله، این تیم مهاجمان زهرداری دارد و ما زهر آنها را در دیدار اول چشیدیم. مدافعین و به‌ویژه بیرانوند باید خیلی مواظب حرکات مهاجمینی مثل سوما یا دسوزا باشند چون اینها نشان دادند که چقدر حرفه‌ای و زهردار هستند. 
فکر نمی‌کنید روحیه بیرانوند بعد از گل‌هایی که از سوما در دیدار رفت و دیدار تیم ایران با سوریه خورد تضعیف شده باشد؟
امیدوارم که روحیه بیرانوند برای این دیدار خوب باشد. بیرانوند باید دو بازی قبلی را فراموش کرده و به فکر این دیدار باشد. به نظرم حالا بیرانوند شناخت خوبی از سوما پیدا کرده و همین موضوع می‌تواند به پرسپولیس کمک زیادی برای صعود به مرحله بعدی کند. عملکرد خوب بیرانوند در این دیدار بسیار مهم است و من امیدوارم شاهد درخشش وی در دیدار امروز باشیم.
هواداران پرسپولیس و در کل هواداران فوتبال در ایران خیلی دوست دارند پرسپولیس به جمع 4 تیم راه پیدا کند. به نظر شما این اتفاق چقدر شدنی است؟
همان‌طور که می‌دانید پرسپولیس از مدت‌ها قبل رویای قهرمانی در آسیا را در سر دارد و به نظر من این فرصت خوبی است که بتوان به این رویا جامه عمل پوشاند. عملکرد بازیکنان تا به امروز خوب بوده و ما با اینکه از نظر امکان و شرایط مالی در سطح تیم‌های عربی و شرق آسیا نیستیم ولی از نظر فنی نشان داده‌ایم که چیزی از تیم‌های متمول کم نداریم. پرسپولیس اگر به صعود فکر می‌کند باید در دیدار امروز از جان مایه بگذارد. 
همه منتظرند ببینند پرسپولیس در دیدار امروز از چه بازیکنانی در خط حمله استفاده می‌کند. نظر شما چیست؟
هم طارمی‌ و هم منشا و علیپور در هفته‌های گذشته عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته‌اند و همین کار برانکو را برای انتخاب مهاجمین سخت می‌کند. شاید برانکو در این بازی از سه مهاجم تیمش به طور همزمان استفاده کند و این مطمئناً قدرت تهاجمی‌پرسپولیس را افزایش می‌دهد.
انتظار هواداران طبق معمول از طارمی‌بیشتر است؟
طارمی‌ تا به اینجا هم عملکرد خوبی نشان داده و به نظرم در این دیدار هم می‌تواند امید اول گلزنی تیم باشد. خداروشکر در دیدار با گسترش فولاد هم طارمی‌با حضورش در زمین نشان داد که چه بازیکن حیاتی و مهمی برای پرسپولیس است و من امیدوارم دیدار با الاهلی هم روز طارمی‌باشد تا ان‌شاءالله بتوانیم مقابل الاهلی پیروز میدان باشیم.
گرمای هوا چقدر می‌تواند روی کیفیت بازیکنان ما تاثیر بگذارد؟
گرمای هوا و همچنین شرجی بودنش می‌تواند از نظر قوای بدنی تیم را تحلیل ببرد. ولی امیدوارم بازیکنان خود را برای این شرایط به خوبی آماده کرده باشند و بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند.
پیش‌بینی شما از نتیجه این دیدار چیست؟
من فقط می‌توانم ابراز امیدواری کنم که امروز پرسپولیس از این مرحله به سلامت عبور می‌کند. پرسپولیس تیم آماده‌ای است و برانکو تیم خیلی خوبی ساخته است. بازیکنان اگر اشتباهی مرتکب نشوند، می‌توانند امروز برنده دیدار با الاهلی باشند. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما