جذب سرمایه‌گذار خارجی، راه حل مشکل بیکاری

جذب سرمایه‌گذار خارجی، راه حل مشکل بیکاری

8 مرداد 1396 14:44

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری روز گذشته در نشست شورای ملی گفتگو، بیکاری،‌ مسائل محیط زیستی،  نظام بانکی و کمبود آب را از جمله چالش‌های پیش روی کشور عنوان کرد و گفت: در مقابل مطالبات اقشار مختلف،‌ جامعه،‌ شرایط بین‌المللی و چالش‌های پیش رو فرصت‌های مناسبی وجود دارد که وجود امید و اعتماد در مردم یکی از خاص‌ترین آنها محسوب می‌شود.

گروه اقتصادی: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری روز گذشته در نشست شورای ملی گفتگو، بیکاری،‌ مسائل محیط زیستی،  نظام بانکی و کمبود آب را از جمله چالش‌های پیش روی کشور عنوان کرد و گفت: در مقابل مطالبات اقشار مختلف،‌ جامعه،‌ شرایط بین‌المللی و چالش‌های پیش رو فرصت‌های مناسبی وجود دارد که وجود امید و اعتماد در مردم یکی از خاص‌ترین آنها محسوب می‌شود. مردم اعتماد دارند که مشکلات کشور برطرف خواهد شد. وی اظهار کرد: امروز در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، طرح‌های خوب و جذابی برای طرف‌های داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف اعم از نفت، گاز، برق و صنعت  در حال عرضه است و به جز کشور آمریکا که هیچ گاه ما با آنها همکاری نداشتیم، اروپا،‌ آفریقا و آسیا به دنبال همکاری با ایران هستند. وی گفت: امروز همگان قبول دارند که برای عبور از چالش‌های پیش رو باید دولتی قوی شکل بگیرد. همچنین تشکیل بخش خصوصی قوی نیز از دیگر موضوعاتی است که همگان در آن توافق دارند. جهانگیری با انتقاد از طرح برخی موضوعات از سوی عده‌ای در زمان عقد قرارداد بین‌المللی، گفت: همگان قبول دارند که بیکاری یکی از معضلات کشور بوده و تولید و سرمایه‌گذاری بویژه سرمایه‌گذاری خارجی راه حل آن است، اما تا سرمایه‌گذاری خارجی جذب می‌شود عده‌ای صدایشان درمی‌آید،‌ این در حالی است که روی این موضوع قبلا توافقاتی صورت گرفته است.
همچنین قائم مقام بانک مرکزی از برنامه‌ریزی برای اعطای بیش از 500 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه‌های مختلف کوچک و متوسط با همکاری وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در سال‌جاری خبر داد. اکبر کمیجانی ادامه داد: امسال در ادامه سیاست حمایت از تولید، گام‌های بلندتری برداشته شده، به‌طوری که برای بیش از 21 هزار واحد کوچک و متوسط، واحدهای با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی، همچنین بهسازی و نوسازی واحدهای صنعتی در مجموع 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات مدیریت‌شده اختصاص خواهد یافت. این مقام مسئول یادآوری کرد: در این زمینه پارسال مقرر بود 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به هفت هزار و 500 واحد تولیدی تخصیص یابد، اما در عمل به 24 هزار واحد و مبلغ 170 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما