مظفر: هدفمان قهرمانی است ولی قول نمی‌دهم

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در گفتگو با روزان

مظفر: هدفمان قهرمانی است ولی قول نمی‌دهم

7 شهریور 1396 14:32

ملیحه سالم:تیم ملی فوتسال بانوان که در دوره گذشته رقابت‌های داخل سالن آسیا به نایب قهرمانی رسیده بود، امسال به دنبال موفقیت بالاتری است و شاید امسال بتوانیم شاهد قهرمانی این تیم باشیم. در مورد آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال بانوان گفتگویی انجام دادیم با شهرزاد مظفر، سرمربی فوتسال بانوان ایران که در ذیل می‌خوانید:

ملیحه سالم:تیم ملی فوتسال بانوان که در دوره گذشته رقابت‌های داخل سالن آسیا به نایب قهرمانی رسیده بود، امسال به دنبال موفقیت بالاتری است و شاید امسال بتوانیم شاهد قهرمانی این تیم باشیم. در مورد آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال بانوان گفتگویی انجام دادیم با شهرزاد مظفر، سرمربی فوتسال بانوان ایران که در ذیل می‌خوانید:
در مورد وضعیت فعلی تیم فوتسال بانوان بفرمایید که در چه میزان آمادگی قرار دارد؟
خداروشکر تیم شرایط خوبی دارد و بازیکنان تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارند و ان‌شاءالله تا شروع مسابقات به آمادگی قابل قبولی دست پیدا کنیم.
تا شروع مسابقات این تمرینات فشرده برگزار خواهد شد؟
بله، برای حضور موفق در این رقابت‌ها باید تمریناتمان را فشرده برگزار کنیم تا ان‌شاءالله بتوانیم عملکرد خوبی در رقابت‌های فوتسال آسیا داشته باشیم. متاسفانه زمان کوتاه است و ما چاره‌ای جز این نداریم. 
به نظر می‌رسد اردوی تایلند خیلی برای تیم فوتسال بانوان مفید بود؟
بله، خداروشکر اردوی خیلی خوبی برگزار کردیم و توانستیم بازی‌های تدارکاتی خیلی خوبی نیز انجام دهیم که به ما در شناسایی نقاظ ضعفمان خیلی کمک کرد. اینجا باید تشکر کنم از فدراسیون که این اردو را برای ما تدارک دید و باعث شد تا بتوانیم بهترین بهره را از اردوی تایلند ببریم.
بعد از نایب قهرمانی‌ای که در دوره گذشته به‌دست آوردید، حالا انتظارات از تیم فوتسال بانوان بالا رفته است. آیا این‌بار باید برای قهرمانی امیدوار باشیم؟
شرایط مسابقات هر سال متفاوت از سال گذشته است. من انتظارات از تیم فوتسال بانوان را درک می‌کنم ولی اینکه از الان بشینیم و بگوییم قهرمان می‌شویم به نظرم کار درستی نیست. همه تیم‌ها با برنامه‌ریزی وارد این مسابقات می‌شوند و اتفاقا امسال گروه‌بندی طوری هست که بازی‌ها را حساس کرده است و یک اشتباه می‌تواند باعث حذف یک تیم از گردونه رقابت‌ها شود.
گرو‌ه‌بندی این دوره از رقابت‌ها چه تفاوتی با دور گذشته دارد که شرایط را سخت‌تر کرده است؟
خب در دوره گذشته از هر گروه دو تیم به مرحله بعدی راه پیدا می‌کرد و استرس تیم‌ها کمتر بود ولی در این دوره از هر گروه فقط یک تیم به مرحله بعدی می‌رود و یک تیم دوم هم که بهترین نتیجه را نسبت به تیم‌های دوم گروه‌های دیگر کسب کرده به مرحله بعدی خواهد رفت. همین شرایط را پیچیده و سخت می‌کند. با این حال ما همه تلاشمان را برای صعود به مرحله بعدی و کسب مدال انجام خواهیم داد. 
پس در این صورت در صورتی که بتوانیم قهرمان شویم ارزشش بیشتر خواهد بود؟
کسب قهرمانی در هر صورت باارزش است ولی خب این بار رقابت نزدیک‌تر و حساس‌تر دنبال خواهد شد. به همین خاطر باید تا شروع رقابت‌ها تیم را از نظر روحی و بدنی به بهترین فرم ممکن برسانیم. 
رئیس فدراسیون فوتبال هم در گفتگویی اعلام کرده‌اند به قهرمانی تیم فوتسال بانوان خوش‌بین است؟
خب بالاخره ایشان انتظاراتی از تیم دارد و بجا هم هست ولی من نمی‌توانم قول قهرمانی بدهم با اینکه همه تلاشمان برای قهرمانی و کسب مدال طلا خواهد بود.
وضعیت رقبا را پیگیری می‌کند؟
بله، رقبا هم مثل با قدرت مشغول آماده‌سازی تیمشان هستند و اتفاقا به نظرم امسال خیلی با‌انگیزه‌تر نیز تمرین می‌کنند. در تایلند که بودیم، دیدیم که این تیم چقدر نسبت به سال‌های گذشته قوی‌تر شده و برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای موفقیت در رقابت‌های امسال انجام داده است. اکثر تیم‌ها همین شرایط را دارند و ما هم باید تلاش کنیم در سطح بالایی قرار گرفته باشیم و بتوانیم از آبروی فوتسال ایران در آسیا دفاع کنیم.
سوال آخر را در مورد خودتان بپرسیم. آیا حضور در این سطح و سرمربیگری تیم ملی فوتسال بانوان انرژی زیادی از شما می‌گیرد؟
صد در صد همین‌طور است. در این سال‌ها همیشه فشار و استرس روی من بوده و این کاملا طبیعی است. مربیگری کار سختی است به‌خصوص اگر در تیمی‌مربیگری کنید که چشم یک ملت به موفقیت شما و تیمتان دوخته شده باشد. 
آیا اگر به عقب برگردید دنبال همین شغل می‌روید؟
بله با همه سختی‌هایی که در مسیرم قرار دارد باز هم حتما این رشته را دنبال خواهم کرد. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما