عباسعلی: حضور در المپیک،آرزوی من است

نایب قهرمان کاراته بانوان جهان در گفتگو با «روزان»؛

عباسعلی: حضور در المپیک،آرزوی من است

8 مرداد 1396 14:44

ملیحه سالم: حمیده عباسعلی ملی‌پوش کاراته بانوان چند روز پیش در وزن +68 کیلوگرم با کسب مدال نقره بازی‌های جهانی لهستان توانست نخستین مدال تاریخ بانوان در این رقابتها را کسب کند. به این بهانه تماسی داشتیم با این بانوی ارزنده و افتخارآفرین کاراته بانوان که در ذیل می‌خوانید:

ملیحه سالم: حمیده عباسعلی ملی‌پوش کاراته بانوان چند روز پیش در وزن +68 کیلوگرم با کسب مدال نقره بازی‌های جهانی لهستان توانست نخستین مدال تاریخ بانوان در این رقابتها را کسب کند. به این بهانه تماسی داشتیم با این بانوی ارزنده و افتخارآفرین کاراته بانوان که در ذیل می‌خوانید:
از اینکه موفق به کسب اولین مدال تاریخ بانوان در رقابتهای جهانی شدید، چه احساسی دارید؟
خوشحال هستم که توانستم با این مدال برای کشورم عزیزم افتخار کسب کنم. البته حقم کسب مدال طلا بود، ولی خوب داوران اعتقاد داشتند حریف ژاپنی باید به مدال طلا برسد. در کل به نظر خودم اگر بیشتر تلاش می‌کردم، می‌توانستم به مدال طلا برسم.
به حریف ژاپنی اشاره کردید. شما همین حریف را در رقابتهای قهرمانی آسیا قاطعانه شکست دادید، ولی اینجا موفق نشدید؟ 
بالاخره هر دیداری شرایط خاص خودش را دارد. ولی قبول دارم که در همین دیدار فینال نیز توانایی شکست این حریف را داشتم، ولی به نظرم داوران کمی بی‌مهری کردند و هوای حریف را داشتند. اتفاقی هست که افتاده و امیدوارم در رقابتهای آینده اگر مقابل این حریف قرار گرفتم بتوانم انتقام این شکست را بگیرم.
سطح این دوره از مسابقات را چطور دیدید؟
مسابقات از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و بهترین‌های جهان در این رقابتها حضور یافته بودند. شما در هر دیدار باید سخت مبارزه می‌کردید تا به برتری برسید و قاطعانه می‌گویم که هر مبارزه مثل یک فینال بود و همین نشان می‌دهد که سطح مسابقات چقدر بالا بوده و واقعا رقابت در چنین سطحی کار ساده‌ای نیست.
راهی که برای رسیدن به فینال پیمودید، چطور بود؟
راه من برای رسیدن به فینال خیلی سخت بود. در دیدار اول به مصاف کاراته باز اسلواکی رفتم که خود صاحب مدال برنز رقابتهای جهانی اتریش بود. دیدار بعدی نیز به مصاف نماینده برزیل رفتم که قهرمان قاره آمریکا بود و توانستم در یک رقابت جانانه با نتیجه چهار بر صفر به پیروزی برسم. در نیمه نهایی نیز حریف سختی از فرانسه روبه‌رویم قرار گرفت که افتخارات زیادی در اروپا و جهان کسب کرده و قهرمان اروپا نیز شده بود. خداراشکر توانستم با شکست این حریف قدرتمند به فینال برسم و در فینال هم درحالی‌که نتیجه صفر بر صفر به پایان رسیده بود با رای داوران شکست خوردم و به مدال نقره رسیدم.
مثل اینکه دو بار برابر حریف فرانسوی شکست خورده بودید؟ 
بله. متاسفانه همینطور است، ولی خوشحالم که در این رقابتهای مهم توانستم شکستهای قبلی را جبران کرده و به نوعی انتقام بگیرم.
الان از نظر بدنی در چه وضعیتی قرار دارید؟
خداراشکر در این مسابقات دچار مصدومیت نشدم. ولی چون رقابتها بسیار سنگین و پرفشار بود، کمی خسته شدم که طبیعی است.
نبودن مربی در کنارتان چقدر روی عملکرد شما تاثیر گذاشت؟
خوب خیلی سخت بود که مربی‌ام در کنارم نبود، ولی چاره‌ای نداشتم و باید همه تلاشم را برای موفقیت انجام می‌دادم. فقط بدشانسی باعث شد خانم خوشقدم نتواند من را در این رقابتها همراهی کند. ایشان زحمات زیادی برای من کشیده‌اند و برای موفقیت من همیشه تلاش کرده‌اند و من ممنون محبتهای ایشان هستم. خیلی ناراحت بودم که در این مسابقات در کنارم نیستند و الان امیدوارم از عملکردم راضی باشند.
چقدر به حضور در المپیک امیدوار هستید؟
حضور در المپیک یکی از آرزوهای بزرگ من است و خیلی دوست دارم بتوانم با حضور در این رقابتها تجربه جدیدی کسب کنم و بتوانم عملکرد خوبی نیز از خود به نمایش بگذارم.
به نظر می رسد حضور در این رقابتها تلاش بیشتری را می‌طلبد؟
بله صد در صد همینطور است. بالاخره المپیک با همه رقابتها متفاوت است و هر ورزشکاری آرزوی حضور در چنین رقابتی را دارد؛ به خصوص اگر حضور در این رقابتها با کسب مدال همراه باشد.
به نظر خودتان توانایی کسب مدال در المپیک را دارید؟
من اول تلاش می‌کنم به المپیک راه پیدا کنم. انشالله بعد از کسب جواز حضور در المپیک همه تلاشم معطوف به کسب مدال خواهد بود و امیدوارم بتوانم به این هدف بزرگ برسم و به افتخارات ورزش ایران اضافه کنم.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما