مشت‌های حسرت پدر در مرگ بنیتا

پلیس تعلل در رسیدگی به پرونده قتل نوزاد 8 ماهه را قبول ندارد

مشت‌های حسرت پدر در مرگ بنیتا

7 مرداد 1396 14:53

مرگ فجیع دخترک 8 ماهه، جامعه ایران را متاثر کرده است. دزدها درست یک ساعت و نیم بعد از دزدی، ماشین مسروقه را در گوشه‌ای از منطقه مسکونی‌ پاکدشت رها کردند.

گروه اجتماعی- مرگ فجیع دخترک 8 ماهه، جامعه ایران را متاثر کرده است. دزدها درست یک ساعت و نیم بعد از دزدی، ماشین مسروقه را در گوشه‌ای از منطقه مسکونی‌ پاکدشت رها کردند. بنیتا، همان جا وسط شهر توی ماشین، از گرسنگی و تشنگی جان داده و هیچ کس هم به دادش نرسیده. 6 روز طول کشید تا پلیس این خودروی سرقتی را که در خیابانی در منطقه جرم‌خیز حاشیه تهران رها شده بود، پیدا کند و جنازه را تحویل خانواده کودک بدهد. 
به گزارش روزان، روز گذشته پلیس صحنه ربودن بنیتا را در محل حادثه بازسازی کرد. عکسی منتشر شده که پدر بنیتا در زمان بازسازی صحنه حادثه با مشت بر شیشه جلوی ماشینش می‌کوبد. مشت حسرتی که دیگر فایده‌ای به حال هیچ‌کس ندارد. پدر بنیتا حتی فکرش را هم نمی‌کرد که در فاصله کوتاه بستن در پارکینگ و برگشتنش به پشت فرمان، این همه اتفاق بیفتد و دخترش را از دست بدهد. 
دزدی که ماشین را با نوزادش سرقت کرد، قبل از این سرقت، تازه از زندان آزاد شده بود. دزدی با صد شاکی خصوصی که فقط با تضمین یک فیش حقوقی ناقابل از زندان آزاد شده بود، آمد و با همکاری همدستش ماشین پدر بنیتا را دزدید. یک ساعت و نیم بعد ماشین را با نوزادی که در آن بود، در پاکدشت رها کرد. حالا اتهام قتل یک نوزاد هشت ماهه هم به 130 فقره دزدی اش اضافه شده تا پرونده تبهکاری‌اش تکمیل‌تر شود. 
سارقان فرزندم باید زجرکش شوند
اهالی محل در جریان بازسازی صحنه سرقت، فریاد می‌زدند که «قاتل بنیتا باید اعدام شود.» 
مادر بنیتا هم در حاشیه بازسازی صحنه ربوده شدن خودرو و فرزندش از دستگاه قضائی خواست تا این دو سارق را به اشد مجازات برساند و گفت: سارقان و ربایندگان کودک من که موجب شدند جان خود را از دست بدهد، باید‌ مقابل پدر و مادرشان زجرکش شوند. 
پدر بنیتا هم گفت: چرا قاضی حکم آزادی این دو سارق را با یک فیش حقوقی صادر کرده است و باید در این خصوص پاسخگو باشد. چرا با یک فیش حقوقی اجازه دادند فردی که 130 فقره دزدی داشته،‌ آزاد شود؟
فریاد می‌زدم بچه‌ام داخل ماشین است
پدر بنیتا در هنگام بازسازی صحنه قتل گفت: جلوی در ایستاده بودم و به همسرم می‌گفتم برویم که ناگهان صدای بسته‌شدن در ماشین را شنیدم. فورا بیرون آمدم و دیدم افرادی سوار ماشین شده و درب‌ها را قفل کردند. خودم را روی کاپوت انداختم؛ فریاد می‌زدم بچه‌ام داخل ماشین است، اما آنها با حرکات مارپیج باعث شدند که از روی کاپوت پرت شوم و برف‌پاکن‌ها نیز کنده شد. 
وی ادامه داد: وقتی دنده عقب گرفت تا از محل فرار کند، همسرم آیینه بغل ماشین را گرفت و فریاد ‌زد: دخترم داخل ماشین است، اما آنها بدون توجه فقط حرکات مارپیچ انجام می‌دادند که باعث شدند همسرم با جدول کنار خیابان برخورد کند و بعد همه از محل متواری شدند و من دنبالشان دویدم و فریاد می‌زدم بچه‌ام را بدهید. 
کلانتری: بعد از تعطیلات دنبال بنیتا می‌گردیم
به نقل از مهر، مادر بنیتا در لحظه بازسازی سرقت، به سردار محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: فرشته من را نتوانستید پیدا کنید. من رفتم کلانتری به من گفتند امروز تعطیل است؛ بگذارید تعطیلات تمام شود. گفتم اگر ما کسی را بکشیم ما را نمی‌گیرید؟ مامور کلانتری گفت: نه چون امروز تعطیل است!
مگر امروز تعطیل نیست؟ پس چرا همه اینجا هستند؟ آنها که این کار را کردند، می‌خواستند با افتخار بگویند مردم! ما می‌توانیم پشت ماشین بنشینیم و دزدی کنیم. الان هم می‌آیند و سرشان را بالا می‌گیرند و جلوی پدر و مادر و اقوامشان با بدترین و زجر آورترین روش که خدا گفته مجازات می‌شوند. 
متهم به قتل: رضایت ندهید
متهم به قتل بنیتا، در جریان بازسازی صحنه حادثه، به خانواده مقتول گفت: رضایت ندهید. خودم 2 تا بچه کوچک دارم و متوجه نشدم چه شده است. 
پدر بزرگ بنیتا نیز به این متهم گفت: قطعاً از حق خود نخواهیم گذشت و اینکه داغ بزرگی بر دل ما گذاشتی و فقط با اعدام تو این داغ پاک می‌‌شود. 
واکنش آگاهی به تعلل پلیس در پرونده بنیتا 
سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در حاشیه بازسازی صحنه سرقت، درباره مسائلی که در مورد تعلل پلیس در رسیدگی به این پرونده مطرح می‌شود، گفت:همکاران ما از لحظه اولیه اعلام گزارش ربوده شدن این کودک، در صحنه حادثه حاضر شدند. باید توجه داشت که خودرو به سرقت رفته، تنها یک ساعت و نیم تردد داشته و پس از آن در محلی رها شده، هیچ‌کدام از دوربین‌ها نمی‌توانستند تردد این خودرو را ثبت کنند. 
وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره سابقه متهم اصلی این پرونده و نحوه آزاد شدن وی از زندان گفت: کمتر از یک ماه پیش، متهم اصلی این پرونده از زندان آزاد شده بود؛ ولی با توجه به اینکه پرونده قبلی او در شهرستان پاکدشت بوده و دراختیار پلیس آگاهی تهران نبوده، از نحوه آزادی و میزان وثیقه مقرر برای آزادی او اطلاعی ندارم.  

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما