حفظ نتایج خوب سال‌های اخیر سخت است!

آخرین شرایط تیم ملی والیبال ایران برای حضور در جام قهرمانان قاره‌ها

حفظ نتایج خوب سال‌های اخیر سخت است!

15 شهریور 1396 14:59

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران که مشغول آماده‌سازی تیم ایران برای حضور قدرتمند در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌هاست، پیش از آغاز تمرین تیم ملی رو‌به‌روی خبرنگاران نشست و در مورد آخرین شرایط تیم ملی والیبال صحبت کرد. گزیده صحبت‌های سرمربی تیم ملی والیبال ایران را در ذیل می‌خوانید:

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران که مشغول آماده‌سازی تیم ایران برای حضور قدرتمند در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌هاست، پیش از آغاز تمرین تیم ملی رو‌به‌روی خبرنگاران نشست و در مورد آخرین شرایط تیم ملی والیبال صحبت کرد. گزیده صحبت‌های سرمربی تیم ملی والیبال ایران را در ذیل می‌خوانید:
بیمار داریم ولی مصدوم نداریم!
در ابتدا این را باید بگویم که تمرینات آماده‌سازی ما روند بسیار خوبی را دارد. در دو روز گذشته نظری افشار، میرزا جانپور و غفور کمی ‌دچار بیماری و نه مصدومیت شدند و خوشبختانه آسیب‌دیدگی‌ هم نداریم. غفور هم دیروز کمی‌دچار کسالت شد. ولی اگر مشکل دیگری پیش نیاید، همه بازیکنان در آمادگی کامل به سر می‌برند و با نهایت توان به ژاپن می‌رویم.
شانس کسب مدال برای ایران
همان‌گونه که اطلاع دارید بهترین تیم‌های جهان به جز ژاپن در این تورنمنت حضور دارند و این تیم‌ها در بالاترین رنکینگ جهانی قرار دارند و برای پیروزی در هر بازی به میدان می‌روند. به نظرم صحبت از اینکه ایران قرار است که چه عملکردی را در این تورنمنت داشته باشد باید به بعد از مسابقات موکول شود، اما مطمئنا در برابر همه رقبا برای پیروزی وارد زمین می‌شویم.
علت خداحافظی نظری‌افشار
من واقعا می‌خواستم درباره خداحافظی نظری‌افشار توضیح دهم. به نظرم نظری‌افشار بهترین الگوی یک بازیکن ‌ملی محسوب می‌شود. من او را در دوره دوم آماده‌سازی تیم‌ ‌ملی به اردوها دعوت کردم و در هر لحظه‌ای که با تیم بود به من نیز کمک کرد و همواره الگوی بسیار خوبی مثل عبادی‌پور، میرزاجانپور و سال‌افزون بوده است. جالب اینجاست که او هر روز از من می‌خواست که بیشتر تمرین کند تا آمادگی جسمی‌– فیزیکی خود را بالا ببرد و تصور اینکه یک بازیکن 33 ساله چنین خواسته‌ای را داشته باشد که بیشتر از جوانان تمرین کند بسیار برایم خوشحال‌کننده است و به نظرم او یک الگوی خوب برای جوانان به حساب می‌آید. واقعا خوشحال هستم که بازیکنی مانند نظری افشار در اختیار داشتم و با او در یک تیم بودم. او بیشتر از صد‌درصد توانایی‌اش را در تمرینات و زمین ارائه می‌داد و مطمئن هستم که در آینده می‌تواند در نقش دیگری آن هم به عنوان مربی در کنار تیم‌ والیبال ایران حضور پیدا کند.
روی عقیده خود استوار هستم
من بارها راجع‌ به جوان‌گرایی توضیح دادم. مسابقات مختلف ملی در رده‌های سنی در جهان به تازگی به پایان رسیده و چگونه ممکن است بازیکنان رده‌های نوجوانان، جوانان و امید که با تیم‌های خودشان بودند در این مدت کم وارد ترکیب تیم‌ ‌ملی بزرگسالان شوند؟ عقیده من از همان ابتدا این بوده است که از جوانان بهره ببرم و بر این عقیده استوار هستم، ولی چون جوانان نمی‌توانند پروسه کامل آماده‌سازی را با تیم بزرگسالان طی کنند فعلا از همین بازیکنان استفاده می‌کنیم. معنوی‌نژاد و عبادی‌پور از همان ابتدا با تیم‌ ‌ملی والیبال بزرگسالان بوده‌اند و تاکنون نیز در اردوها حضور دارند. در لیست اولیه برای جام قهرمانی قاره‌ها نام برخی از بازیکنان زیر 23 سال وجود داشت و این نشانه‌ای است برای اینکه به دیگران نشان دهیم که بازیکنان امید پتانسیل‌ پوشیدن لباس تیم‌ ‌ملی بزرگسالان را نیز دارند. در فصل پیش رو این بازیکنان جوان باید در باشگاه‌های خود عملکرد خوبی را ارائه دهند و در فصل بعدی می‌توانند به همراه تیم‌ ‌ملی والیبال هم باشند.
اهداف پیش روی والیبال ایران
بازیکنان تیم‌ ‌ملی والیبال این فرصت را دارند تا ایران را به افتخار و قهرمانی برسانند. این بازیکنان نشان دادند که از کیفیت خوبی در والیبال و قدرت ذهنی مناسبی برخوردار هستند. ایران در رده‌های سنی نتایج بسیار خوبی را در جهان کسب کرده است و در این رده‌ها بازیکنان باهوش و با‌استعدادی وجود دارند که والیبال ایران می‌تواند روی آنها حساب باز کند. من یا هر مربی دیگری باید این را بداند که از پتانسیل‌ این جوانان می‌شود استفاده کرد و باید به جوانان بها داد. جوانان هم برای حضور در تجربه بالاتر باید بیشتر تلاش و از همه می‌خواهم که با صبوری از تیم‌ ‌ملی حمایت کنند. در سال‌های اخیر ایران نتایج خوبی را کسب کرده و حفظ این نتایج کار دشواری است. سطح تیم‌ها در اروپا و جهان بسیار به هم نزدیک شده است و اختلاف چندانی در بین تیم‌ها وجود ندارد. برای مثال تیم آلمان که در سطوح پایین لیگ جهانی حضور دارد در قهرمانی اروپا به فینال رسید. ما کار آسانی را پیش رو نداریم و باید سخت تلاش کنیم. من مطمئن هستم که آینده والیبال ایران بسیا‌ر درخشان است. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما