حمله پیش‌دستانه ممنوع

حمله پیش‌دستانه ممنوع

8 مرداد 1396 14:44

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده در سخنرانی مراسم سوگندش یک جمله کلیدی در آخر سخنرانی‌اش بیان کرد‌. او گفت می‌خواهد یک‌بار دیگر آمریکا را به عظمت سابقش باز گرداند‌.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده در سخنرانی مراسم سوگندش یک جمله کلیدی در آخر سخنرانی‌اش بیان کرد‌. او گفت می‌خواهد یک‌بار دیگر آمریکا را به عظمت سابقش باز گرداند‌. روز گذشته در خبرها عنوان شد که رئیس دفتر کارمندان کاخ سفید از همکاری با دونالد ترامپ کناره گرفته است‌. در 6 ماه گذشته تعداد زیادی از اعضای دست‌اندر‌کار، از سخنگو گرفته نچتا مشاور و مشاور امنیت ملی و حتی وزیر، از دولت ترامپ جدا شده‌اند و هفته گذشته عنوان شد که رکس تیلر‌سون، وزیر امور خارجه نیز به دنبال بالاگرفتن اختلافات با ترامپ بر سر اعلام پایبندی ایران به تعهدات برجامی‌اش چه بسا در دولت آمریکا نماند. 
عملکرد ترامپ نشان می‌دهد که او بیش از هر چیز با اصرار بر ادعاهایش بیشتر به دنبال این است که سند‌سازی کند و نظرات خودش را قانونی جلوه دهد‌. برای مثال زمانی که قضات دادگاه‌های آمریکا فرمان اجرایی او در زمینه مهاجرت را معلق کردند،. او با اصرار و پافشاری تیم حقوقی خود را مجبور کرد تا موانع پیشروی فرمان اجرایی‌اش را بر دارند‌. بالاخره بعد از کش و قوس‌های حقوقی زیاد و شامل شدن «ان قلت»‌ها بسیار فرمان اجرایی اجرا شد‌. در زمینه خروج از پیمان آب و هوایی پاریس نیز او یک‌‌تنه در مقابل تمام جهان ایستاد و اعلام کرد که از این پیمان خارج می‌شود. 
گفته می‌شود که ترامپ برای خرید زمین یکی از برج‌هایش در نیویورک برای مدت طولانی یک قطعه زمین را بدون فعالیت عمرانی و در حالت نیمه تعطیل قرار داد تا بالاخره مقامات شهرداری نیویورک مجبور شدند و بدون گرفتن عوارض لازم اجازه ساخت و ساز را برای شرکت ساختمان‌سازی ترامپ صادر کردند‌. ترامپ در عرصه ریاست‌جمهوری هم وارد همین بازی شده است و در عرصه‌های مختلف دست به فرسایشی کردن امور می‌زند تا به اصطلاح موضوع را شامل اطاله وقت کند و بعد از آن با خسته کردت طرف مقابل کار خود را پیش برد. 
ترامپ خود را خشن و با قدرت عمل بالا نشان می‌دهد و تمام وقت بلوف می‌زند و اجرا نمی‌کند و به این ترتیب وقت می‌خرد تا بالاخره یک راه فرار پیدا کند‌. از زمان روی کار آمدن او برنامه موشکی کره شمالی پیشرفت قابل توجهی کرده  و امروز مقامات کره شمالی به طور رسمی‌اعلام می‌کنند که قادرند کالیفرنیا را هدف قرار دهند‌. در حالی که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما تحریم‌های اقتصادی باعث شده بود کره‌شمالی تن به مذاکره دهد‌. گسترش برنامه موشکی کره‌شمالی در جهت مخالف شعار سخنرانی روز سوگند خوردن ترامپ است ولی او هیچ واکنش جدی، مشخص و قاطعی به دشمن شماره یکش نشان نمی‌دهد ولی در عوض فرمان بمباران پایگاه‌های داعش در افغانستان با بمب مادر را می‌دهد و پایگاه خان شیخون را در سوریه موشک‌باران می‌کند. 
او آمریکا را عظمت می‌بخشد اما در جایی که مطمئن باشد حرفش برو دارد و با واکنشی مواجه نمی‌شود‌. او با عربستان قرارداد بلند‌مدت نظامی‌می‌بندد چون می‌داند عربستان اول و آخر مجبور است با آمریکا هم‌پیمان بماند‌. او روی نقاط ضعف‌ها انگشت می‌گذارد و حرف آخر را اول می‌زند و باعث می‌شود تا مخاطبش دچار تردید و ضعف شود و بیشتر از آنکه نگران مرگ باشد از مرگ بترسد و مدام به آن فکر کند. 
برای روبه‌رو شدن با ترامپ به هیچ وجه نباید بی‌حوصله بود و همیشه باید بعد از حمله او جوابش را داد‌ و حمله پیش‌دستانه کاری اشتبا‌ه است. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما