رشد همزمان منابع و اعطای تسهیلات بانک سپه

رشد همزمان منابع و اعطای تسهیلات بانک سپه

20 شهریور 1396 14:17

مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به رشد همزمان منابع سپرده‌ای و اعطای تسهیلات و همچنین بهبود اکثر شاخص‌های این بانک طی سال گذشته و پنج ماهه نخست سال‌جاری،گفت:

مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به رشد همزمان منابع سپرده‌ای و اعطای تسهیلات و همچنین بهبود اکثر شاخص‌های این بانک طی سال گذشته و پنج ماهه نخست سال‌جاری،گفت: بانک سپه به واسطه موفقیت در جذب منابع و ترزیق آن به بخش‌های ‌مختلف اقتصادی، نقش تأثیرگذاری در رونق اقتصادی کشور داشته است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی به مناسبت هفته دولت و بانکداری اسلامی، افزود: از مجموع منابع جذب شده بانک سپه تا پایان مرداد سال‌جاری حدود 60 درصد آن در قالب تسهیلات به بخش‌های مولد اختصاص یافته است. وی ادامه داد: سوق دادن میزان تسهیلات اعطایی بانک سپه به بخش‌های مولد در 5 ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن حدود 20 درصد رشد داشته است. مدیرعامل بانک از رشد 34 درصدی منابع بانک سپه طی چهار ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال 95،خبر داد و گفت: مانده منابع بانک سپه در پایان مرداد سال‌جاری به 746 هزار میلیارد ریال رسیده است. چقازردی ضمن تأکید بر همراهی بانک سپه با اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: مانده تسهیلات اعطای بخش‌های مختلف اقتصادی در پایان مرداد سال‌جاری با 17 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 433 هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداختی توسط بانک سپه 121 هزار و 650 میلیارد ریال به بخش صنعت و معدن،27 هزار و 445 میلیارد ریال به بخش کشاورزی و 126 هزار و 160 میلیارد ریال به بخش خدمات اختصاص یافت. رئیس هیأت مدیره بانک سپه خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات به بخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات طی چهار ماهه نخست سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن به ترتیب 5،34و11 درصد رشد نشان می‌دهد. وی در خصوص پرداخت تسهیلات به بخش بازرگانی گفت: مانده تسهیلات پرداختی بانک سپه به این بخش در پایان مرداد سال‌جاری به 45 هزار و 780 میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال 95، حدود 16 درصد رشد داشته است. رئیس هیأت مدیره بانک سپه با بیان اینکه تعداد وام ازدواج پرداختی این بانک در طرح ضربتی از مرز 31 هزار فقره گذشت، اظهار کرد: با توجه به میزان پرداختی وام نسبت به سهمیه تعیین شده، در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج بین پنج بانک تجاری بسیار موفق عمل کرده است. وی افزود: شعب استان‌های خراسان رضوی، تهران، فارس، خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اصفهان، لرستان، گیلان و کرمانشاه با پرداخت بیشترین تعداد وام ازدواج به ترتیب رتبه‌های اول تا دهم را در طرح ضربتی به خود اختصاص دادند.
<بانک ملت/a> 34.500 نفر را در طرح ضربتی ازدواج به خانه بخت فرستاد
<بانک ملت/a> در طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تا روز 19 شهریور سال جاری حدود 34 هزار و 500 فقره وام به زواج‌های جوان پرداخت کرد. به گزارش روابط عمومی <بانک ملت/a> و بر اساس آمار اعلامی از سوی بانک مرکزی، <بانک ملت/a> تا روز نوزدهم شهریور امسال، 34 هزار و 468 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده است. بر اساس این گزارش، مبلغ تسهیلات ازدواج پرداختی در <بانک ملت/a> از ابتدای شروع طرح ضربتی بانک مرکزی تا روز نوزدهم شهریور، نزدیک 3.597 میلیارد ریال بوده است. بر اساس ابلاغ بانک مرکزی، <بانک ملت/a> قرار است در طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج،  75 هزار فقره وام به زوج‌های جوان پرداخت کند.
دسترسی سریع و آسان به اطلاعات حساب با کد
بانک سینا
در راستای توسعه خدمات بانکداری الکترونیک و به منظور تسهیل در انجام خدمات بانکی، بانک سینا سامانه کدبانک را به مشتریان ارائه کرده است. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، کاربران با استفاده از کدبانک می‌توانند اطلاعات مربوط به حساب خود را از طریق پیامک به صورت برخط در تلفن همراه دریافت کنند و علاوه بر برخورداری از مزایایی همچون سرعت و دقت بالا در ارائه اطلاعات، اشغال نبودن خط ارتباطی و پاسخگویی به صورت شبانه‌روزی، موجب صرفه‌جویی در وقت و انرژی مشتریان نیز می‌شود. بر اساس این گزارش، یکی از مشکلات در انجام عملیات بانکی با استفاده از سرویس پیامک، به خاطر سپردن کدها و دستورات اجرای عملیات‌های مختلف توسط مشتریان است که سامانه کد بانک سینا این دستورات را در قالب نرم‌افزار ارائه کرده است و مشتریان با استفاده از آن می‌توانند به راحتی به اطلاعات حساب خود دسترسی پیدا کنند. از جمله خدماتی که می‌توان به وسیله کدبانک سینا به آن دسترسی پیدا کرد، عبارتند از: دریافت اطلاعات شعب، دریافت موجودی سپرده در لحظه، دریافت موجودی سپرده در تاریخ مشخص، دریافت موجودی سپرده به صورت متوالی، دریافت گردش روز سپرده، دریافت گردش سپرده در تاریخ مشخص، دریافت چند گردش آخر سپرده، دریافت صورت وضعیت چک، دریافت لیست تسهیلات مشتری، دریافت مشخصات تسهیلات دریافتی مشتری، لیست کارت‌های مشتری و مسدود کردن یک کارت خاص.  

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما