حقیقی:برای رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی تلاش می‌کنم

دروازه‌بان تیم ملی ایران در گفتگو با روزان

حقیقی:برای رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی تلاش می‌کنم

14 شهریور 1396 19:48

میثم صیامی:حضور در جام جهانی 2014 برای علیرضا حقیقی جوان بسیار لذت‌بخش بود ولی بعد از جام جهانی بدشانسی‌های زیادی برای پسر خوش‌تیپ فوتبال ایران پیش آمد و باعث شد تا وی مدت‌ها به تیم ملی دعوت نشود.

میثم صیامی:حضور در جام جهانی 2014 برای علیرضا حقیقی جوان بسیار لذت‌بخش بود ولی بعد از جام جهانی بدشانسی‌های زیادی برای پسر خوش‌تیپ فوتبال ایران پیش آمد و باعث شد تا وی مدت‌ها به تیم ملی دعوت نشود. حقیقی بعد از مدت‌ها بار دیگر به تیم ملی بازگشته است ولی برای پس گرفتن پیراهن شماره یک تیم ملی کار بسیار سختی در پیش دارد و باید با بیرانوند آماده، رقابت کند. در مورد آخرین وضعیت حقیقی گفتگویی با وی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:
کمتر کسی فکر می‌کرد بعد از جام جهانی 2014 حقیقی به این راحتی‌ها پیراهن شماره یک تیم ملی را از دست بدهد؟
حضور در جام جهانی آرزوی من بود و من خودم را همیشه مدیون کی‌روش می‌دانم که به من اعتماد کرد و این شانس را داد تا از دروازه تیم ملی محافظت کنم. بعد از جام جهانی متاسفانه مصدومیت خیلی اذیتم کرد و باعث شد مدت‌ها شرایط بازی را نداشته باشم و به همین خاطر نیز پیراهن تیم ملی را از دست دادم. دوران سختی برای من بود و بازیکنانی که شرایط مشابه من را داشتند بهتر می‌دانند که چه می‌گویم.
مثل اینکه این مدت خیلی برای شما سخت گذشته است؟
هر بازیکنی آرزوی پوشیدن پیراهن مقدس کشورش را دارد و من از اینکه از تیم ملی دور شده بودم خیلی ناراحت بودم ولی این ناراحتی به جای اینکه باعث شود من عقب‌نشینی کنم به من انگیزه داد تا تلاش کنم تا بتوانم دوباره به تیم ملی برسم. و خیلی خوشحالم بار دیگر مورد توجه آقای کی‌روش قرار گرفتم و به تیم ملی برگشتم.
قبول دارید کار سختی برای به‌دست آوردن پیراهن شماره یک تیم ملی دارید؟
مگر رسیدن به پیراهن تیم ملی کار راحتی باید باشد؟مشخص است که راه یافتن به ترکیب تیم ملی کار سختی است و کی‌روش نیز در سال‌های اخیر نشان داده که به اسم و رسم بازیکنان توجهی ندارد و برایش آمادگی و عملکرد خوب بازیکن در اولویت قرار دارد. حالا که دوباره توانسته‌ام اعتماد کی‌روش را به‌دست بیاورم، می‌خواهم تلاش کنم تا بتوانم بار دیگر به ترکیب اصلی تیم ملی راه پیدا کنم. اگر چه حضور روی نیمکت تیم ملی ایران نیز افتخار بزرگی برای من است.
عملکرد بیرانوند را چطور دیدید؟
علیرضا در این مدت عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته است. به وی بابت بسته نگه داشتن دروازه تیم ملی تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت برایش دارم. 
تیم ملی با سه سال قبل چه تفاوتی کرده است؟
خب صد‌در‌صد ما به مرور زمان بهتر شده‌ایم و این چیزی نیست که بتوان کتمان کرد. عملکرد خوب تیم‌ملی در همین مرحله انتخابی جام جهانی گویایی همه چیز هست. در صورتی که بتوانیم اردوهای تمرینی خوبی داشته باشیم و با تیم‌های بزرگ بازی دوستانه برگزار کنیم، می‌توانیم در جام جهانی عملکرد درخشانی از خود به نمایش بگذاریم. بالاخره جام جهانی بزرگ‌ترین تورنمنت فوتبال جهان است و هر تیمی‌باید با آمادگی کامل به این رقابت‌ها بیاید. ما هم باید با آمادگی کامل به جام جهانی برویم و بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.
در جام جهانی قبلی کمتر کسی فکر می‌کرد شما در ترکیب ثابت تیم قرار بگیرید به نظر شما در جام جهانی روسیه چقدر شانس دارید دوباره در ترکیب اصلی قرار بگیرد؟
همان‌طور که گفتم من بعد از مدت‌ها دوری بار دیگر به تیم ملی دعوت شده‌ام و حالا که دوباره فرصت حضور در تیم ملی نصیبم شده، می‌خواهم بیشترین تلاشم را انجام دهم تا در جام جهانی حضور داشته باشم. من اهل عقب‌نشینی نیستم و برای رسیدن به ترکیب تیم ملی همه تلاشم را خواهم کرد؛ البته رقابت من با سایر دروازه‌بانان تیم ملی رقابت سالمی‌است و ما دوستانه در کنار هم تمرین می‌کنیم و اولویت همه ما موفقیت تیم ملی است. در جام جهانی هم مطمئناً هر بازیکنی که در بهترین شرایط قرار داشته باشد به ترکیب تیم ملی می‌رسد. همه با اخلاق آقای کی‌روش آشنا هستیم و می‌دانیم که چقدر ایشان به آمادگی بدنی و عملکرد خوب بازیکنان بها می‌دهد.
پس صد‌در‌صد رقابت بین بازیکنان می‌تواند به نفع تیم ملی باشد؟
بله، هر چقدر رقابت در تیم وجود داشته باشد باعث می‌شود تلاش بین بازیکنان بیشتر شود و این صد‌در‌صد به نفع تیم ملی و فوتبال ایران است. امیدوارم که با یک تیم خیلی خوب و آماده در جام جهانی حضور داشته باشیم و بتوانیم برای کشور عزیزمان افتخار‌آفرینی کنیم. 

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما