مصاحبه وزیر امور خارجه، وام کره جنوبی

مرور مطبوعات داخلی

مصاحبه وزیر امور خارجه، وام کره جنوبی

5 شهریور 1396 16:25

روزنامه‌های شنبه در اولین روز هفته کماکان برخی از خبرهای هفته گذشته را مهم ارزیابی کرده‌اند و بدان‌ها پرداخته‌اند. رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم و انتخاب مدیران زن از جمله موضوعاتی هستند که کماکان مصاحبه‌ها و گزارش‌های روزنامه بدان‌ها می‌پردازند‌.

روزنامه‌های شنبه در اولین روز هفته کماکان برخی از خبرهای هفته گذشته را مهم ارزیابی کرده‌اند و بدان‌ها پرداخته‌اند. رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم و انتخاب مدیران زن از جمله موضوعاتی هستند که کماکان مصاحبه‌ها و گزارش‌های روزنامه بدان‌ها می‌پردازند‌. مصاحبه محمد‌‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در شروع کارش در دولت دوازدهم درباره برجام از جمله سوژه‌هایی است که تعدادی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا بدان اشاره کرده‌اند‌. این مصاحبه بدان جهت اهمیت دارد که خبرهای غیر رسمی ‌نشان می‌دهد دولت آمریکا قصد دارد در پایان مهلت سه ماهه جاری ایران را به اجرا نکردن تعهدات برجامی‌اش متهم کند و از برنامه جامع اقدام مشترک خارج شود. 
اختصاص اعتبار 8 میلیارد دلاری از سوی بانک‌های کره جنوبی برای اجرای طرح‌های اقتصادی ایران نیز از جمله خبرهایی است که مورد توجه رسانه‌ها - به ویژه رسانه‌های اقتصادی- قرار گرفته است‌. این دومین بار است که بعد از تعلیق تحریم‌ها علیه ایران، کره جنوبی برای اجرای کارهای اقتصادی اعتباری میلیارد دلاری در اختیار طرف ایرانی قرار می‌دهد. 
«مردم سالاری» در خبری مصاحبه با علیرضا آوایی، وزیر دادگستری دولت دوازدهم را آورده است که درباره یکی از رهبران معترضان به نتایج انتخابات سال 88 است. وزیر دادگستری گفته است در صورت تقاضای دولت، آماده پیگیری خواسته کروبی از قوه قضائیه هستم. آیا اراده‌ای در دولت برای پیگیری تقاضای مهدی کروبی برای برگزاری دادگاه علنی وجود دارد؟ اظهار کرد: تا این لحظه نه؛ دولت دراین باره چیزی مطرح نکرده است که من پیگیری کنم و نه قوه قضائیه. وی ادامه داد: اگر دولت چنین تقاضایی داشته باشد که موضوع را از قوه قضائیه پیگیری کنم، حتما این کار را انجام می‌دهم؛ چون وظیفه من پیگیری همین موضوعات و هماهنگی میان قوه قضائیه و دولت در امور قضائی است. 
«اعتماد» گزارشی از مراسم تقدیر محمد‌باقر قالیباف، شهردار سابق تهران تهیه کرده است. در این مراسم تندیسی از قالیباف ساخته شده که طی مراسم این تندیس به نمایش در‌آمد‌. علی مطهری، نماینده تهران در مجلس و سیدحسن خمینی، تولیت استان امام خمینی هم از دعوت شدگان به مراسم بودند‌. سخنان مطهری در این مراسم بسیار خواندنی است‌. به دولت پیشنهاد کردم که از شخص ایشان به عنوان یکی از وزرا استفاده کند که مورد موافقت قرار نگرفت.» او گفت:«به نظرم یکی از نکات مهم خدمات آقای قالیباف این است که در این 12 سال با وجود اینکه دولت‌ها با شهرداری همراه و هماهنگ نبودند، خدمات موثری را به شهروندان ارائه کرده است. دولت‌های نهم، دهم و حتی یازدهم همراه و همکار آقای قالیباف در شهرداری نبودند و با وجود تمام سختی‌ها، ایشان خدمات زیادی را در تهران انجام دادند و قابل تقدیر است.» او در ادامه گفت: «البته بنده به برخی از امور شهری که مختص به این دوره نیست از جمله بلندمرتبه‌سازی انتقاد داشتم که در دوره مدیریت آقای قالیباف این موضو ع کنترل شد. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما