رئیس فدراسیون کشتی در گفتگو با روزان؛

مردم حق دارند از نتایج کشتی آزاد راضی نباشند

6 شهریور 1396 14:58

مهدی حسینی:عملکرد دور از انتظار و ضعیف تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی جهان در پاریس صدای بسیاری از علاقه‌مندان به کشتی را درآورده است. به همین منظور با رسول خادم، قهرمان سابق کشتی آزاد جهان و رئیس فعلی فدراسیون کشتی تماس گرفتیم تا نظرات ایشان را پیرامون نتایج تیم ملی کشتی آزاد کشورمان جویا شویم. 

مهدی حسینی:عملکرد دور از انتظار و ضعیف تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی جهان در پاریس صدای بسیاری از علاقه‌مندان به کشتی را درآورده است. به همین منظور با رسول خادم، قهرمان سابق کشتی آزاد جهان و رئیس فعلی فدراسیون کشتی تماس گرفتیم تا نظرات ایشان را پیرامون نتایج تیم ملی کشتی آزاد کشورمان جویا شویم. 
بدون شک این یکی از بدترین نتایج تاریخ کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جهانی بود. شما در این مورد چه نظری دارید؟
متاسفانه تیم ملی کشتی آزاد نتوانست انتظارات ما و مردم عزیزمان را در این رقابت‌ها برآورده سازد و مردم حق دارند از نتایج ناراضی باشند. البته باید این را فراموش نکنیم که اکثر ملی‌پوشان از تجربه کافی برای حضور در چنین رقابت بزرگی برخوردار نبودند و این خود یکی از دلایل عدم موفقیت تیم کشتی آزاد در رقابت‌های پاریس بود. 
آیا علل عدم نتیجه‌گیری تیم ملی کشتی آزاد را بررسی خواهید کرد؟
بله صد‌در‌صد. بالاخره ما باید نظارت دقیقی روی عملکرد تیم‌های کشتی داشته باشیم و این‌بار هم مطمئناً جلساتی را با حضور مربیان تیم ملی و.‌.‌. برگزار خواهیم کرد و دلایل این شکست را بررسی خواهیم کرد. بالاخره همه ما وظیفه داریم پاسخگوی عملکرد خودمان باشیم. 
به نظر شما کشتی آزاد ایران می‌تواند در آینده این نتایج را جبران کند؟
همان‌طور که گفتم بی‌تجربگی خود عامل مهمی‌برای عدم نتیجه‌گیری تیم ملی کشتی آزاد ایران بود. بالاخره برای مسابقات آینده بسیاری از این کشتی‌گیران صاحب تجربه می‌شوند و می‌توانند نتایج بهتری کسب کنند. تلاش ما این است که برای مسابقات آینده بهترین عملکرد ممکن را از خود ارائه دهیم و بتوانیم عدم موفقیتمان در مسابقات پاریس را جبران کنیم. باید نقاط ضعف را پیدا کرده و کاملا رفع و نقاط قوتمان را نیز تقویت کنیم. این بهترین راه ممکن برای جبران است. 
احتمال رخ دادن تغییر در کادر فنی کشتی آزاد وجود دارد؟
صحبت کردن در مورد این مسئله هنوز زود است. ما ابتدا باید با کادر فنی تیم ملی در مورد این نتایج صحبت کنیم و آنها نظرات خودشان را پیرامون علت عدم نتیجه گیری تیم کشتی آزاد به ما اعلام کنند. همین‌طوری که نمی‌شود کادرفنی تیم کشتی آزاد را تغییر داد. برای عدم رخ دادن دوباره چنین نتایجی باید کارشناسانه مسائل را بررسی کنیم.
آیا کشتی‌گیرانی که نتوانستند در این مسابقات موفق باشند از تیم ملی باید کنار گذاشته شوند؟
مردم انتظار زیادی از تیم کشتی آزاد دارند و کادر فنی تلاشش را می‌کند که همیشه آماده‌ترین‌ها را به اردوی تیم ملی فراخواند. مطمئناً اگر کشتی‌گیری با داشتم اسم و رسم آماده نباشد مطمئناً جایی در ترکیب تیم ملی نخواهد داشت. هدف ما اعزام بهترین‌های ایران به رقابت‌های مهم است. برای مسابقات آینده نیز کادرفنی حتما آماده‌ترین‌ها را انتخاب خواهد کرد و ان‌شاءالله نتایج خوبی می‌گیریم و مردم را خوشحال می‌کنیم.
شاید تنها نقطه مثبت تیم ملی کشتی آزاد در این رقابت‌ها درخشش حسن یزدانی بود.
حسن یزدانی عملکرد خیره‌کننده‌ای در این رقابت‌ها داشت و ما به وجود چنین کشتی‌گیری در تیم ملی کشورمان افتخار می‌کنیم. نتایج یزدانی در این رقابت‌ها خود گویای همه چیز هست. وی نشان داد که می‌تواند سال‌ها در رقابت‌های مختلف جهانی و المپیک موفق ظاهر شده و به قهرمانی برسد. 
قبول دارید که برای ادامه درخشش در سطح جهانی باید از ورزشکارانی مثل یزدانی مراقبت ویژه به عمل بیاوریم ؟
بله، وقتی کشتی‌گیری مثل یزدانی به این مرتبه می‌رسد، نیاز است که از او مراقبت ویژه به عمل آید. البته این را نباید فراموش کنیم که یزدانی دارای اخلاقی بسیار نیکو است و از حاشیه و این مسائل دوری می‌کند. مردم‌دار بودن یزدانی و احترام به پیش‌کسوتان از او در بیرون از زمین کشتی نیز یک ستاره واقعی ساخته است. امیدوارم سال‌های سال شاهد درخشش و افتخار‌آفرینی این کشتی‌گیر خوب کشورمان باشیم. 
قبول دارید نتایج تیم ملی کشتی فرنگی به نسبت کشتی آزاد بهتر بود. 
بله، با اینکه تیم ملی کشتی فرنگی نیز از تجربه کافی برای حضور در این رقابت‌ها برخوردار نبود ولی عملکردش نسبت به کشتی آزاد بهتر بود و ان‌شاءالله در آینده از این هم بهتر خواهد شد. 
برای موفقیت در رقابت‌های مهمی‌مثل المپیک توکیو آیا فکری در سر دارید؟
خب صد‌در‌صد باید برای المپیک با بهترین نفراتمان حضور پیدا کنیم. از این به بعد حضور در تیم ملی برای کشتی‌گیران راحت‌تر نخواهد بود و آنها باید خیلی تلاش کنند تا بتوانند خود را به تیم ملی برسانند و بتوانند در المپیک توکیو همراه تیم باشند. هر چقدر وسواس در انتخاب نفرات بیشتر باشد، احتمال نتیجه‌گیری نیز بیشتر است. ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی درست حضور خوبی در مسابقات المپیک خواهیم داشت. 

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما