افتتاح چندین پروژه اشتغال‌زایی درشهرستان اسلامشهر

باحضور دکترمعصومه ابتکار انجام شد:

افتتاح چندین پروژه اشتغال‌زایی درشهرستان اسلامشهر

20 شهریور 1396 14:17

سحرعمروانی- جلسه شورای اداری با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده‌، دکتر چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران و امیرالله حقیقی فرماندار اسلامشهر وسایر مسئولین شهرستان درمحل فرمانداری برگزار شد .

سحرعمروانی- جلسه شورای اداری با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده‌، دکتر چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران و امیرالله حقیقی فرماندار اسلامشهر وسایر مسئولین شهرستان درمحل فرمانداری برگزار شد .
دکتر معصومه ابتکار برای سومین بار به‌طور رسمی در طول خدمت دولت تدبیرو امید در شهرستان اسلامشهر حضور پیداکرد و در جلسه شورای اداری شهرستان ضمن یادآوری وگرامیداشت هفته دولت‌، هفته دولت را فرصت مغتنمی برای تبیین نقشه راه و مسولیت دولت درنظام جمهوری اسلامی ایران درسایه مردم سالاری دینی عنوان کرد .
وی با بیان اینکه حضور پرشور و رای قاطع مردم در انتخابات ریاست جمهوری‌، کشور را به مرحله جدیدی وارد کرده است، اظهار کرد‌‌: باید در دولت دوازدهم سامان‌دهی مسائل اقتصادی درسطح کلان صورت بگیرد که این مهم تدبیر دولت دکتر روحانی را می‌طلبد‌. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد‌: دولت باید کارآمدی حداکثری با عوارض و هزنیه‌های حداقلی خدمات را ارائه بدهد که این امر مستلزم اصلاح و بازآرایی مناسبات دولت است .
درادامه دکتر ابتکار یکی از اولویت‌های دولت را براساس شناخت شرایط عمومی کشور و مطالبات مطرح شده‌، اشتغال عنوان کرد و افزود‌: اشتغال‌زایی و به‌دنبال آن بازارهایی که بتواند فرصت‌های جدید اشتغال را پاسخگو باشند و تحولات اقتصادی مثبت را به‌دنبال داشته باشد از اولویت‌های دولت دوازدهم است‌.  و‌ی با بیان این مهم که امسال نیز نام‌گذاری سال اقتصادمقاومتی، تولید واشتغال توسط مقام معظم رهبری درهمین راستا صورت گرفته است، اظهار کرد‌: حل معضل اشتغال یک حرکت و عزم ملی را می‌طلبد چرا که مستقیما با همه ابعاد اجتماعی‌، مسائل فرهنگی وآسیب‌های اجتماعی درارتباط است. وی افزود‌: پرداختن به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ازرویکردهای دولت بوده است و تشکیل سازمان آسیب‌های اجتماعی نشان دهنده اهمیت وضرورت این امر است. معاون رئیس جمهور درامورزنان و خانواده تعامل وتجارت با دنیا به منظور فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و مبادلات فرهنگی و سیاسی را ازدیگر رویکردهای دولت دوازدهم عنوان و اظهار کرد: دولت دوازدهم درجهت بهبود مناسبات با دنیا‌، اجرایی شدن کامل برجام‌، بهبود مناسبات با همسایگان در منطقه جدیت کامل دارد و بر این اساس بنا دارد درمناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی منافع جمهوری اسلامی ایران را تامین کند‌. ابتکار به تکالیف دستگاه‌ها در خصوص زنان و خانواده اشاره کرد و گفت: برای بهبود مشارکت زنان و بهبود شاخص‌های خانواده تکالیفی در برنامه ششم آمده است که همه دستگاه‌های دولتی در اجرای این وظایف نقش دارند و باید نگاه متعادل به نقش مردان و زنان و نیز خانواده و آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.
وی گفت‌: کارگروه‌های زنان و خانواده باید برای تقسیم کار بین دستگاهی تشکیل شود و تقسیم کار هر دستگاه مشخص باشد و عملکرد دستگاه‌ها و شهرستان‌ها در خصوص زنان و خانواده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، باید به ریشه مشکلات توجه کنیم و در این بین دستگاه‌های فرهنگی و آموزش و پرورش نقش ریشه‌ای دارند.
درادامه دکتر چاووشی معاون سیاسی استانداری با بیان اینکه فرمانداری اسلامشهر در چارچوب قوانین ومقررات هماهنگی بسیار خوبی با برنامه‌های دولت در 4 سال گذشته داشته است، اظهار کرد‌: شورای اداری شهرستان حکم کابینه شهرستان رادارد و فرماندار درجایگاه نماینده عالی دولت نقش بسزایی در هماهنگی دستگاه‌های اجرایی براساس قوانین درچارچوب سیاست‌های نظام را عهده دار است و می‌توان گفت این مجموعه با توجه به عملکردمثبت خود کارنامه قابل قبولی از نظام جمهوری اسلامی ایران را دراین منطقه به یادگارگذاشته است‌. معاون سیاسی استانداری تهران درادامه گفت‌: تمام مسئولین دستگاه‌ها باید درجهت رفع مشکلات مردم تلاش کنند و هم جهت وهمراه درراستای تحقق اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم .
درادامه دکتر چاوشی با بیان این موضوع که بخش اعظمی از تحقق انتظارات دولت درگرو عملکرد مسئولین شهرستان‌هاست تصریح کرد‌: ‌به‌دلیل عدم دسترسی توده مردم به مقامات ارشد نظام‌، برخوردهای مسئولین و نحوه مدارا و پیگیری مشکلات مردم در شهرستان‌ها معیار قضاوت نظام جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت‌. معاون سیاسی استانداری تهران درادامه گفت‌: ما باید به سلامت و کارآمدی نظام بیندیشیم و افراد کارآمد‌ی را که می‌توانند باری از  دوش جامعه بردارند را برگزینیم‌. ما باید به مردم اطمینان دهیم که خدمتگزاران آنها افراد‌ی متعهد وکارآمد هستند‌ . وی خاطر نشان کرد : همه مسئولین باید در جهت تحقق شعارهای دولت تدبیروامید کوشا باشند چرا که دولت دوازدهم برخواسته از اعتمادمجدد مردم است‌. وی خاطر نشان کرد‌: با اجرای صحیح حکومت اسلامی ما شاهد کاهش فقر، اختلاف طبقاتی و بهبود وضع معیشتی مردم درجامعه ودرنهایت رضایت مردم ازجمهوری اسلامی خواهیم بود‌ . معاون سیاسی استانداری تهران گفت‌:اگر می‌خواهیم جمهوری اسلامی عزت واقتدار خود را همچنان در دنیا حفظ کند باید به رضایت مردم توجه بیشتری داشته باشیم واین امر جز درسایه همدلی وهمراهی مسئولین میسرنخواهد شد .
لازم به ذکر است افتتاح یک باب کتابخانه وسالن ورزشی ویژه بانوان‌، آیین کلنگ‌زنی احداث سالن ورزشی چند منظوره درروستای حسین آباد بخش مرکزی اسلامشهر و افتتاح چهار کارگاه اشتغال‌زایی درروستاهای ده عباس وملک آباد از برنامه‌های سفریک روزه دکتر معصومه ابتکار و دکتر چاووشی به شهرستان اسلامشهر بوده است .

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما