هدفم حضور موفق در رقابت‌های جهانی مکزیک است

ملی‌پوش کامپوند بانوان ایران در گفتگو با روزان

هدفم حضور موفق در رقابت‌های جهانی مکزیک است

11 شهریور 1396 13:14

ملیحه سالم: مصدومیت پریسا راتچی، عضو ارزنده تیم ملی کامپوند بانوان ایران بدشانسی بزرگی برای این بانوی ملی‌پوش کشورمان بود و باعث شد وی جام جهانی ایتالیا را از دست بدهد. برای قرار گرفتن در جریان آخرین وضعیت این ملی‌پوش کمانگیر کشورمان گفتگویی با وی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:

ملیحه سالم: مصدومیت پریسا راتچی، عضو ارزنده تیم ملی کامپوند بانوان ایران بدشانسی بزرگی برای این بانوی ملی‌پوش کشورمان بود و باعث شد وی جام جهانی ایتالیا را از دست بدهد. برای قرار گرفتن در جریان آخرین وضعیت این ملی‌پوش کمانگیر کشورمان گفتگویی با وی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:
مصدومیت در برترین شرایط به سراغ شما چه آمد؛ مطمئنا از این موضوع خیلی ناراحت هستید.
بله، متاسفانه در حالی این مصدومیت به سراغم آمد که خود را آماده حضوری خوب در مسابقات فینال جام جهاین رم ایتالیا می‌کردم. واقعا شرایط خوبی داشتم و یک بدشانسی باعث شد تا از ناحیه مچ دست به مشکل بخورم و نتوانم در این مسابقات مهم حضور پیدا کنم. من خیلی تلاش کرده بودم تا به این جایگاه برسم و هدفم موفقیت در این رقابت‌ها بود. هر کسی هم جای من بود، مطمئن باشید افسوس از دست دادن این رقابت‌ها را می‌خورد.
آیا این مصدومیت روحیه شما را برای دیگر مسابقات مهم نیز تضعیف کرده است؟
درست است که از حضورنداشتن در مسابقات ایتالیا ناراحت هستم ولی این دلیل نمی‌شود روحیه خودم را برای مسابقات آینده تضعیف کنم. مسابقات زیادی در آینده در پیش است و من هم با رفع مصدومیتم تمریناتم را با قدرت بیشتری ادامه خواهم داد تا بتوانم حضور موفقی در رقابت‌های آینده به‌ویژه مسابقات جهانی مکزیک داشته باشم.
از کی می‌توانید تمرینات خود را از سر بگیرید؟
فعلا که از آتل استفاده می‌کنم و نباید به مچ دستم فشار وارد کنم. به محض اینکه التهاب مچ دستم کم شد و پزشک معالجم اجازه دادند، تمریناتم را شروع خواهم کرد. فعلا باید با این مسئله کنار بیایم. خودم ثانیه‌شماری می‌کنم برای روزی که پزشکان به من اجازه تمرین بدهند.
آیا بهتر نیست بیشتر استراحت کنید تا خدای‌ناکرده مصدومیت دوباره به سراغتان نیاید؟
خب صددرصد باید مواظب باشم و زمانی تمریناتم را پیگیری خواهم کرد که پزشک تشخیص دهد، انجام تمرین باعث مصدومیت دوباره مچ دستم نمی‌شود؛ البته زمانی هم که پزشکم تشخیص بدهد که می‌توانم تمریناتم را شروع کنم، حتما با انجام تمرینات سبک کارم را شروع خواهم کرد تا به مرور زمان در شرایط ایدئال قرار بگیرم و بتوانم تمرینات سنگین را نیز در دستور کار خود قرار دهم.
به نظر شما در مسابقات جهانی مکزیک می‌توانید عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارید؟
هدف من حضور موفق در این رقابت‌هاست و تمام تلاشم را می‌کنم که با آمادگی بالا به این مسابقات برسم. مصدومیت شرایط را سخت کرد ولی این دلیل نمی‌شود من از حضور در مسابقات مکزیک نیز ناامید شوم. از دست دادن مسابقات ایتالیا به حد کافی ناراحتم کرده است و دیگر نمی‌خواهم این اتفاق برای مسابقات مکزیک نیز رخ دهد. امیدوارم با تمرینات درست و اصولی بتوانم با آمادگی کامل در مکزیک حضور پیدا کنم.
قبول دارید که آمادگی روحی نیز تاثیر زیادی روی موفقیت یک ورزشکار می‌گذارد؟
بله، یک ورزشکار علاوه بر آمادگی بدنی و فنی باید از آمادگی روحی بالایی نیز برخوردار باشد. بدون روحیه بالا نمی‌توان موفق شد. این مصدومیت تجربه بزرگی برای من شد و تلاش می‌کنم در کنار آمادگی بدنی، وضعیت روحی خود را نیز بالا ببرم و بتوانم هم از نظر روحی و هم نظر جسمی در بهترین وضعیت ممکن برای مسابقات جهانی مکزیک باشم.
حضور و تلاش بانوانی مثل شما در عرصه ورزش می‌تواند باعث علاقه‌مندی بیشتر بانوان برای حضور در این رشته یا سایر ورزش‌ها شود.
برای موفقیت در یک رشته ورزشی جنسیت ملاک نیست بلکه هدف و تمرینات مستمر و تلاش برای موفقیت است که نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. من امیدوارم بانوان عزیز ایرانی رشته ورزشی‌ای که به آن علاقه دارند را با جدیت دنبال کنند و به طور حرفه‌ای به دنبال موفقیت باشند. مطمئنا با این دیدار در آینده نزدیک بانوان قهرمان زیادی در کشورمان خواهیم داشت که پا‌به‌پای مردان برای کشورمان افتخارآفرینی می‌کنند. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما